Bali

Indonézia Bali-Nusa Dua

Ott-tartózkodás ideje: 2007. jan. 30.  - 2007. feb. 12. (13 nap)

8 hozzászólás I 8 765 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. jún. 04. küldd el ismerősödnek
avatar Dexter Beszámolója

Cimkék: aston  bali  bali  bumbu  dua  hotel  indonézia  nusa

Februárban életünkben először elutaztunk a télből a nyárba. Eredetileg Thaiföldre készültünk, de hogy végül Bali lett belőle, egyáltalán nem bántuk meg. Gyönyörű szép kis sziget, igazi ékszerdoboz. Az esős évszakban voltunk, de ennek csak annyi jelét láttuk, hogy kétszer esett éjjel, egyszer meg kb fél óráig nappal. Mondjuk akkor mintha dézsából öntötték volna, de ennyi belefér. (A helyiek azt mondták, decemberben szokott sokat esni.) Ha igazán egzotikus úticélt keres az ember, a legjobb választás. Mindig 30 fok van, reggel-délben-este. Pont kellemes. Mindenütt trópusi virágok. Kedves, őszintén derűs, mosolygós emberek, napjában százszor kérdezik meg bármerre jársz, hogy honnan jöttél, hogy érzed magad. És ezt nem tolakodóan teszik, közben nem akarnak semmit rádsózni. Csak kedvesek. Esténként lemennek a helyiek a tengerpartra, a gyerekek fürdenek, a felnőttek beszélgetnek, fociznak. Mindenütt templomok, a Bali szó jelentése maga is Ceremony, ünneplés, ünnep. Minden ház kertjében saját szentély van, és annyi mindent ünnepelnek, hogy gyakorlatilag minden nap van valahol vmi ünnepség. Több ezer(!) templom található a szigeten. Közülük a legkülönlegesebbeket szervezett túrákon néztük meg. Pura Besakih - a legnagyobb és legszentebb templom, Tanah Lot - a tengerben áll, csak apálykor közelíthető meg. Minden túra hihetetlen profin szervezett volt, pontos, az idgenvezetés csillagos ötös. Ami pedig kihagyhatatlan, az Ubud városa; a Bumbu Bali nevű étterem - több is van belőle Nusa Duán -, helyi viszonylatban nem a legolcsóbb, de a legjobb! Ezen kívül Kután található a Jimbaram bay nevű étterem, ahol az asztalok és székek a tengerparti homokban állnak, vacsora közben a naplementét nézheted, miközben a lábad a meleg homokban. Állati romantikus hely! :))
És ha valaki arra jár, menjen el elefánt szafarira! Hihetetlen élmény, az elefántok tündérek, Donit mindenkinek csak ajánlani tudom! :)
Feltöltve: 2007. máj. 23.
Dexter kapcsolódó élménybeszámolói:
kirinshiku - 2008.06.22. 09:17

Sziasztok Bali(sok)!Ugyanezeket az élményeket én is átéltem,szinte a szemeim elött vannak mind a mai napig.Nagyon megvoltam elégedve az Astonnnal,*5.A JIimbaran Bay-en ráadásul még zenészek is vannak akik,pár Dollárért játszottak neked bármit.Kár,hogy kihagytátok a Bali Bird Parkot és a vele szemben lévő Hűllő parkot,de ahogy irtad legalább lesz miért visszamenni.Ja és az Ocean Raftingot ne hagyja ki senki.Üdv:Kraszimre

Krisz - 2008.06.21. 11:53

Szia Dexter!Mennyire volt "rossz" idő január-februárban monszun idején?Érdemes ezt az időt választani?Válaszod köszönöm!

tk - 2007.07.26. 12:44

Sziasztok!Mi egy éve május végén voltunk itt nászúton! Nevezetesen a Villa Bintangban! Imádtam! A képeket nézve meg mintha a sajátjaimat nézném vissza! Egyébként a mi hotelünkben volt esküvői ruhaszalon és egy oltár vagy szinpad szerű valami, mert a prospektusban található képek szerint ott szoktak esküvők is lenni! A Bird Parkot mi is kihagytuk, de voltunk Butterfly Parkban, rengeteg hatalmas pillangó repdesett körülöttünk. Voltunk Elefánt raftingon is, a vezetőnk Szumátra szigetéről származott! Azt mondta, az elefántokat is onnan hozták. És természetesen mind az 5 szervezett túrán is résztvettünk. A hatalmas szerencse az volt, hogy ez még nem a főszezon volt, így 3x mentünk egyedül a túrára a guidedal és a sofőrrel, így ott álltunk meg, amikor akartunk és azt csináltunk, amit akartunk! A másik két alkalom se volt rossz, főleg úgy, hogy ebből az egyik kiránduláson egy 10-es csoport jött össze, ebből 4 pár volt magyar és 1 pár szlovén, úgyhogy ezzel se volt gond!

nyuti - 2007.07.05. 11:52

jajj nagyon ari vagy.megnyugtattál.mindnet megfogadok.nagyon cukik vagytok hogy ennyit segítettetek.mégegyzser köszi és mindenképp befogok számolni milyen volt.:)eszter

Dexter - 2007.07.05. 11:17

Szia Nyuti/Eszter!Én is olvastam amit Cicus a Conradról írt, és biztos nagyon jó volt, de azért ennyire éles határvonal nincs a szállodák között, szerintem. :) Az Aston, amiben mi voltunk, nagyon szuper volt, az értékelésben is mindenre ötöst adtam, és nem túloztam. Hatalmas szobánk volt, a fürdő is, jacuzzis sarokkád volt benne többek között :), naponta háromszor jöttek takarítani, tiszta volt, a személyzet állati kedves, mint mindenhol a szigeten. A kaja nagyon finom volt, és hatalmas választék volt reggelinél, voltak helyi ételek, de minden más is, azoknak akik nem akartak reggelire is speciális távolkeleti ízeket. Mi csak reggelit ettünk ott, vacsorázni eljártunk a környező éttermekbe, de vacsorára minden nap mást szerveztek, volt japán est, olasz est, bali est stb. A tengerpartja gyönyörű a hotelnek, vannak fent képeim is róla, nagyon jó volt a medence is, de van külön spa is a hotelban, ami a szálloda lakóinak olcsóbb volt. Szóval, ha oda mentek, nem fogtok csalódni. De pl mi megismerkedtünk kint magyarokkal, akik a szomszédos Villa Bintangban voltak, ez egy alacsonyabb árfekvésű szálloda, de az is baromi szép volt, és ők is csak jót mondtak róla. Úgyhogy nem kell megijedni, nem a Conrad az egyetlen jó hotel Balin. :) Láttam én is egyébként kívülről, tényleg nagyon szép volt, és mondták is, hogy jó, de pl ha még annál szuperebb szállodát akartok, akkor Nusa Duának a kizárólag turisták számára fenntartott, sorompókkal lezárt részén kell keresnetek. Egyszer jártunk ott, mikor az egyik kirándulás után a buszunk ottani szállodába vitt vissza utasokat. Na, ott aztán tényleg luxusszállodák vannak. Más kérdés, hogy nekünk annyira nem tetszett ez a hermetikus lezártság, oda helyiek be se mehetnek. Mi meg pont azt élveztük, hogy esténként a tengerparton együtt fociztak a helyiek meg a turisták. :)De kicsit elkalandoztam, lényeg, hogy az Aston nagyon jó szálloda, csak ajánlani tudom. :)Mi amúgy az Sz-line utazási irodán keresztül mentünk. Remélem sikerül mindent megszerveznetek, egy biztos, Bali gyönyörű, tökéletes választás! :)

nyuti - 2007.07.05. 09:02

szia dexter!ha jól olvastam te az Aston aliban szálltál meg.milyen volt a szoba,az érdekelne,mer némelyik ajánlat nem valami szimpatikus ebből a szempontból.amit cicus ajánlott Conrad Bali,gyönyörű hely,legszívesebben oda mennék,de nem tudom megszervezni az esküvőnket oda.Egyetlen utazási iroda se reptet oda,sajnos.Bár írtam a hotelnek,küldjön árajánlatot,majd meglátjuk milesz.Ha vki tudna segíteni,pl vmi utazásszervező ismer aki tudna segíteni ebben,nagyon megköszönném.Te azért írd már le lécci milyen volt az Aston?!köszikeEszter

cicus - 2007.06.26. 16:49

De jó, végre más is kiemeli a Bumbut!! Nekem az is rajta van az "amiért muszáj visszamennem Balira" listámon...

Dexter - 2007.05.07. 10:01

Nem, az elefánt tényleg nem őshonos, a mi elefántvezetőnk pontosan úgy fogalmazott: "import elefánt" :))A Bird Parkba mi is készültünk, azóta is sajnálom, hogy nem fért bele. De legalább van miért visszamenni! :)