Irány a Szahara

Tunézia Sousse Samara Hotel

Ott-tartózkodás ideje: 2007. jún. 12.  - 2007. jún. 19. (7 nap)

0 hozzászólás I 3 185 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. aug. 08. küldd el ismerősödnek
avatar Picur Beszámolója
Samara Hotel értékelése
Picur értékelése:

3.7

Nyaralásunkat 2 napos szaharai túra tette felejthetetlenné. Jártunk El Jemben, Matmatában, ahol a barlanglakások egyikében voltunk. Ezután került sor az igazi szaharában való tevegelésre, mindenütt a liszt finomságú homok volt az úr. Ízelítőt kaptunk egy kisebb homokviharból is amit eddig csak filmekben láttunk, élménynek szuper. Fárasztó, de élményekkel teli napunk után egy klassz szállodában éjszakáztunk, és hajnali 5-kor ismét úton voltunk. A napfelkelte a só-tengernél (5000 km3)ért bennünket, gyönyörű volt. A tájak észrevétlen váltották egymást, kősivatag, (ami szintén gyönyörű)homoksivatag, oázis. Számunkra az igazi kuriózum mégis a 4,5 órás dzsiptúra volt. Itt is szebbnél szebb tájakra vittek bennünket. Aztán jött a szaharában való száguldozás a hatalmas homokdűnéken keresztül, ami maga is óriási élmény. Közben benéztünk Star Wars volt forgatási helyszínére is, "ha már ott voltunk". A túra utolsó megállóhelye a híres zarándokhely megtekintése már csak ráadás volt.