Hotel El hana Beach

Tunézia Sousse El Hana Beach Hotel

Ott-tartózkodás ideje: 2007. aug. 01.  - 2007. aug. 08. (7 nap)

8 hozzászólás I 16 423 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. aug. 10. küldd el ismerősödnek
avatar mork Beszámolója
El Hana Beach Hotel értékelése
mork értékelése:

2.4

3.5

Az első Afrikai utazásunk zötyögősen indult, és egyre rosszabbra fordult.
A repülőnk 6 órát késett, Ferihegyen senki nem tudott információt adni az okról, de nem is volt információs pult ahol érdeklődhettünk volna. Szóval 8,50 helyett délután 3 óra felé megérkezett a gépünk. Sousseba az El Hanába 6 órára értünk oda.
AZ EL HANA BEACH *** HOTEL SENKINEK NEM AJÁNLOM!!!!!!!
inkább költsetek egy kicsit többet és menjetek 4*-ba, de ide ne, ez a hotel kívülről jól néz ki de ami belül van az nem európainak való.
Olyan mocsok van a szobában, és a fürdőben, hogy az ember elhányja magát. Csapatunk (4-en voltunk) úgy kezdte, hogy az egyik szobában nem volt áthúzva az előző turnus ágyneműje, amit az egész nyaralásunk alatt nem is cseréltek le. A másik szoba ágyneműje is kétséget hagyott bennem, de az talán ki volt mosva.
Sousse lehet, hogy tunézia gyöngyszeme, de hogy tele van szeméttel az biztos, és mindenhol erős szennyvíz, és vizelet szag terjeng. A medina érdekes, a bazársor furcsa (ott egy kicsit erőszakosak az árusok), a tenger nagyon jó meleg volt, de a homok tele van szeméttel, a cigicsikktől a csirkecsontig, a gyümölcs és zöldségmaradványokig minden van ott.
Mondanom sem kell, hogy a 3. napon már betegek voltunk, hányás-hasmenés, láz!!! Orvos járt hozzánk aki szalmonellára, colibaktériumra adott gyógyszert, és felhívta a figyelmünket, hogy ettől kezdve az El hana éttermében semmiképpen ne együnk!!!!! Aztán megtaláltuk a magyarázatot, az utolsó előtti napon egy méretes csótány ült az éttermi asztalunk mellett, ha oda kijött, mi lehet a konyhában.
Összefoglalva drágán egy kritikán aluli "ellátást" kaptunk, betegek lettünk és alig vártuk, hogy visszajöhessünk Magyarországra! Mi nagyon nagyot csalódtunk Tunéziában, és nem vágyunk vissza!
Nudli - 2010.08.27. 22:56

Sziasztok én ma érkeztem haza 1 hét után és meg kell hagyni nagyon jó volt!!!5 évvel ezelőtt ugyanebben a szállodában voltunk és akkor is hihetelenül klassz volt!!A szállás megfelelő volt a kaja nagyon finom volt és ha valaki nekem azt mondja hogy nem volt mit enni mert válogatós az ássa el magát jó mélyre!!Én egy kifejezetten válogatós vagyok de mindig dugig ettem magam olyan finom volt a kaja!!A szoba is megfelelő volt semmi probléma nem volt vele...és ha valaki azt mondja hogy így rossz úgy rossz az csak kamu hiszti!!Szerintem ha valaki elmegy egy ilyen országba az nem a szállodai szobályában akar ülni hanem egész nap a parton vagy a medinában vásárolgat...az ember csak aludni megy fel a szobába alig van ott nem kéne érdekelnie hogy milyen a szoba....lényegtelen!!Érezze jól magát menjen el a kirándulásokra és barnuljon...ez kell és nem nyavalyogni a szoba meg a kaja miatt...Hamár a kirándulásoknál tartunk akkor meg kell említeni hogy a két napos Szahara túra nagyon jó!!Persze fárasztó de megéri mert olyan helyeken jár az ember ahol más nagyon nem...tevegelhetsz a sivatagban a csillagok háborújadíszletének egy részét is megtekintheted mivel a buckalkók díszleteit ott hagyták...bemehetsz egy igazi Berber lakásba ami a földben van kivályva megnézhetsz egy oázist dzsippekkel utazhatsz...nem is tudom még mik vannak a két nap alatt...van még külön programként Zulu Show ahol az ottani állatkertbe bevisznek aztán egy fólklór esttel végződik a nap ami nagyon látványos mert igazi benszülöttek Zuluk bemutatják a törzsi táncukat felváltva a tunézai tánccsoporttal.Télleg nagyon látványos de ezeken kívül van még pár program amire érdemes lenne elmenni!! Én csak ajánlani tudom az El Hana Beach-et!!

zsazsa - 2008.10.06. 11:48

Mi is jártunk ebben a hotelban.A szoba sajnos utcára nézett,elég zajos volt esténként.Hát a tisztaság meg az ételek hagytak kívánnivalót maguk után.De Tunézia szépsége,történelmi látnivalói kárpótoltak a szállodai szolgáltatás hiányáért.Tunéziába visszamennék, de ebbe a szállodába nem hiszem.Bár azóta biztosan próbáltak változtatni a minőségen.

Alkor - 2008.03.14. 07:51

Furcsa es meglepo... hogy alakulnak a dolgok; en is voltam Sousseban a Scheherezadeban... eppen amikor felujitas elott allt. Hat volt negativ elmeny az biztos. Viszont nagyon szerettem Tunizt, a hangulatat, a vilagat... nem volt viszont europai elvarasom!! en azt akartam latni ami helyi. Inkabb az a baj, hogy egyre nehezebb azt megkapni habar meg lehet. Nos, nekem a szallodai viszonyok ellenere is tetszett.

reni77 - 2007.09.13. 16:41

Én is sajnálom... De igazából mindenki tudja, hogy arab országban 5* alá nem szabad menni. Mi port el kantauiban voltunk, az El Hana Hannibal Palace-ban, ami 5*-os. Semmi gond nem volt. Az ágyneműt minden nap húzták, az étel friss és finom volt, tisztaság volt és mindenhol kedvesség fogadott minket. A hotel közvetlen tengerparti, 2 medencéje van. Kicsit rakjatok még hozzá és irány az 5*! És Tunézia csodás!!!!!

selma - 2007.08.22. 17:10

Ennyire leromlott ezek szerint Tunézia. Én a mai napig ajánlottam minden ismerősömnek, mert mi is Sousse-ba voltunk 2001-2002-ben a Scheherezáde hotelben ami szintén 3csillagos volt, de annyira meg voltunk elégedve, hogy a következő évben visszamentünk az unokákkal. A szobáktól kezdve a tengerpartig minden nagyon tiszta volt, és senki nem betegedett meg. Hát lehet, hogy ezek után óvatosabban fogom ajánlani.

Jano - 2007.08.21. 09:41

Mi tavaly voltunk a Párommal az El Hana Beach-en, kívülről tényleg meseszép, a szobák viszont valóban hagynak kívánnivalót maguk után. A kajával semmi gondunk nem volt szerencsére, a tengerpart viszont szerintem is gázos. Igaz, nem a homok miatt, mert az tiszta volt, viszont a tenger annál koszosabb sajnos :(Én sem fogok visszatérni Tunéziába, nem az én világom, mint kiderült.

giria - 2007.08.20. 09:02

Sajnálom, ha így jártatok. Mi a párommal 2001-ben voltunk, nem sokkal 911 után. Csak jó élményeket mondhatok. A személyzet kedves volt, az étel kifogástalan, a programok színesek - igaz fizetősek. Mi az idén megyünk újra, gyerekekkel, igaz most Hammametbe. Talán nem a megfelelő irodát választottad? 2001-ben mi is az El Hana Beachben voltunk....

kjumika - 2007.08.10. 12:37

Hát, volt már aki jókat mondott nekem Tunéziáról, de én sosem vágytam oda, ezután meg pláne...