Pihi és lazitás

Magyarország Keszthely

Ott-tartózkodás ideje: 2007. ápr. 28.  - 2007. ápr. 30. (2 nap)

4 hozzászólás I 2 284 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. máj. 03. küldd el ismerősödnek
avatar dotkom Beszámolója

Cimkék: balaton  halászlé  keszthely  pihenés

Szépen gondoltunk egyet, hosszú hétvége egy részét a Balatonon töltjük. Keszthelyen még nem jártunk, fogtuk magunkat, irány lefele :)
Négy óra vonatozás oda, négy vissza. Ez az egyetlen ami talán visszatartó erő annak, akinek nincs autója.
A szállás az Admirál Panzió, szép és rendezett. Rettentő udvariasak, figyelnek hogy mit hogy. Bár nem sokat tartózkodtunk "otthon".
A város csendes. És akár azt is mondhatnánk hogy unalmas. Épp ezért jött be annyira, nincs nyüzsgés, kapkodás, rohanás. Pestről kiszakadva ennél jobb választás nincs.
A Festetics kastély volt amit megnéztünk, biztos lett volna még mit látni, de hát jó idő volt, a parton dögleni jobban esett.
Egyetlen negatívum, két helyen lehetett kapni halászlevet, és azok sem volt életem meghatározó gasztronómiai élménye. Babgulyás viszont mindenhol van :)
pufika - 2007.08.02. 10:13

Keszthelyen a legnagyobb élményem (természetesen a kastélyt leszámítva) a Margaréta étterem volt. Kb. 1 sarokra van a Rendőrségtől, külsőre elég szerény helynek tűnik, de iszonyat jól főz a szakács! Biztos jó kövér! Többször vacsoráztunk ott, és mindig nagyon jót, a csapolt sör is pazar volt, és a felszolgálás is kifogástalan! Hát igen! Ők profik!

dotkom - 2007.05.07. 21:49

Hát igaz, IC-vel 3 és fél óra :) de már nem volt jegy rá. Az afrikai múzeumot majd next time.Marcipán Múzeum? Hát megőrültem én? A fél vagyonom rámenne :)

Daniel - 2007.05.04. 09:45

IC-vel azért nincs 4 óra, meg az afriikai múzeumot is érdemes a közelben megnézni.

vikiper - 2007.05.04. 08:39

Szia!Szerintem tök jó hely még a Marcipán Múzeum, nem messze a kastélytól. Iszonyat finom sütijeik vannak, és marcipánból műalkotások

könyv A medál titka - könyvajánló
Korábban már találkozhattatok az blog hasábjain könyvajánlókkal, most ezt a listát szeretném...
látnivaló A Balaton északi kapuja
Felsőörs, Veszprém felől érkezve a Balaton északi partjának egyik kapuja. A völgyekkel szabdalt...