Egy hét a Balatonnál

Magyarország

Ott-tartózkodás ideje: 2007. jún. 17.  - 2007. jún. 22. (5 nap)

2 hozzászólás I 4 896 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. aug. 16. küldd el ismerősödnek
avatar kalled Beszámolója

Cimkék: Balaton  Balatonfüred  Keszthely  Magyarország  Siófok  Tihany  Várpalota  Veszprém

Június közepén töltöttünk egy hetet a Balatonnál. Úgy indultunk neki, hogy minket nem a fürdőzés vonz, hanem a környéken lévő látnivalók. Közben azért csak belementünk a vízbe, aminek az lett a vége, hogy utána minden nap lubickoltunk egyet:) Egész idő alatt 35-36 fokos meleg volt, jól esett a Balaton 26 fokos vizében megmártózni.

A szállásunk Balatonfüreden volt a Hotel Manuelában. Minden este sétáltunk egyet a Tagore sétányon, és a hattyúetetés is minden napos program volt. Megnéztük a város látnivalóit, néha gyalogosan, máskor pedig a városnéző kisvonattal. Szívesen elidőztünk a görög falura hasonlító Annagora parkban. Fürdőzni az Esterházy strandra jártunk.

Tihanyba hajóval mentünk át. Nagyon szép látvány volt a vízről, ahogy közeledtünk az Apátsághoz. Gyalogosan kissé időigényes feljutni, de azért a csodálatos panorámáért, ami fent vár minket, megéri. Megnéztük az Apátságot, aztán a Balatonban gyönyörködtünk.

Keszthelyen a Festetics kastélyt látogattuk meg. Itt is azzal fogadtak minket, amivel 2 nappal azelőtt Fertődön, hogy filmforgatás miatt még elég nagy kavarodás van, semmi sem volt még a helyén. A park is eléggé elhagyatott volt, a virágok egy csomóban összepakolva. 18. századi filmet forgattak, és a filmeseknek ilyen igényeik voltak a kerttel kapcsolatban. Akkoriban még nem volt aszfalt, ezért az összes sétaút le volt kaviccsal szórva. Azért a zűrzavar ellenére mégis látható volt a kastély szépsége. Szívesen bolyongtam a szobák között. Voltunk az egyháztörténeti kiállításon, megnéztük a trófeagyűjteményt, és jártunk a Hintómúzeumban is. Még fel is ülhettünk egy hintóra, és le lettünk rajta fotózva.

Veszprémben az állatkerttel kezdtünk, aztán a belvárosban néztünk szét. A Viadukt nagyon szép látvány, lentről is, és a kilátópontokról lenézve is.

Siófokon a part mentén sétálgattunk, aztán a Jókai parkban töltöttük az időnket. A gyerek játszóterezett, mi pedig a padon pihengettünk.

Egyik nap ellátogattunk Várpalotára is. Ahol a vár mellett még a Zichy kastélyt tekintettük meg. Ez utóbbi Trianon Múzeumként üzemel. Érdekes volt annyi sok dolgot megtudni a régi Nagy Magyarországgal kapcsolatban.

Összességében nagyon jól telt a hetünk. Kellemes volt a víz, jó az idő. Hazainduláskor a gyerek egyből azt kérdezte, hogy: Mikor jövünk megint?
kalled - 2007.08.17. 23:05

Köszönöm a hozzászólást! Szeretek kis országunkban barangolni, hiszen itt is szebbnél szebb helyekre lehet rátalálni.

kjumika - 2007.08.16. 21:54

Hát ez az.. Magyarországon is érezheti jól magát az ember, itt az élő példa... Hála istennek!