Hűsölés Miskolctapolcán

Magyarország Miskolc - Miskolctapolca

Ott-tartózkodás ideje: 2007. júl. 21.  - 2007. júl. 23. (2 nap)

1 hozzászólás I 3 337 látogató olvasta. Rögzítve: 2013. aug. 14. küldd el ismerősödnek
avatar kalled Beszámolója

Cimkék: barlangfürdő Magyarország Miskolctapolca Miskolc

Hűsölés Miskolctapolcán

Már kezdtem unni a nagy meleget, a további napokra is 40 fokot jeleztek, gondoltam lógjunk meg előle:) Interneten kerestem szállást, másodjára sikerült is találnom, ahol volt szabad hely, és másnap indultunk is.

Miskolctapolcán a Hungária Panzióban szálltunk meg.
A panzió a központban található, nincs messze a barlangfürdőtől. Minden szobához fürdőszoba, hűtő és tévé tartozik. Autónkat ingyenes, zárt parkolóban helyezhettük el. A panzióban étterem, szauna, tekepálya és fallabdapálya található. (Ez utóbbinál számítani kell arra, hogy szinte egész nap hallható.)

Megérkezve egyből a barlangfürdőbe vettük az irányt. Régebben jártam ott, azóta sokat bővült és szépült. Nagyon tetszett a kibővített barlangrész, és a sok kinti medence. A barlangban a nagy kedvenc a vadvíz volt, jó volt sodródni körbe-körbe. A kellemesen hűs vízben szinte észre sem vettük, hogy kint mekkora hőség van. Az utána lévő két napot is fürdőzéssel töltöttük.

Szívesen sétálgattunk a fürdő előtti parkban, vízibicikliztünk a csónakázó-tavon, és élőzene mellett finomakat ettünk. A gyerek játszóterezett, pónilovagolt. Elmentünk az Akropolisz szabadtéri színpadra is, ahol az Oroszlánkirály című gyerekmusicalt néztük meg.

Igazán jól telt ez a három nap, szívesen maradtunk volna még.
simson6609 - 2013.08.28. 20:18

Kedves egészségetekre.