Graz

Ausztria Graz

Ott-tartózkodás ideje: 2006. szept. 09.  - 2006. szept. 09. (1 nap)

1 hozzászólás I 8 218 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. máj. 06. küldd el ismerősödnek
avatar vikiper Beszámolója

Cimkék: Ausztira  Graz  parkoló  Schlossberg  városnézés

Tavaly ősszel Szlovéniába Graz felé mentünk. Gondolom, annak, aki már járt Ausztriában, nem okoz meglepetést. Én csak Svájchoz tudom hasonlítani, és hát majdnem dettó. Annyi a különbség, hogy Svájcban a keleti-észak keleti városok szériafelszerelése a templomtorony órával. Lehet, hogy ez Ausztriában is megvan, csak én nem vettem észre.
Szóval nyugi, tisztaság, standard főutca középen villamossal, H&M, Zara... és ami az én szívem csücske: Tally Weijl butik :) Nem mellékesen: a kinti és a magyarországi üzletek kínálata egy lapon sem említhető, árban viszont a magyar boltok majdnem csak ütik a kintieket...
Szóval Graz, merthogy ez a topic témája :) lifttel mentünk fel a Schlossberg-re (lehet lépcsőn is, aki szereti a kihívásokat). Fentről csodás kilátás a városra, aztán a hegy másik oldalán sétáltunk lefelé.
Hasznos info: a belváros szélén elfogadható áru parkolóházban tudtuk hagyni az autót, ha jól emlékszem, Park Zoo a neve
zsirfeka - 2007.06.01. 22:46

csodálatos város, és szerencsére tökre picike, nem nyomasztó:)