Rodosz - Helios napisten szigete

Görögország Rodosz Avra Beach Resort****

Ott-tartózkodás ideje: 2007. aug. 18.  - 2007. aug. 25. (7 nap)

0 hozzászólás I 4 124 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. szept. 11. küldd el ismerősödnek
avatar savika Beszámolója

Cimkék: All  Avra  Beach  Inclusive  Rhodos  Rodosz

Avra Beach Resort**** értékelése
savika értékelése:

4.3

4.3

Utazás módja: Repülő (Wizz Air), egyéni foglalás
Szálloda: Avra Beach resort**** All Inclusive

Még sosem voltam Görögországban, annyira nem is vonzott, vagyis inkább egy körútra gondoltam, de a család választása idén Rodoszra esett.
Nem voltam túl lelkes, de hajrá, 8-an mentünk, rosszul nem sikerülhet (az előző nyaralások tapasztalatai alapján). A szállodában magyar hangot csak az első két nap hallottunk, tehát nincs túlzsúfolva magyarokkal, viszont annál több az angol-német túrista.

A gép (Wizz Air) menetrend-szerint indult kora reggel. Kb. 2,5 óra múlva leszálltunk. 2 taxi ott is volt, nem is kellett várni, irány a szálloda.
A recepciós közölte velünk, hogy a 4 szobából amit foglaltunk, 2-t a földszintre tud adni, mert teltház van. Oké, nem gond, legalább lesz hol aludnunk. Ahogy a képeken is látszik, a földszinti szoba végülis egy 4 személyes apartman-szoba volt, középen el lehetett szeparálni a két részt. 1 franciaágy és két sima (nyílván gyerekeknek), volt még főzőlap is meg tiszta, kultúrált. A kilátás persze földszinti. Sebaj, megígérték, hogy másnap költözhetünk a 4. emeletre.

Másnap tényleg költöztünk, a kilátás fantasztikus volt! A szoba is tipp-topp.

A part (a szálloda saját strandja, kb 5 méterre a kerítéstől): az összes katalógusban "aprókavicsos" jelzővel ellátott. Nem tudom ez kinek mit jelent, de itt azért voltak öklömnyi nagyságú kövek, de ha már bejutottunk a vízbe, ott már homokos volt, kövek nélkül, teljesen oké. Csak odáig kellett eljutni, bár az összes boltban lehetett kapni olyan cipőt, amivel be lehet jutni :)

Reggeli-ebéd-vacsora-tízórai stb: Rengetegféle étel volt, persze az elmaradhatatlan gyros, itt tálban, saláták, tengeri herkentyűk, minden. 2 kiló plussz garantálva volt :) reggelinél palacsinta, omlettek, müzli... Italok: minden mennyiségben szénsavas, mentes, kávé, tea. Napközben kis falatkák: pizza, édes-sós aprósütemények. A bárokban koktélok (kb 10 fajta), long drinkek, meg persze sör-bor :)

Programok: alapjába véve ez egy punnyadós 1 hetes nyaralás volt, nem nagyon akartunk járkálni a 40-42 fokban, de elmentünk romokat nézni egyik délelőtt, mert akkor még elviselhető a meleg, meg a Faliraki-nál levő vizividámparkban is voltunk.
Persze a városba, Rodoszba szinte minden este bementünk, szép a vár, sok az árus, még több a giccs. De szeretik a magyarokat, volt ahol rózsapálinkát (vagymit) is kaptunk.

Szóval összegezve, nagyon jól sikerült ez az 1 hét, de legközelebb már csak városnézésre megyek Görögországba.