Kamari, Szantorini

Görögország Santorini/Kamari Haroula Apartman

Ott-tartózkodás ideje: 2007. aug. 18.  - 2007. aug. 25. (7 nap)

9 hozzászólás I 5 257 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. szept. 09. küldd el ismerősödnek
avatar lacalaca Beszámolója

Cimkék: Haroula  Kamari  Szantorini

Haroula Apartman értékelése
lacalaca még nem értékelte!
Még senki sem értékelte ezt a szálláshelyet.

Légy
te az első!

A Haroula csak két csillaggal rendelkezik, de messze teljesíti a követelményeket. Csak száz méterre van a tengerparttól, a rövidke séta során pedig éttermek sorába invitálnak minket. Maga az apartman az épület felső szintjén van, az alsó szinten autókölcsönző és vegyesbolt működik. Az utca túloldalán pedig pékség van!
A part érdekes felépítésű: kívül fekete majdnem-homokkal indul, majd az vízmenti 3 méteren kavicsosra vált. A tenger gyakran hullámzik, a víz gyorsan mélyül, olyan öt méterig lehet besétálni. Az alja itt még aprókavicsos, távolabb homokos pusztaság.
Az apartmanban van befizetős légkondi, ami hatékonyan le is hűti a szobát. Kis konyhasarok van a bejáratnál, egy villanyrezsóval és hűtővel. A fürdőszoba is korrekt, érdekes hogy a zuhanytálca nincs szeparálva, tusolás után csupa víz lesz minden. Az utcára néző szobáknak terasza is van.
Kamari igazi üdülőfalu, rengeteg hotellel, apartmannal, bolttal és étteremmel, az árak nagyrészt megfizethetőek, közel vannak a magyar árakhoz. Az autókölcsönzéssel a sziget veszélyes útszakaszai (és közlekedői) miatt óvatosan kell bánni. Van buszhálózat a szigeten, igen egyszerű rendszerrel: minden út Firába/Thirába vezet. (mindkét fajta írást használják a "fővárosra).
Mesemondo - 2008.08.05. 16:00

:) Köszönöm szépen a válaszokat! Hallottam,hogy a víz eléggé drága odakint, de ezek szerint mégsem lehet annyira az, ha az árak közel egyformák az itthonival... Vagy ez a kivétel? Ja, és köszi szépen mégegyszer a válaszokat :)

lacalaca - 2008.08.05. 14:25

Vízisportot nem kerestünk, de biztosan megvan a lehetősége. Éjszakai élet az van becsülettel, éjfélig még a vegyesbolt is nyitva volt, és a parton is végig éttermek, boltok, szórakozóhelyek voltak, meg persze jó sok turista. Át lehet buszozni a többi városba, ott is ez a helyzet, plusz naplementét is lehet nézni (Oia/Fira) ;). Illetve napközbenre be lehet fizetni szervezett túrákra, mi a kaldera-túrán voltunk, az jó volt (leszámítva az indulás körüli fejetlenséget). Erről szerintem úgyis tájékoztat majd az irodás emberke.

lacalaca - 2008.08.05. 14:15

A vacsorát illetően: hát igen, bele lehet futni olyanba is. Kamarin általában normális éttermi árak voltak, ha jól emlékszem 5-10(-15) eurós fogásokkal. Oiában és Firában kell szemfülesebbnek lenni, és a főutcákon ("fősikátoron") lévő, 25 eurós gyrosokkal operáló éttermeket elkerülni. Mi Firában találtunk egy kicsit kieső helyen lévő, de gyönyörű panorámájú, és megfizethető árú helyet, isteni konyhával. A boltok árai gyakorlatilag alig különböznek az itthoniaktól. Az ajándékboltok sem térnek el, vehettek jó drága ékszereket vagy filléres dolgokat is.

Mesemondo - 2008.08.05. 13:00

Köszi a választ.Lenne még kérdésem. Milyenek az árak Santoriniben? Olvastam hogy egy vacsora belekerülhet 100euróba!Ez általános ár? Élelmiszer boltok milyen árral dolgoznak? Kenyér, víz ilyesmik mennyibe kerülnek? Gondolom vannak ajándékboltok, ezek is drágák? Másik kérdés, hogy mit lehet csinálni Santoriniben/Kamariban a fakultatív programokon kívül? Vízi sportok, szórakozóhelyek vannak a közelben?Köszönöm a válaszokat előre is. Majd még kérdezek ha lesz mit:)

lacalaca - 2008.08.04. 18:07

Szia!Lássuk csak. Konyhai felszerelés volt, persze meglehetősen minimál, de voltak tányérok, evőeszköz, lábos, serpenyő is. Úgy emlékszem ágynemű is volt, persze a lepedőn és párnán kívül nem sok mindenre van szükség :). Mi a paplanhuzatot terítettük magunkra, ha sokat ment a légkondi éjjel. Mintha törülköző is lett volna, de arra nem esküszöm meg (és azt úgyis visz az ember oda).Ja és volt egy kis széf a szobában, a szekrényben, amit mi az első mozdulattal bezártunk, és utána úgy is hagytuk. :D Érdemes megtudni a kódot érkezéskor.

Mesemondo - 2008.08.04. 15:36

Szia! Mi 2 hét múlva fogunk utazni, és mi is a Haroula-ban fogunk lakni. Azt szeretném kérdezni,hogy a szobákban van ágynemü? Mert sok utazási iroda írja,h vigyenek magukkal az oda utazók... Ez az egyik, a másik, meg hogy a "konyhához" tartoznak felszerelések is? a rezsón meg a hűtőn kívül, gondolok itt a fazék, lábos, evőeszköz, tányér stb. Előre is köszi a választ!

joe919 - 2008.04.22. 17:00

Koszi a kepeket. Legalab van fogalmam hogy nez ki. Gondoltam hogy csak Magyar vendegek vannak elhelyezve a Haroulaba, mivel egy kulfoldi utazasi iroda sem ismeri a Haroula apartmantet. Nekem is a noverem foglalta le a helyet a Radissonnal.Megegyszer koszi.

lacalaca - 2008.04.21. 19:30

Szia, sajnos semmilyen kontaktot nem tudok, az utat sem én egyeztettem az utazási irodával. Ahogy láttam, csak magyarok voltak ott, a mi csoportunk megtöltötte a helyet. Feltettem pár képet.

joe919 - 2008.04.21. 17:29

Hello,Juniusba megyunk Santoriniba es a Haroula Apartmanba szallunk meg. Egy gond van hogy nem kapsz leirast a Haroularol az Interneten angol nyelven, csak Magyarul. Orvendek hogy jo elmenyben volt reszed. Tudod hogy mi a Haroulanak a telefon szama? Magyarok voltak a Haroulaba a vendegek ? Vannak fenykepeid a Haroularol?Koszi,Joe