Magic Life Seven Seas - 1 hét fun

Törökország Side Magic Life Seven Seas Imperial

Ott-tartózkodás ideje: 2007. szept. 01.  - 2007. szept. 08. (7 nap)

1 hozzászólás I 5 228 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. szept. 19. küldd el ismerősödnek
avatar wycza Beszámolója

Cimkék: all  gulet  inclusive  life  magic  seas  seven  side  törökország  tui

wycza értékelése:

Gyönyörű helyen töltöttük el életünk eddigi legszebb nyaralását: a sidei Magic Life Seven Seas hotelben. A nyaralás bár nagyon jól sikerült, néhány
negatívumról is be kell számoljak.

Lássuk sorjában:

Utazási iroda: TUI (Westendben foglaltunk)

Repülőút:
Pontos indulás oda is, vissza is. Szeméylzet kedves, nincs velük gond. Kaja - finom volt (meleg zöldséges tészta ill. pitában valami..). Üdítővel spórolás megy, mint mindehol általában. A légitársaság a Travel Service volt.
Az antalyai reptér nem annyira tuti mint Ferihegy, mosdók elég retyósak, wc papír van, ha viszel magaddal (azt hiszem default-ból van, csak épp akkor töltötték fel, amikor én voltam ott. Tehát nincs;) )

A Hotel
A hotel egy sokhetáros parkban épült, több, elszórt épület, létesítmény alkotja. Van több lakóépület, éttermek, bárok, medencék, sportpályák, etc.
A tengerpart nagyon közel van, Side, a legközelebbi nagyobb város 15 perc taxival (10 euro). A hotel büszke rá, hogy környezettudatosan épült / működik,
és úgy tűnt ez nem csak a marketing maszlag: szelektív hulladékgyűjtés mindenütt (a szobákban is), kukák 2 méterenként, nevelő szándékú táblák, stb.
A szálloda ideális pároknak, családoknak - mindenki megtalálja a maga szórakozását / helyét. Mi az utószezon elején voltunk, ovisuli már elkezdődött,
ezért kevesebb volt a gyerek, ami nem is volt olyan nagy baj;)

Hotelszoba
Nagyon tiszta, nagyon szép, amolyan török-IKEA stilusban berendezve. Légkondi kifogástalanul működött. A takarítók minden nap jó munkát végeztek, patyolatra
nyalták az egész szobát, töltötték a minibárt (üdítő, ásványvíz).

Ellátás
All inclusive, ami - korábbi tapasztalataimmal ellentétben - valóban "all" volt. Jó minőségű italok, ételek, korlátlan mennyiségben, a nap szinte bármely
szakában. Az ár magában foglal sok vízi sportot (kajak, banán, vízisí, szörf..), a parasailing-ért (60 euro), motorcsónakért, jet-ski-ért (15 euro/15 perc)
külön kellett fizetni.
A személyzet többnyire german-speaking, angol elég karcos, de a mindenkori felettes jobban beszél angolul:)
Az étteremben általában sokan vannak, de mindig volt szabad asztal. Mindig minden tiszta volt, sokszor díszített asztal vászon szalvétával. Igazi profizmusról árulkodott a dolog.

Kaja
Tipikus török szállodai ételek nagy választékban. Sok féle hús (nem annyira csinálják jól), rengeteg zöldség, kevesebb gyömölcs. Svédasztalos megoldás, de a pincérek az innivalóra felveszik a rendelést és kiviszik.

Pia
Koktélok (bármit megcsinálnak), üdítők (nem ám a pancsolt szállodai lötty, hanem rendes gépikóla, etc), tömények.
Mi semmilyen innivalóért nem fizettünk kölön, de lehetséges hogy xtra import piáért pénzt kérnek (nem derült ki).

Borravaló
Illik adni, fél-1 euro a unit. A bárokban jól jön a borravaló, ha már adtál egyszer, utána megjegyzik az arcodat és előrevesznek a sorban / kedvesek / stb.
Takaritónéni is nagyon örült neki, rögtön kaptunk fürdőköpenyt is meg papucsot:)

Tenger, part
A tengervíz hőmérséklete 28 fok alá nem merészkedett, többnyire 29 fokos volt. Elég sós, a part leginkább sóderes (bőrradírnak ideális), a napozós részt
mesterségesen töltötték fel homokkal.

Szórakozás
A hotel külön entertainment manager-rel rendelkezik, akinek számos segítője akad. Reggeltől estig vannak programok: vizi ugribugri, vizilabda, vizikosár,
szárazföldi ugribugri (nem tudom a sportág nevét..). Esténként mozi, zenés-táncos előadás az amfiteátrumban (mert hogy van ám a hotelnek saját amfiteátruma!),
ami elég limonádé, de azért igényesnek mondható. Volt egy kinai, brazil, mediterrán est - ügyes táncosokkal, harcművészekkel.
Szinte minden este volt medenceparti liveshow (ilyen diszkó szerűség, sok BoneyM-mel meg egyéb örökzöldekkel). Utána tüc-tüc disco, ahol leginkább a bajor 14 éves
fiatalok érvényesültek.
Nagyon szimpatikus volt, hogy mindig minden programon voltak "beépített emberek", hangulatfelelősök, akik valóban megpróbálták építeni a közösséget. Eddig
ilyennel nem találkoztam (csak halovány próbálkozásokkal).
Szauna ingyér van, de a masszázsért (van belőle vagy 20 féle) külön kell fizetni. Mi a törökfürdős peeling aromatherapy kombinációt választottuk sokeuróért.
Nem érte meg. A párom időnként fájlalta a lapockáját, de számomra csak kedves simogatás volt. Ráfizetés, nem kell odamenni:)

Fakultatív programok - vagy mégsem?
A helyi Gulet szervez kirándulásokat, programokat, kb minden napra esik 3-5 lehetőség. Ezt a részt mi teljesen megszívtuk: a magyar TUI egyáltalán nem
tájékoztatott előre a programokról (sem a választékról, sem az induláis napokról), így a számunkra preferált úticélokra nem jutottunk el. Idén törölték
Kappadokiát teljesen a repertior-ról, Pamukkale meg szombaton volt (érkezési és indulási napunkon). Volt cserébe Ciprus 89 Euro / fő-ért, repülővel. Mondanom
sem kell, hogy ide se jutottunk el. Majdnem-ciprusi utazásunk kálváriája igen tanulságos, megosztom hát a közzel. Az útra a helyi Gulet képviselőnél fizettünk
be még vaásrnap, a csütörtöki indulással. (mondta a képviselő, hogy van szerdán is, de az már megtelt.) Kedd este találtunk egy üzenetet a szobánkban németül,
hogy az út 1 nappal később indul. Mivel a német nyelv nem az erősségem, levittük a recepcióra, hogy fordítsák le, biztosan ezt jelenti-e. Azt mondták igen,
és mindannyian megállapítottuk, hogy pénteken megyünk.
Csütörtök hajnal 3kor csörögnek a recepcióról, hogy menjünk reptérre, itt a busz.. WTF? Mondtam a recisnek, hogy de hát egy nappal később indulunk, nem?
Megerősített, hogy persze persze, emlékszik ő is, bocs a zavarásért, aludjunk tovább. Reggel felhivtam a Gulet képviselőt, hogy miaszitu.. természetesen
már rég Cipruson kellett volna lennünk. Mondta, hogy kedd este ő telefonálta körbe az összes hotelt, hogy mindenkinek (tehát a szerdai indulóknak is!) 1 nappal
később, 6-án, csütörtökön van Ciprus. Tehát az a helyzet állott elő, hogy a török nyelvű recepciós, török nyelven nem tudott átvenni egy üzenetet.
A Gulet képviselő 60 Eurot tudott visszafizetni (a 180-ból), amit mi nem annyira érztünk jogosnak. Ő sem persze, mert hát a recepciós volt a hunyó; fel is
kereste tehát a szálloda éppen ügyeletes manager arcát, vázolta a helyzetet. A manager lepattintotta a képviselőt azzal a szöveggel, hogy miért nem küldött
faxot, meg egyáltalán.. Kezdtük veszélyben érezni a pénzünket, ezért telefonos segítséget kértünk a magyar TUI-tól, akik - azt hiszem nem meglepő módón -
nem nagyon tudtak hozzászólni az ügyhöz. Így hát magunk kerestük fel a szálloda management-jének 1 tagját. Szerencsére nagyon jól
beszélt angolul és megértette, hogy addig nem kelünk fel a székből, amíg nem találunk megoldást. Nagyon készséges volt, udvarias és megígérte, hogy
estére rendezik az ügyet maguk között. Így is lett: összes pénzt visszakaptuk + meglepetés kosár volt a szobánkban. Ilyet azt hiszem kishaznánkban nem látni.
A dolog egyetlen szépséghibája, hogy a pénzt a Gulet állta és nem a szálloda. Ezen (és a többi) észrevételünket írásba foglaltuk, és eljuttatuk a TUI számára.
Tanulság #1: ha úgy érzed, hogy a fakultatív programok fontosak neked, tájékozódj előre, és ne hagyd rá a csini utazási irodás cicalányokra, hogy "majd ott
meglátják, milyen remek programokból lehet választani" - bullshit.
Tanulság #2: rámenősnek kell lenni + tudni kell tárgyalni valamilyen nyelven.

Egy fakultatív programon azért részt vettünk: Fire of Anatolia az aspendosi amfiteátrumban.
Ez egy olyan zenés-táncos műsor, amit leginkább a magyar Experidance-szel lehet rokonítni.
Ők természetesen a török történelem fontos mozzanatait tálalták. Jó volt, örültem, hogy ott voltam. Tipp: magassarkú cipőben nem jó amfiteátrumban lenni (nincs
lépcső, falat kell mászni kb). Tipp #2: vigyél a feneked alá párnát - 1 juróért ők is adnak.

Összességében rendben volt a dolog, ajánlom bátran.
Jani80 - 2008.06.03. 22:59

Helló.Nem értem miért a Tui-"cicalányok" tehetnek arrol,hogy te és a recepciós nem beszéltek több nyelvet.Amit persze a tui-s cicák tudnak.Mert ha nem tudnád,ők utakat értékesitenek,és nem a kinti szervezésben vesznek részt.De a lényeg,hogy a nyaralás pozitiv volt számotokra!!Üdv:Jani