Gran Canaria, az örök tavasz szigete

Kanári-szigetek Playa del Ingles Hotel Parque Paraiso I.

Ott-tartózkodás ideje: 2007. szept. 09.  - 2007. szept. 23. (14 nap)

4 hozzászólás I 19 720 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. szept. 30. küldd el ismerősödnek
avatar bellam Beszámolója

Cimkék: bungalow  Canaria  del  Gran  Ingles  Playa

bellam értékelése:

4.8

4.8

Szeptember közepén töltöttünk két hetet Grand Canarian. A sziget déli partján volt a szállásunk Playa del Inglesben a Hotel Parque Paraiso I.-ben. Itt bungalow-k voltak, amelyek egy amerikai konyhás nappaliból, egy hálószobából és fürdőszobából álltak. A bungalow előtt volt egy napozóterasz két nyugággyal, valamint egy asztal székekkel, így tudtunk kint kávézni, vacsorázni. Gyönyörűen volt parkosítva a szálláshely teljes területe, az étterem és az úszómedence kialakítása is nagyon hangulatos volt. A parttól kb. 700 m-re volt. Sok bevásárlóközpont, üzlet volt a közelünkben. A tengerpart hosszú, széles és homokos, nagy hullámok vannak. Kb. 30-40 perces sétával el lehet jutni a part mentén Maspalomas strandjára. Közben elhaladunk a sziget egyik fő nevezetessége mellet, a part mentén húzódó mini-sivatag mellett. Itt van külön strandrész melegeknek és nudistáknak. Napközben 28 C volt, a part mellett folyamatosan járt a levegő, így nem volt melegünk, az óceán hőmérséklete 23 C, éjjel 21 C-ra hűlt le a levegő. A part ideális a vízi sportok számára. Mi kipróbáltuk a parasailinget (egy motorcsónak húzza az ejtőernyőt), gyönyörű volt a táj fentről. Esténként sokat sétáltunk a naplementét nézve a parton. A parton közvetelnül egymás mellett sok vendéglő, fagyizó, söröző, koktélbár található. Ellátogattunk Maspalomasba a vízi parkba, tetszettek a csúszdák. Busszal szinte bárhová el lehet jutni, de a taxi sem drága. Voltunk katamaránnal egy naplementenézős úton. Délután 3-tól este 9-ig hajókáztunk, közben kaptunk enni és inni. Megálltunk egy öbölben Mogánnál, ott volt lehetőség jet-skizni, ez is bent volt az árban. Lett volna lehetőség hajóútra is, a kalózhajó és az Aphrodite hajó különösen jól nézett ki.. Egy napra autót béreltünk és bejártuk a sziget közepét is. A hegyekben szerpentinutakon haladtunk, szép a táj. Van lehetőség a hegyekben jeep-safarira menni és buggy-val vagy quaddal bejárni a környéket. Első úticélunk Tejeda volt, itt nagyon szép a táj. Voltunk Roque Bentaigna kilátóján, ami mellett egy kis geológiai múzeum is található. Az utca melletti árusok nagyon rámenősek itt, szinte behúzzák a túristákat a boltjukba. Alkudni azonban lehet és kell is. Ezután Terorban álltunk meg, nagyon hangulatos kis utcái vannak, a házaknak gyönyörű fafaragott teraszai vannak. Emeltek itt egy bazilikát, mivel egyszer megjelent Terorban Mária. Ennek tiszteletére szeptember 8-ának hetében ünnepségsorozat van itt minden évben. Arucasban megnéztük a katedrálist. Láttunk banánültevényt is. Itt van egy rumgyár is, amit meg lehet látogatni. Visszafelé az autópályán jöttünk. Nagyon jó utaik vannak és a szigeten minden szép, tiszta, rendezett, parkosított. Sok golfpályát is láttunk útközben. Visszafelé elmentünk Agüimes érintésével Barranco del Guayadaque-be. Itt sziklába épített lakások vannak, amiket még a mai napig laknak. Volt lent egy templom a kősziklába vájva, különleges hangulata volt. Mellett található egy sziklaétterem. Itt állítólag nagyon jó a konyha, tipikus kanári ételeket készítenek napközben. De mi valószínűleg túl későn értünk oda és már csak az étlap "gyorsételes" részéről válaszhattunk. Hát az a tintahalat, amit ott ettünk, nem nevezném kiválónak, még sütni kellett volna egy darabig... Volt még egy érdekes kirándulásunk. Moganban a parton volt lehetőség tengeralattjáróval utazni, kipróbáltuk. Nagy élmény volt. Kb. 30 percig tartott. Láttunk sok halat és egy elsüllyedt hajót is. Mogan kikötője nagyon szép és tiszta, kis Velencének is nevezik. Ezen kívül még nagyon sok kiváló program és látnivaló lett volna a szigeten, de nekünk ennyi fért bele. Mindenkinek tudom ajánlani Gran Canaria-t, mi nagyon jól éreztük magunkat.
bellam - 2007.10.29. 08:25

Igen, a németek számára nagyon kedvelt úticél. Én nem tapasztaltam semmi kirivót, de mondjuk szeptemberben voltam, az aránylag egy nyugisabb hónapnak számít. De voltak hollandok, angolok, osztrákok, spanyolok. lengyelek stb., számomra elég vegyesnek tűnt a közönség. Sok program, étterem, bár és szórakozóhely közül lehet választani, nem unatkozik az ember, az biztos. :))

fsa - 2007.10.27. 16:22

Azt hallottam ellepik a nagyhangú, mulatós németek a szigetet. Nagy a nyüzsgés. Igaz??

Jolly - 2007.10.21. 20:37

van, ami az igaziban. Mulató zongorával, lengőajtóval, műsorral, bank, banrablókkal, indián show, lovas show, ökörfuttatás és így tovább. Az idő január elején is kiváló. Napközben a strandon még 32 fokot is mutatott a hőmérő. Estefelé azért már jól jön egy kardigán és fürödni is csak a bátrabbak mertek. Mindenkinek ajánlom ezt a télből a nyárba programot.

Jolly - 2007.10.21. 20:34

Így igaz, ezen a "kicsi" szigeten minden van. A sivatagtól a sziklákig, a gyönyörű zöldekig, virágokig. Mi 97 január elején voltunk egy hetet. A Hotel Turbóban szálltunk meg. Szintén amerikai konyhás nappali, fürdő, háló stb., pedig all.inc. ellátást kaptunk. Egész nap ehettünk-ihattunk, ami csak belénk fért. Mi is taxival közlekedtünk, meglepően olcsó. Jártunk a Palmitos Park-ban, ami tulajdonképpen egy állat- és növénykert. Egy hegyoldalban épytették ki, gyönyörű. Érdekes, egész napos program volt a Siox City. Ez egy "vadnyugati" város. Kiváló helyet találtak a számára, sziklás hegyek, kaktuszok, gyorsfolyású patakok között. Minden