Hotel Princess Flora, avagy Zimmer Feri Rodoszon

Görögország Rodosz Hotel Princess Flora

Ott-tartózkodás ideje: 2007. szept. 11.  - 2007. szept. 18. (7 nap)

3 hozzászólás I 14 122 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. okt. 19. küldd el ismerősödnek
avatar LMN Beszámolója
Hotel Princess Flora értékelése
LMN értékelése:

1.2

1.2

Rodosz volt eddig egyik kedvenc görög szigetünk, ahová harmadszor tértünk vissza férjemmel.
Sajnos a nyaralásunk alatt ez a véleményünk megváltozott. Az első negatív élmények a hotelben értek minket.
A következő szempontok alapján kerestem szállást: legyen baba, illetve gyermekbarát, mert két éves kislányunkat is magunkkal vittük. Legyen gyermek medence, konyha sarok, ahol a gyermeknek ételt-italt melegíthetek. Az utazási iroda prospektusában olvasva külön örültem a gyermek szállás-kedvezményének és a félpanziós ellátásnak.
Megérkezésünkkor még köszönt a recepciós, azután soha többé. A szobánk a folyosó végére, az étterem mellé esett. Nem tudom, mit neveztek gyermekbarátnak, de semmiféle szolgáltatást nem kaptunk. Nem volt gyermekágy, sőt semmi más. A gyermekmedence széle felsebezte a kicsi combját. A fürdőszobában a wc-t nehezen lehetett használni, mert a wc deszka túl lógott a csészén. A kicsi nehezen aludt el az étteremből szűrődő csörömpölés miatt, és az első éjszaka leesett az egyáltalán nem takarított kőre a felnőtt ágyról, hiába barikádoztuk körül az erkélyen talált koszos műanyag székekkel.
Következő meglepetésünk az étterem volt. 18.30-tól volt vacsora, a pincér az ajtóban állt, de nem azért, hogy kedvesen köszöntse a vendégeket, hanem hogy másodpercre pontosan megvárja a fél hetet, és addig senkit ne engedjen be. Miután összegyűlt az ajtó előtt mindenki, egyszerre vehettük birtokba az éttermet, ahol már ránézésre kevesebb ülőhely volt, mint vendég. A kínálat szegényes, görög ízeket, amit nagyon szeretünk nem kínáltak, ha mégis, olyan csekély mennyiségben, hogy mire ránk került a sor, el is fogyott. Ellenben előfordult fagyasztott, érezhetően felengedett és nem friss étel.
Én mégis az ital-fogyasztáson akadtam ki! Az italos pincér megkérdezi, mit fogyasztunk, mert innivaló egyáltalán nincs, csak extra felárért. Még egy kancsó vizet sem tesznek az asztalra. A pincér ráadásul megjegyzett magának minket, mivel soha nem fogyasztottunk italt. Volt, hogy felállított minket az asztaltól, hogy az állítólagos all inclusive vendégek helyén ülünk, de volt, amikor azon kezdett vitatkozni velünk, hogy gyermekünkkel együtt három, vagy két főnek számítunk, és egyszer a férjemet evés közben „véletlenül” jól hátba lökte. Inkább felálltunk az asztaltól és máshol vacsoráztunk, pedig kifizettük az ellátást. Biztosan reklamálhattunk volna, de hogyan bizonyíthattuk volna mindezt?
Az erkélyről egy kialakításra váró területre nézett a szobánk, szemből folyamatos kalapálás zaja hallatszott. Egyik oldalon tartályok, a másikon egy hatalmas villamos szekrény. Ráadásul a takarító személyzet a szennyes felmosó vizet is oda öntötte. Ajánlom mindenki figyelmébe a fotóinkat. Megjegyzem, - érdekes módon, az utazási iroda prospektusába erről a szálloda részről nem került be fotó. Nekem akaratlanul a Zimmer Feri című film jutott minderről eszembe.
Azt vettük észre, szeretett szigetünk megváltozott, mert megváltozott a görögök mentalitása. Eddig híres vendégszeretetük átalakult turista utálattá, és lehúzássá. Amikor az egyébként gyönyörű óvárosban betértünk egyik ékszer üzletbe, szinte haragudtak rám, hogy gyermekkel vagyok, aki végig csendben, az ölemben volt. Vásároltam egy arany gyűrűt elég borsos áron, de amint kifizettem, szinte ki tessékeltek az üzletből, mert már jött a következő kuncsaft. Későn vettem észre, hogy a gyűrű össze van karcolva, mire visszavittem volna, már meg sem ismertek, számlát, pedig nem kaptam. A másik kedvenc tavernánkba betérve a meglepetés a számla végösszege volt, ami az egy heti költőpénzünket emésztette fel. Pedig ennek a családnak az éttermébe évek óta visszajáró vendégek vagyunk, minden rodoszi nyaralásunk alkalmával. Az óvárosba vezető út kopár és koszos, de a többi út mentén is a szemét a jellemző. Sajnálom, hogy így elhanyagolják ezt az ékszerdoboznak számító gyönyörű, csodálatos tengerpartokkal övezett, történelmi múltú szigetet.
MARCSIKA30 - 2009.11.02. 18:27

Sziasztok !Idén nyáron mi is a Princess Florában töltöttünk 8 napot . Nekem ennyire azért nincs rossz véleményem . Igaz , all incusive szolgáltatást kértünk , így egész nap ingyen ettünk-ittunk , volt klíma és hűtőszekrény a szobánkban . A szoba tiszta volt , az ágyneműt naponta cserélték , a takarítőnő virágot is hozotta szobánkba minden nap . A fürdőszoba is tiszta , rendezett volt . Tény , voltak dolgok , amik nem tetszettek , pl , amikor sziget túrára mentünk , kértünk hideg élelmet , ami nagyon minimális volt , és volt olyan vendég , akiket este fel akartak állítani az asztaltól , hogy nem vacsorázhatnak , mert kaptak reggel csomagot , pedig ők is all inclusive-osok voltak . nekünk nem mertek szólni . Az ételek kissé unalmasak voltak , a reggeli minden nap ugyan az , az ebéd is hasonló izekből állt minden nap .A bárban a 2 srác nagyon aranyos volt , bármit kérhettünk tőlük . A medencénél lévő büfében az egyik kis hölgy magyar volt , nagyon aranyos , segítőkész volt . Ami még nem tetszett , hogy az utazásunk oda-vissza éjszaka zajlott , és a szállodából már délben ki kellett költöznünk , a gépünk pedig éjfél után indult . A csomagok a recepciónál egymás hegyén hátán egész délután . De alapjában véve jól éreztük magunkat , tetszett a sziget. Talán azért is vélekedem pozitívan , mivel ennek a nyaralásnak köszönhetjük születendő gyermekünket, akire közel 8 évet vártunk .

LMN - 2007.10.25. 12:57

Szia kpz! Most olvastam a Te beszámolódat, nagyon sok mindenben egyezik a véleményünk. A Princess Florában is este 6-ig lehetett fürödni a medencékben, és a német nyelvvel én is megjártam. Krétán sokszor jártam, Nyugat-Krétát szeretem a legjobban. Imádok sétálni Chania gyönyörű kikötőjében. Remélem, több szerencsétek lesz a szállással! Nekünk nem volt még gondunk, bár régebben Rodoszon sem...

kpz - 2007.10.25. 11:33

Hú, ez igen!Én leírtam mi nem tetszett a Mitsis-ben, de a tiétek még szarabb hely volt. A görögök tényleg nagyon szemetek, mert van egy csomó szigetük és tengerük. Ezt pedig kihasználják rendesen, nem kell semmit tenniük, mint pl. a hazai vendéglátósoknak akik erőn felül teljesítenek, hogy összejöjjön egy szezonjuk. Még el szeretnénk jutni Krétára (amíg el nem pusztítja egy földrengés) aztán befejeztük a görögöket.