Bikácsi szép napok!

Magyarország Bikács Zichy Parkhotel

Ott-tartózkodás ideje: 2007. okt. 30.  - 2007. nov. 04. (5 nap)

0 hozzászólás I 2 466 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. aug. 12. küldd el ismerősödnek
avatar gymarta Beszámolója

Cimkék: horgászat  hotel  lovaglás  masszázs  park  rekreáció  wellnes

Zichy Parkhotel értékelése
gymarta még nem értékelte!

3.6

2007 őszén kihasználva az összetorlódott munkaszüneti napokat párommal úgy döntöttünk, hogy elutazunk néhány napra. Választásunk a C-Travel ajánlatai között böngészve a bikácsi Zichy Parkhotelre esett. Jó választás volt!
E-mailben bookoltam a szobát, 50%-os áron! 4*-ért igazán nem volt drága 4 éjszakára a 64.000 Ft, félpanzióval, 2 főre.
Szerdán este csak későn tudtunk elindulni, mert elhúzódott a munkánk. Felhívtuk a szállodát, nehogy kiadják a szobánkat. Hallva, hogy csak késő este érkezünk, azonnal felajánlottak egy csodás hidegtálat vacsorára, mely a szobában várt bennünket. Alig másfél óra autóút után kissé fáradtan érkeztünk. A szoba nem volt túl nagy, de rend, tisztaság volt mindenütt.
Másnap reggel kiadós reggeli várt bennünket- svédasztalról. Kétszer ott is ebédeltünk: a konyhát csak ajánlani tudom, bár pesti árakon dolgoznak, minden étel friss és kifogástalan, bőséges volt.
Reggeli után sétáltunk egyet az őszi napsütésben. A képek mesélnek a környezetről, 15 Ha zöld tartozik a szállodához. Lehet szobát foglalni a korhű bútorokkal berendezett parasztházban is, ahol búboskemencével vagy cserépkályhával fűtenek. Lehetőség van lovaglásra, sétakocsikázásra, van parasztudvar, ahol a városi gyerekek megsimogathatják a háziállatokat. A horgászokat saját, 1,5 Ha-s tó várja, ingyen! A parkban sakkozhatunk, a fedett szaletli alatt pingpongozni, nyáron sütögetni lehet. Kuriózum a lengő kötélpálya, amit nem mertünk kipróbálni:-(
A szálloda wellnes részlege is gyönyörű: pezsgőfürdő, masszázs, szauna, sóbarlang kényezteti a megfáradt városlakókat (csak a masszázsért kell külön fizetni, baráti árat). Nyáron kültéri medence üzemel. Az emeleti biliárdasztal a gyerekek kedvence volt.
Napközben a környéken csavarogtunk: Simontornya, Ozora, Szekszárd, Baja, Gemenc sok szép látnivalóval várja Önöket.
Mindent egybevetve: nagyon kellemes napokat töltöttünk a szállodában és környékén, csak AJÁNLANI tudom. Rend, tisztaság, korrekt vendéglátás, elfogadható árakon.
Hja: és itt néztük végig Talma világbajnokságot érő győzelmét!

2. felvonás: 2009. júliusában a felnőtt fiammal tértem vissza. A tornácos házba kértem szobát, mert csendre és nyugalomra vágytam az egész évi hajtás után. Nem csalódtam: a vendéglátás nem veszített színvonalából, nem tudtunk olyat kérni-kérdezni, amit ne teljesítettek volna. Újdonság az energetizált apartman, ahol a káros sugárzás kiszűrésével teljes nyugalmat és feltöltődést kapunk. Akciójuknak köszönhetően most is nagyon kedvező áron tölthettünk itt 3 napot (féláron, félpanzióval!).

fűszer Fűszerek és illatok útján - kirándulás a Mecsek-Hegyháton
A lelkes utazó kalandvágyát nem hűti a hideg idő, a "zimankó" beálltával is megannyi csodát rejt...
állatkert Titkos és megújuló régiségek, különleges és csodálatos újdonságok - Pécs
Rafa-Gyovai Dániel Amikor az embert turisztikai szakmai kirándulásra hívják Pécsre, akkor...