Megnéztük az őszi Debrecent...

Magyarország Debrecen

Ott-tartózkodás ideje: 2007. nov. 17.  - 2007. nov. 22. (5 nap)

0 hozzászólás I 1 996 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. dec. 07. küldd el ismerősödnek
avatar szindbad Beszámolója

Cimkék: Arany_Bika_szálló  Kálvin_tér  Nagyerdő  séta  Termálfürdő  városnézés

Az Arany Bika szállóban töltöttünk 6 napot. Feloldódtunk a városban, mintha tőzsgyökeres debreceniek lettünk volna, olyanok akik már megengedhetik maguknak, hogy a napot nem munkával töltik. Nagyokat sétáltunk, le-fel villamosoztunk a Nagyállomástól a Nagyerdőig. Habos süteményeket ettünk a szálló alatti cukiban, boltról boltra jártunk. Ittuk a finom, hideg házi söröket. Sokat beszélgettünk a helybeliekkel, a legegyszerűbb dolgoktól a lélek problémáiig... Mindenre vevők voltunk és vevők voltak a debreceniek is. Nagyon otthon éreztük magunkat! Anélkül, hogy ismerős arcokkal kellett volna úton útfélen összefutnunk. A termálfürdőben jót buggyantunk... két napot töltöttünk a vízben, minden ellenkező jótanácsot figyelmen kívül hagytunk. Úszóhártya nőtt a lábunkra, meg a kezünkre. Nagyon jó egészségben lehetünk, mert nem ártott meg a gyógyvíz... Szomorú esemény is történt ott tartózkodásunk idején. November 19-én halt meg Szabó Magda írónő, a város híres szülötte és díszpolgára.

Az őszi Debrecenről több kis videó-etűdöt is készítettem, ezeket feltöltöm ide.
Feltöltve: 2007. dec. 07.

Őszi darules Hortobágyon
  A daruvonulás az ősz legvonzóbb természeti eseménye a Hortobágyon. A több tízezer daru naponta...