Csodálatos nyaralás Pulában

Horvátország Pula - Verudela

Ott-tartózkodás ideje: 2006. jún. 24.  - 2006. júl. 01. (7 nap)

0 hozzászólás I 5 657 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. jan. 04. küldd el ismerősödnek
avatar cocconut90 Beszámolója

Cimkék: croatia  horizont  horvátország  pula  stijene  tengerpart  verudela  zlatne

Pula, és az Isztriai-félsziget déli csücske már régebb óta foglalkoztatta a fantáziánkat, ezért is határoztunk úgy, hogy 2006 nyarán oda megyünk nyaralni. Az odaút egy dugótól eltekintve Maribornál tökéletes volt, az utak mindenhol kiváló minőségűek voltak. Rekkenő, 35 fokos hőségbe érkeztünk a Pulától 3 km-re délre lévő Verudela-félszigetre, a Villaggio Horizontba. Az apartmanunkat rögtön megkaptuk, és nem kis csodálatunkra a magyaroknak osztották a legjobb és legszebb szálláshelyeket, mely minden igényt kielégített. 66 ezer forintért 1 hétre 4 személyre ez nagyon kedvező ajánlat :) A fehér sziklás tengerpart mindössze néhány méterre volt, ezért bármikor "leugorhattunk" egyet mártózni. A fehér sziklák még a déli hőségben is hűvösek maradtak, mivel a nap fényét visszaverték, és egy-egy strandszivacsot leterítve nagyon kényelmesen lehetett napozni. A partot apró kis öblök is tarkították, melyeknél biztonságosan lehetett a vízbe menni. A víz kristálytiszta volt, búvárkodni tökéletesen megfelelt, 10 méterre is le lehetett látni. A kis félsziget fél óra alatt gyalogosan is bejárható, sok felfedeznivaló akad, az elrejtett csodaszép strandokon keresztül a sziklás szurdokig.
Egyetlen "negatívumként" a hajnalig tartó hangos bulikat tudnám csak mondani, de lehet hogy ez más számára még jó is :D Minket csak annyiban zavart hogy nem tudtunk aludni éjszaka, az alváshiányt nappal, a parton kellett pótolni :) Pula történelmi városa lenyűgözött minket, a mediterrán hangulat mindenütt jelen van. Olyan akár egy "mini Róma" :) Az emberek mindenhol kedvesek voltak, a lakosság fele amúgy olasz.Az árak ugyan nem a legalacsonyabbak, de túlzás lenne állítani hogy 2-szerese az itthoninak. A körgyűrűn található bevásárlóközpontokban érdemes vásárolni, itt kedvezőbb árakat találunk.
Én mindenkinek csak ajánlani tudom Pulát és a Verudela-félszigetet.