Csodás kilátás

Szlovákia Tatranska Lomnica

Ott-tartózkodás ideje: 2006. márc. 25.  - 2006. ápr. 05. (11 nap)

1 hozzászólás I 1 667 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. jan. 06. küldd el ismerősödnek
avatar lisamama Beszámolója

Cimkék: Tátra-Szolisko-hó-kirándulás-csend

Nehezen indultam útnak, mert nem szeretek autózni.De most nem bántam meg.Csodálatos tájakon vezet át az út.Mire megérkeztem Hlyptovski Mikulas-ra nagyon fáradt voltam.Kellemes kis panzióban száltam meg.Tiszta ágynemű, melegvíz és remek vacsora:sülthús, pároltkáposzta és az elmaradhatatlan Kbédli (amit én nagyon szeretek.
Másnap irány a Tátra! Nagyon féltem a Lanovkátol! De ahogy beültem olyan csodálatos volt akilátás, hogy ez mindenért kárpótolt.Fölérve a Solisko-csúcsra már hóvilág fogadott.Mintha nem is tavasz lenne. Minden ruha ami rajtam volt kevésnek bizonyult.Azért elindultam sétálni.Élveztem a tiszta, harapnivaló levegőt és a fantasztikus természetes "hó-alkotta szobrokat".Mikor már nagyon fáztam, lementem a lanovka állomásra ahol egy kedves, meleg igazi turista-vendéglő fogadott.Jó hangulatú emberekkel,akik vidáman énekeltek minden nyelven.Ahogy körülnéztem, észrevettem, hogy az egyik régimódian kialakított "kármentőnél" osztanak valamit. Persze fizetni kellett érte, de megérte. A neve:SOLISKO-GROG és hozzá egy szelet zsíroskenyér hagymával. Isteni volt! Életemben még ilyen finom zsíroskenyeret nem ettem és ilyen finom italt nem ittam.Elszopogattam a nagy bögre grogot és elindultam lefelé a lanovkával. Mondanom sem kell, remek hangulatban voltam a nótázástól IS....és már semmitől sem féltek. Vendéglátóim elnézően mosolyogtak mikor "haza" értem. Jól kialudtam magam és másnap mindenkinek ajánlottam ezt az útvonalat.Próbálja ki aki csak teheti.De sok melegruhát vigyen magával a "tetőre" még nyáron is!!!
gildia - 2008.12.14. 13:06

Ez is gyönyörü hely, jó a fürdője .