Advent-i kirándulás Bécsben

Ausztria Bécs

Ott-tartózkodás ideje: 2007. dec. 15.  - 2007. dec. 15. (1 nap)

0 hozzászólás I 7 076 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. jan. 15. küldd el ismerősödnek
avatar Szisznyoka Beszámolója

Cimkék: advent  ausztria  bécs

Reggel 6 órakkor indult a buszunk a Millennium Utazási iroda szervezésében Bécsbe. Mi nem egy bevásárlóutat választottunk, hanem némi kultúrát szerettünk volna szívni magunkba. :-) Így egy Parlamentlátogatással és gyalogos városnézéssel egybekötött programot néztünk ki magunknak. Az út sima volt. A határon ( mert akkor még volt) sem állta utunkat senki. 10 óra után érkeztünk meg Bécsbe. A buszról leszállva szaporáztuk lépteinket, hogy az előre megbeszélt időpontra a Parlamentbe érjünk. Itt már vártak minket. Kb. másfél órás idegenvezetés volt az épületben. Maga az épület és a belső tere is nagyon szép. Nekem az ülésterem nem igazán tetszett, mert tipikus szoc-reál stílusú. Állítólag tervben van a modernizálása. Az úgynevezett alsóházi ülésterem viszont nagyon szép. Ezt a termet csak bizonyos alkalmakkor használják. Némi technikai szünet beiktatása után elindultunk a gyalogos városnézésre. Először a Mária Terézia térre mentünk. Innen a Hősök tere után a Hoffburg következett. A Demel cukrászda kirakatának megcsodálása után folytattuk utunkat a Stefans Dóm felé. Itt ért véget a városnézés. Kaptunk 3 óra szabadidőt. Mi a Kertner strasse-n kisétáltunk az Operáig. Innen vissza a Mária Terézia térre, ahol ettünk és ittunk. Majd tovább sétáltunk a Városháztérre. Itt is, ahogy a Mária Terézia téren, karácsonyi vásár volt. Elvegyültünk a forgatagban. Megnéztük a díszkivilágítást és a nagy adventi koszorút. Majd villamossal visszamentünk az Operáig. Innen indultunk vissza a találkozóhelyre, de még benéztünk a Stefans Dómba. Miután a csoport összegyűlt indultunk a buszhoz. Hosszas tolongás után megtaláltuk a sajátunkat és elfoglaltuk a helyünket rajta. Jó volt végre ülni egy kicsit. A hazafelé út is eseménytelenül telt. Ahogy ígérték este 10-re a Felvonulási téren voltunk. Az utazási iroda szervezésével, az összeállított programmal és az idegenvezetővel is maximálisan elégedettek voltunk. Nekik köszönhetően egy nagyon kellemes napot töltöttünk Bécsben.