A tökéletes hosszú hétvége

Magyarország Hőgyész Gróf Apponyi Kastélyszálló****

Ott-tartózkodás ideje: 2008. feb. 21.  - 2008. feb. 24. (3 nap)

1 hozzászólás I 1 888 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. feb. 27. küldd el ismerősödnek
avatar PKCs Beszámolója

Cimkék: akciós  apponyi  csomag  gróf  hogyesz  hőgyész  kastély  kastélyszálló  szálló  szálloda  tokeletes  tökéletes  wellness

PKCs értékelése:

4.6

4.2

Egy akciós csomag (4 nap/3 éjszaka, standard szoba a kastélyban) keretében voltunk Hőgyészen.
A környezet, a szálló, az étel, a személyzet ... egyszóval minden tökéletes volt.
Mivel a kastélyban voltunk csak erről tudok nyilatkozni, de erről csak jókat mondhatok. Szépen felújitott (műemlék) épület, sok helyen az eredeti anyagok felhasználásával.
A szobákban ötletesen kialakítottak mosdófülkéket is.
Az étteremről csak szuperlativuszban szólhatok, minden fogás ízletes, friss és bőséges volt. Nagyon jó ötlet, hogy nem kényszerítenek a félpanzió keretében fixen csak vacsorázni vagy ebédelni, ehelyett érkezéskor adnak kis kuponokat, melyeket tetszés szerint vacsorára vagy ebédre használhatunk fel.
Profi a személyzet is, kedves, segítőkész de nem zavaró. Ugyanezt mondhatom az egész szálló hangulatáról is, elit hely de nem zavaróan.
Wellness szolgáltatások terén sem panaszkodhatok semmire, itt is széles választékból válogathat mindenki kedvére.
Annak ellenére, hogy a kastély közel helyezkedik el a település főútjához, ennek semmilyen zavaró hatását nem éreztük, pedig a szoba ablaka az útra nézett.
Szerveznek minden nap (ha jól tudom vasárnap kivételével) kastélytúrát (recepciótól indul, 11.00kor), érdemes elmenni erre is.
Kakec - 2009.08.25. 09:22

Mi két éve karácsonykor voltunk ott gyerekekkel.Kérésre külön kis fenyőfát állítottak fel a szobánkba, hogy a gyerekeink feldíszíthessék (nem kértek érte plusz forintot.A bár előtt a közös fenyőfát a kastélyszállóban karácsonyozó családok gyerekei díszítették fel együtt szenteste délután, forró csoki, kakaó és kalács kíséretében - nemcsak a gyerekeknek. Este ünnepi köszöntő pezsgővel és fantasztikus karácsonyi vacsora.Volt szervezett kirándulás a közeli vadrezevátumba pálinkával, pogácsával.A gyerekenek külön játszószoba volt, ahol karácsonyi kreatív kézműveskedéssel tudták múlatni az időt, ha már vizkövessé pancsolták magukat a wellness részlegben. Először lelkiisneret furdalásom volt, hogy megszöktünk otthonról, de ilyen nyugodt, csendes, pihentető, kényeztető karácsonyunk még nem volt.

fűszer Fűszerek és illatok útján - kirándulás a Mecsek-Hegyháton
A lelkes utazó kalandvágyát nem hűti a hideg idő, a "zimankó" beálltával is megannyi csodát rejt...
állatkert Titkos és megújuló régiségek, különleges és csodálatos újdonságok - Pécs
Rafa-Gyovai Dániel Amikor az embert turisztikai szakmai kirándulásra hívják Pécsre, akkor...