Bucin teto es kornyeke. SZOVATA es a Roman tenger..

Románia

Ott-tartózkodás ideje: 2007. aug. 01.  - 2007. aug. 15. (14 nap)

0 hozzászólás I 5 800 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. márc. 11. küldd el ismerősödnek
avatar qmanto Beszámolója

Cimkék: Erdely  Romania

En eddig ketszer voltam Erdelyben. Ugy gondolom mindenkinek el kellene mennie oda egyszer hogy lassa mi az ami mar nem Magyrorszage. A legszebb hegyeink azok ott.
Bucin teto kb 25 km re van Szovatatol. Azert erdemes ott megszallni mert minden kozel van oda. Csillagtura szallasnak tokeletes. Arra szamitani kell hogy nincsen a hegyteton villany. Generatorrol mukodik minden. Van ott egy jo fogado ( Bujdoso panzio) ahol erdemes eltolteni az esteket. Ottletunk alatt szinte minden este mas nemzetisegu emberekkel beszelgettunk (olasz angol nemet stb).A tulajdonosok nagyon kedves Szekely emberek es a szorakozas adott. az etelek kitunoek!!!

Szovatarol van itt ket beszamolo. Az egyikben leminositik a Medve tavat a masik meg csak a szallodarol ir. Nyilvanvalonak tartom hogy az ott levo Danubius szalloda minosegi szolgaltatast nyujt.. Nem ertem miert kell ezt taglalni.
A Medve to europaban egyedulallo. Sot az egesz vilagon csak egy ilyen to van ezen kivul. Ezt senki nem irta le..en augusztus vegen voltam ott 2x is. Mindket esetben kellemes hofoku volt. ( 24 26 fokos) Persze 3 meter melyen mar 28 fokos volt:))) Jo raferne mar egy renovalas de en szerintem teljesen jo ugy is ahogy van.
Szovatan a villasor gyonyuru. Parajdon a sobanya kihagyhatatlan elmeny.
Gyilkos to, Bekas szoros nagyon szuper. A Gyilkos tonal csinaljak Erdely legjobb kurtoskalacsat.Es muszaj csonakazni a tavon!! A Bekas szorost erdemes fentrol lefele majd lentrol felfele is vegig gyalogolni mert teljesen mas elmenyt nyujt a ketto.
Korond is meger egy setat. ( noknek tobbet is.. minimum 4 - 5 orat ra kell szanni):))Bar azt tapasztalom hogy evrol evre egyre kevesebb az arus es a gyarto es kezd ide is betorni a kinai borzalom.
A legszebb varos Szekelyudvarhely ahol nincsenek egybefuggo lakotelepek. ( egyedul itt) Ugyhogy ha valaki nem igazan kedveli a falvakat akkor Udvarhelyet tudom ajanlani neki.
Egyik evben elmentunk a tengerparta is. Nem kellett volna.
Konstanza mellett szalltunk meg MAMAYAban. Mamaya egy hatalmas szalloda sor. nincsen ott semmi mas. Illetve van egy vizielmenypark ami mindig dugig van. Es van egy
a varos felett levo sifelvonora hasonlito varosnezo valami:)) Erdemes egy ket kort menni vele. Ezenkivul van lehetoseg lovas hinton utazni ( Fontos hogy pontosan a kialkudott osszeget adjatok a kocsis kezebe mert ha nem vissza soha nem kaptok)
Ott letunkkor volt Mamayaban Fetboy Slim koncert ami eleg jol sikerult... a tengerparton egy hatalmas buli mindig nyero:))
A kozlekedes mint a legtobb helyen Romaniaban leintheto kisbuszokkal tortenik. Barhol megallnak altalaban 1- 3 lei ertekben visznek el Mamaya egyik vegebol a masikba.
Mamayan a kempingtol a 4 csillagos szallodaig minden van. En a kempinget valasztottam:)) Kb 50 meterre a tengertol volt a szallasunk kis fahazakban. Nem volt tokeletes de ha van 8 10 fiatal akik bulibol mennek oda akkor nagy elmeny az is. Raerunk mi meg a 4 csillagos szallodaba menni oregkorunkban:))

A tengerpart es a tenger elmegy de Bulgaria jobb. Az emberek mentalitasa es hozzaallasa a dolgokhoz borzalmas. Teljesen mindegy hogy olasz v magyar vagy vagy mas. Nem egy vendegszereto nep.
Elelmiszerek kb 5*6* dragabbak mint pl Erdelyben ill romania belso reszein. Konkretan Tulcsaban 10ed aron vettem paradicsomot es gyumolcsot.

Kontanzaban erdemes megnezni a volt Kaszino epuletet(amit mostanra talan felujitottak hisz most lesz a 100 eves evforduloja. Bar en ket eve mikor voltam enyhen szolva lehetetlen kuldetesnek tartottam 2 ev alatt rendbe tenni.) a minaretet es a romai kori mozaik maradvanyokat ( itt maradt meg a legnagyobb teruleten es tenyleg szep es erdekes)
Van itt meg egy delfinarium egy delfinnel.. aki nem latott meg ilyet nezze meg de ne fuzzon hozza nagy remenyeket. Kisgyerekek biztos elvezik.
Amugy egesz Konstanza egy lakotelep. A belvarosban levo regi felujitasra varo epuletekben szinte csak ciganyok laknak. Erdekes volt ez szamomra legalabbis.
Kisebb kiterot tettunk A Duna deltaba. Itt a legnagyobb roman varos TULCSA ( TULCEA).
Hat nem is tudom mit mondjak rola. Mintha 20 25 evet mentem volna vissza az idoben. vagy tobbet. A lekotelepek meg hagyjan.. 40 percunk volt es gondoltam beulok valahova enni. A gond csak az volt hogy nem volt hova... egyszeruen egyetlen egy normalis helyet nem talaltunk ahol enni lehetett volna. A kozpontban.. mert belvarosnak nem mondanam. A vegen valami helyi peksutemenyt sikerult venni nagy nehezen. De mikor elmentem a wcre majdnem kijott az is. Aki latta a Transpotting cimu filmet es emlekszik a filmben a wc allapotara....szoval kb olyan volt.
A Duna deltaban hajokaztunk keveset.. de pelikant nem lattam csak a levegoben sajnos:(
Egy ket ora hajokazas meg elmegy de hoszabb tavon (mi kb 5 oran keresztul voltunk) unalmas. hozzateszem szivesebben horgasztam volna:)

Romanian keresztul menve Erdelyt elhagyva megszunnek a szepseges zold legelok es hegyek. nagy pusztasag van es sivarsag. A falvakban az emberek borzalmasan szegenyek lehetnek. Vagy csak igenytelenek. Nem alltunk meg ezt a kerdest megtapasztalni. Viszont nem tudom hogy eszrevetetek e de minden kis faluban van rendorseg:)
Es legalabb 2 patika ahol mindig sorban allnak az emberek valamiert.

Egyszoval ERDELYt minden magyar embernek ajanlom de ami mogotte van ( marmint Romaniat) azt nem. Kb 10 15 ev kell meg a tengerpartnak. Legalabbis szamitasaim szerint. Ezt egy 8 fos angol csalad is megerositette akik bejartak egesz Romaniat es a Bucin teton lenyomva par decis afonya es komeny palinkat ( nagyon finom ott ha arra jartok ne hagyjatok ki) megosztottuk elmenyeinket.

Addig aki mindenkeppen a Fekete tengert akarja latni az menjen Bulgariaba.
Hozzateszem en elvbol nem megyek a divat helyekre...(Pl Horvatorszag)
De lehet iden megnezuk Monte Negrot mert a kotori obol a vilagon a legszebb. (ezt nem en mondtam)
Udv