Taj Sheba

Jemen Szanaa Taj Sheba

Ott-tartózkodás ideje: 2001. jan. 01.  - 2001. feb. 01. (31 nap)

3 hozzászólás I 1 841 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. jún. 01. küldd el ismerősödnek
avatar santap Beszámolója

Cimkék: jemen  sanaa  szálloda

Taj Sheba értékelése
santap még nem értékelte!
Még senki sem értékelte ezt a szálláshelyet.

Légy
te az első!

A hotel központi helyen van a városban, gyalogosan elérhető a legközelebbi piac (már ha valaki szereti a sok embert és a lökdösődést), helyi "éttermek" is vannak a közelben. Az óváros taxival nincs messze.
A szobaárak aránylag magasak, de sajnos ha valaki elfogadható szintű szállásra vágyik, nem sok mást fog találni a városban. A személyzet főként indiaiakból áll, akik nem túlságosan barátságosak a fehér emberrel.
Minden hitelkártyát elfogadnak, az ételek jók a szálloda éttermében, de sajnos nem volt alkohol amikor ott voltam (még hitetleneknek sem adnak). Saját úszómedencéje is van a szállodának a belső kertben.
Érdemes felkészülni az oxigénhiányra (a tenger szint feletti magasság miatt), nekem nem okozott problémát, de idősebbek könnyebben elfáradhatnak.
Kellemes hely, érdemes itt megszálni, ha valaki erre vetődik.
Traveller23 - 2009.08.24. 22:25

Jók az 5 csillagos szállodák Sanaa-ban, de én is az Arabia Félix vagy esetleg a Golden Dar hoteleket javasolnám. Az 5*-os szállodában nem jut el hozzád a hely hangulata.

omega - 2009.07.27. 18:40

Azert ezzel a rovidke cikkel en is vitatkoznek az elozo hozzaszoloval egyetertve. Tobb ket hetet volt szerencsem eltolteni Jemenben, tobb napot Sanaa-ban es semmikeppen nem hagynam ki az ovarosban levo szallodakat. En az Arabia Felixet valasztottam, az arai korrektek a szolgaltas pedig teljesen megfelelo. Az ettermeben pedig csodalatosakat lehet enni. Nem tudom, hogy a cikk irojanak mik az elvarasai a szallodakkal kapcsolatban, de biztos nem utaznek azert Jemenbe, hogy nyugati stilusu 4-5 csillagos szallodak levegojet elvezzem....Az Arabia Felix-ben aludt egyebkent Gerhard Schroder nem kancellar is.... A hely olyan mintha az ezeregyejszaka meseibe csoppennenk bele igy 2000 utan.

asiklosi - 2008.08.17. 23:19

Mint Jemenben alkalmanként megforduló ember, néha kénytelen vagyok Sanaa'-ban is eltölteni egy kis időt. Való igaz a Taj Sheba a főváros egyik legdrágább hotelje, de számomra az óvárosban -világörökség része- található többszázéves házakból kialakított hotelek többet nyújtanak, jóval mérsékeltebb áron. Két általam ajánlott hotel: Arabia Félix és a Golden Dar.