Világörökség Aletsch gletshcer

Svájc Gleccser

Ott-tartózkodás ideje: 2001. aug. 01.  - 2001. aug. 01. (1 nap)

0 hozzászólás I 4 636 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. ápr. 25. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója

Cimkék: aletsch  alpok  gleccser

Már másodszor próbálkoztunk az Aletsch gleccsert megpillantani, s megcsodálni 2001-ben. Előző évben hatalmas köd és egy jó, havas vihar közepette voltunk fönt, s egy-két pillanatra meg is láttuk a gleccserünket. Boldogok voltunk akkor is, de most teljes pompájában sikerült élveznünk ezt a csodálatos képződményt. Reggel jó korán indultunk Müntschemierből - a főhadiszállásunkról. Többszöri átszállás után 11 óra felé végül elértük célunkat : az Aletsch gletscher feküdt a lábaink alatt.
Gyönyörű és méltóságteljes volt. Csak álltunk megbűvölten és szívtuk magunkba a látványt, no meg a jó levegőt. Körbejártuk a hegyoldalt, sokat filmeztünk a szembenlevő hegyóriásokról, majd megéhezve a friss levegőn, a gleccser közelébe húzódva megterítettem egy asztalnak kinevezett lapos kövön az otthonról hozott ennivalót. Volt ott a szendvicsek mellett töpörtyűs pogácsa, gyümölcs, svájci csoki, kávé termoszban, szóval minden féle finomság. Azt hiszem ilyen jól nem esett a kaja, mint itt, s közben a gleccsert faltuk szemünkkel.
Ebéd után sétáltunk nagyot, hógolyóztunk aug.1-én!, barátkoztunk a madarakkal, néztük a paplanernyősök lebegését a végtelen égbolton, s az este közeledtével elbúcsúztunk a kedves öregtől, az Aletschtől.
Feltöltve: 2008. ápr. 25.