Jungfrau régió 1998 Világörökség

Svájc Mannlichen

Ott-tartózkodás ideje: 1998. aug. 21.  - 1998. aug. 21. (1 nap)

0 hozzászólás I 5 234 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. máj. 04. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója

Cimkék: gleccser  jungfrau  mannlichen

Ebben az évben is eljutottunk a Jungfrau közelébe, a szemben levő Mannlichenre. Gyönyörű tájakon vonatoztunk át, aztán a felvonóval utaztunk a csúcsra. Fantasztikus látvány tárult elénk, az óriás hegyekkel néztünk szembe. Az Eiger, a Mönch és a Jungfrau hatalmas vonulata méltóságteljesen és büszkén mutatta meg magát. Nem győztünk betelni ezzel a látvánnyal, fel-alá sétáltunk elötte, le sem véve róla a szemünket. Gyerekzsivaly is hallatszott a csendet megtörve, boldogan játszottak a lurkók itt fent a jó levegőn egy szép, modern játszótéren.
Milyen jó nekik gyerekeknek, gondoltam, aztán hamar rájöttem, hogy nekünk felnőtteknek sem rossz, ha már itt lehetünk. Gyönyörű napsütésben üldögéltünk az étterem teraszán, majd kis idő múlva igen nehéz választás elött álltunk. A csábító szépségű fagyi kelyhek közül alig tudtuk kiválasztani a nekünk leginkább tetszőt. Azért sikerült, s nagyon jóízűen kanalazgattuk ki a fagyit, ügyelve arra, hogy minél tovább tartson ez a felemelő állapot. Azt szerettük volna, ha az az óra örökké tartott volna.
De, jött egy fekete felhő, s vége lett az idilli hangulatnak. Az emléke azért megmaradt.
Feltöltve: 2008. máj. 04.