Moldva parti gyöngyszem

Csehország Cesky Krumlov

Ott-tartózkodás ideje: 2008. máj. 01.  (1 nap)

1 hozzászólás I 3 778 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. máj. 07. küldd el ismerősödnek
avatar kalled Beszámolója

Cimkék: Cesky_Krumlov  Csehország  kastély  Moldva  vár  világörökség

Cesky Krumlov Dél-Csehország történelmi és kulturális gyöngyszeme. A Moldva folyó kettős kanyarulatának partján helyezkedik el. A történelmi városrészt az UNESCO a Világörökség részének nyilvánította.
Legszebb látnivalója a vár és a kastély együttese. A krumlovi vár a prágai Hradzsin után Csehország második legnagyobb vára. A város jelképei a kör alakú vártorony és a Szent Vitus-templom.

A város a Rosenberg család uralkodásával indult virágzásnak. A Rosenbergek jelképe a rózsa mellett a medve volt. Ezért a medvék is fontos szerepet kaptak. A mai napig is a várárokban tartják őket.

Hangulatos főtere, ódon utcácskái sétára csábítanak. Cesky Krumlov egy kis ékszerdoboz, örülök, hogy megismerhettem.
Matrix - 2008.05.21. 21:54

Teljesen igaz, hogy egy csodás ékszerdoboz a város. Én tegnap jártam ott, és bár zuhogó eső fogadott, de abszolút nem rontott a látványon, mert egy nagyon szép helyet ismerhettem meg! Mindenkinek ajánlom!!!!