Egy kis Tunézia

Tunézia Sousse

Ott-tartózkodás ideje: 2007. okt. 04.  - 2007. okt. 17. (13 nap)

0 hozzászólás I 3 509 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. máj. 09. küldd el ismerősödnek
avatar nami Beszámolója

Cimkék: hátizsák  nami

0. nap

Tunisia-Sousse
Induló egyenleg: 200 EUR + 5 apró és 2,2 TND

Előzmények:
2007. 10. 03.

Az út hirtelen ötlettől vezérelve jött, miután olvastam (és írtam) hetekig az Index-Utazás Tunéziai élmények topikjába, ahol is Anginga időnként betette akciós és very last moment árait. Valóban vonzó árak, még nekem is, aki viszonylag „utazik” az olcsóságra!
A történethez hozzátartozik, hogy egy ismerősöm alig két nappal a befizetésem (és az út tudomásomra jutása) előtt kölcsönkérte az LP-met Tunéziáról.
Elláttam pár jó tanáccsal, bár Sousse-ról szinte semmit nem tudtam. Sebaj, idén úgyse már…
Hát, ember tervez, Isten/Jahve/Allah/Buddha (nem gívánd dörllenddö) végez.
Akkor most hirtelen SMS:
- Tudod, mennék utánatok és kellene az LP? Hol talállak meg?
- A Prima Life Karawanban, tudod, végül sikerült elintézni a tengerparti szállodát!
- Jó, akkor ott megkereslek!
Hát… De erről később, most induljunk neki a valutaváltásnak, felkészülésnek!
Nem volt egyszerű, de megoldottam, igaz, hogy nem örültek a cégnél, hogy „már megint”.
Utolsó este kicsit elhúzódott a pakolás, mondjuk kora délutánig dolgoztam, így magamat ismerve ez nem is túl nagy csoda. A fordítottja lett volna az.
Sikerült is este 11-re valamelyest elkészülni, uccu alunni egy kicsit, a többit reggel és főleg odakint tudom meg…
Ráadásul, ha már így alakult, megbeszéltem a szerelőmmel, hogy amíg kint leszek, rendbe tesz ezt-azt az autómon és aztán nála marad a kocsi a második hét végéig. Még szerencse, hogy útba esik a reptér felé és van taxis ismerőse!
Ez még nem a kinti ismerősajánlás, teljes mértékben megbízom az úriemberben, nem fog átverni! Nem is tette!