Egy kis Tunézia 1. nap 2. rész

Tunézia Sousse

Ott-tartózkodás ideje: 2007. okt. 04.  - 2007. okt. 17. (13 nap)

0 hozzászólás I 2 903 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. máj. 09. küldd el ismerősödnek
avatar nami Beszámolója

Cimkék: nami  Sousse

Utam 1. napja/2. rész
Tunisia-Sousse
2007. 10. 04.

Elérkezett a három óra, így meghallgatom, mit kínál az Iroda és Szilvi a többieknek és esetleg nekem! A Marhaba tíz perc sétálva.
Szilvi jó fej, kitűnően adja elő a lehetőségeket, nem ad időd a gondolkodásra és árakat sem közöl előre, így akkor szembesülnek a T. Utasok az árakkal, amikor fizetnek!
Ha először járnék az országban, vagy nem lenne mögöttem egy-két egyéni út, tán még én is elcsábulnék!
Mondjuk a transzveszti show 35 TND-ért húzós egy kicsit, nem?
¾ 4, ideje megkeresni a Prima Life Karawant! Végigmegyek a beachen (Boujafaar), itt kell lennie valahol, ha már tengerparti hotel! Hát nem, feladom.
Fél óra kóbászolás és kérdezősködés után megkerül, de nincsenek már a szállóban az ismerőseim. Majd este!
Utólag okos az ember, ha az elején taxiba szállok, akkor kb. 1 dinárért kb. 10 perc alatt ott lehettem volna! De az én híres tartózkodásom a taxiktól meggátolt akkor és ott ebben. Ma már másképp látom!:-D
Vissza a szállómba, újabb két kilométer, az idő jó, kb. 30 fok, árnyékban, de árnyék azért nem sok van! Zuhany, pihi vacsoráig, ami tűrhető, de két hétre nem lesz változatos azért.
Este 8-ra újra az ismerős hoteljénél vagyok, a szobájuk nem különb az enyémnél, az utcára és a zajra néz. Ide sem fogok jönni lakni, azt hiszem, a csúszda ellenére sem. Ha már tengerpart, akkor ne kelljen egy forgalmas úttesten átkelni!
Visszakapom a könyven (micsoda megkönnyebbülés!), majd sétálunk egyet a városban. Ők itt vannak egy hete, csak ismerik kicsit?!
Hát nem, nem ismerik, kicsit sem! Nem baj, majd én felfedezem magamnak, lesz rá időm! Majdnem nem lett…

Elmegyünk egy játékboltba, ami pazar kínálatot nyújt, majd besétálunk a Medinába. Ekkor én -feladva nézeteim- taxizást javaslok, de leszavaznak.
Így nem kicsit fáradunk el az esti kb. 25 fokos melegben kutyagolva. A Medina nagy, mi csak a szélére megyünk, de a Soula Center zárva és sok minden nincs nyitva. Hiába, Ramadan van.
Miután a Cornichon visszafelé boltról boltra megállva „haladunk”, jobbnak látom elköszönni és hazatérni kicsiny szállodámba!

Éjfél körül álomra hajtom fejem, az első napom azért nem volt túl sikeres, de lesz még jobb is!