Egy kis Tunézia 3. nap 2. rész

Tunézia Mahdia

Ott-tartózkodás ideje: 2007. okt. 04.  - 2007. okt. 17. (13 nap)

0 hozzászólás I 2 843 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. máj. 13. küldd el ismerősödnek
avatar nami Beszámolója

Cimkék: Mahdia  nami

Utam 3. napja folytatás
Sousse- Monastir-Mahdia-El Jem-Sousse
2007. 10. 06.

A Monastir- Mahdia útvonal egy órát vesz igénybe, ez öt-hat megállót jelent, köztük a híres Turistique zone, amit mindenhol igyekszem elkerülni egyébként. A táj unalmas, nem túl változatos, miként maga az utazás sem. Nem lett a kedvencem sem ez az útvonal, sem Mahdia igazán. Bár páran dicsérték a neten, nekem Monastir jobban tetszett.
Hely éppen hogy volt a vonaton, de azért tele volt. Leszállás után végigmegyek az Avenue Farhat Hached-en. Zöldség-gyümölcs és valószínűleg „hetivásár” fogad. „alig” használt cuccokkal, majd a halpiac és a vásárcsarnok, a tenger mellett. Na, most merre?
A rue de Fatimides-en megyek, az ajánlott Place du Caire üres, egy kávézó sincs nyitva, pedig innék!
A Nagymecset impozáns, kisöreg vár (de mire is?), tenyér nyújtva (na, erre ) 1 TND a fényképezésért! Rendben, velem lehet tárgyalni, ha már a belépőt nem feszegeti!
Oké, lássuk a medvét! Körbejárok az udvaron, készül jópár kép, kijárat a főbejárat oldalán. Erre egy fiatalember figyelmeztet, a kisöreg csak int. Én vissza, majd behúzom magam után a kaput. Tovább a rue de Borj-on, a Cafe Sidi Salem is zárva? Majdnem, szerencsére lemegyek és……. nyitva! Halleluja! Kapuccinót, de hirtelen! Később tudom meg, hogy csével kell ejteni, mert ha kapuszint rendel az ember, az már teljesen más, nem nekem való!
Az ital kiírva 0, 600, de fizetéskor 0, 750. Jó, de akkor nincs baksis, pontosan fizetek, egyébként sem törték össze magukat a vendégért! A kávézó tényleg jó helyen van, egy keleti (vágott szemű, talán koreai) lányon kívül szinte senki a környéken, de a kilátás tényleg jó!
A felszolgáló ajánlgat éttermeket, de elvesztettem a bizalmam iránta, főleg, miután cigire is lenyúl!
Ramadankor, nappal! Inszinuáció!
Tovább a Borj-on, építkezések, elég lepusztult a környék, de a távolban a Bordzs el-Kebír látszik a sírokkal. Meglátok egy Beuchat ruhás fickót motoron, egy lejárónál.
Hoppá! Itt valami van! Van is, egy búvárbázis, de nem a Subway, amit a könyvem említett.
Ellenben 45 TND egy merülés! Rablás! Azért érdeklődöm, előadom a „csoport jön majd” figurát, de nem megy lejjebb az ár. Kapok egy telefonszámot és készítek két képet. Egyébként is meglepődést tapasztaltam, hogy itt akarok merülni, mikor Sousse-ból jövök!?
Tovább a part mentén az erőd alatt (mely kimaradt), Luxor feeling fog el.
Lepusztult, de nem kicsit ezen kis városka. De a temető és a tenger, így együtt varázslatos, erődítménymaradványokat és halászhajókat is látok.
A Fátimida kikötőnél egy öregyasszony szólít meg arabusul, majd tartja a markát!
Aiwa, bene. Kap vagy 250 millimet, de legalább megköszöni. Erre a hétre is teljesítettem az ötödik parancsolatot!:-)
Tovább a Sidi Dzsáber závija (vagymi) felé, zárva, de a világítótorony jól mutat.
Az Afrika-fok előtt visszafordulok, végigmegyek a rue Manuba-n, úgy döntök, hogy az erőd kimarad, helyette szövőműhelyeket látok a Place Etijania-ig. A Place du Caire közben jobban benépesült, de elegem van Mahdiából, a szkífa el-Kahla megörökítése után taxit fogok.
Az első 3 TND kér a luázsállomásig, gyorsan kiszállok belőle 50 méter után (így járt.
A következő egy kedves kisöreg, nyomja a flansziát, én meg bólogatok nagyokat: Oui, oui!
Meg is van az út, 1 TND lesz! Így mindjárt más, lopom én a pénzt, de 3 dinár akkor is sok ekkora, kb. 2 kilométeres útért!
Ráadásul jót beszélgettem a sofőrrel, ő flansziájul, én hunglish nyelven!

Folyt. köv.