Egy kis Tunézia 5. nap 2. rész

Tunézia Kairouan

Ott-tartózkodás ideje: 2007. okt. 04.  - 2007. okt. 17. (13 nap)

0 hozzászólás I 2 675 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. máj. 11. küldd el ismerősödnek
avatar nami Beszámolója

Cimkék: Kairouan  nami  Sfax

Utam 5. napja
Kairouan-Sfax
2007. 10. 08.

A Sidi Sahad Závija, hm. Impozáns! Persze bent a szokásos dumával jön az arab srác:present, csak most, csak neked!
Ez egy szívecskés lánc, amit azért kapok, mert blablabla…
De a végén járuljak hozzá. Megteszem, de nem vagyok túl bőkezű, amint látom, mert otthagy. Sebaj, az ajándok tetszik, emlékeztet majd Kairouanra!
Valami ünnepség van, 8-12 éves gyermekeket avatnak, beöltözve.
Biztos első áldozás, bar micvó, vagy mi. Szerintem az utóbbi! A szertartás szép, mindenki ünneplőben.
De sok a turista, ezt nem szeretem! Maga az épület és a hangulat nagyon jó, ide visszatérek még, majd máskor! Ins’Allah!
Itt is voltam közel félórát, irány a buszállomás! Úgy döntök, busszal megyek Sfaxba, nem iránytaxival.
Fő a változatosság! A buszgarázs öt perc, a kapus rögtön levesz 0.500- zal, ez valami népszokás lehet, mert másokkal, helyiekkel is megteszi! Tehát nem túristalehúzásról van szó, hanem területhasználati díjról!:-D
Közlik, hogy a busz egykor indul, van vagy háromnegyed órám! Azt sem tudom, melyik, de eligazítanak. Állok a tömegben, érdekes látvány az életet figyelni, mégha kissé izgulok is! Egyre távolabb kerülök a civilizációtól. Ez nem új, de most tök egyedül vagyok!
Félek, ha nem állok ott a helyiekkel, nem férek fel a buszra és akkor mi lesz?
Szerencsére fél óra múltán engednek felszállni, ekkor derül ki, hogy a busz félig sem telik meg.
Még! Miután elindultunk és kiperkáltam a jegy árát - érdekes, a kalauz nem ad vissza először, megy vagy nyolc kört és utána ad vissza, addig írogat! Persze nekem „véletlenül” rosszul, amikor szólok, vigyorog! Én is! Ez nem jött össze, Öcsi!
Az első megállónál, a város szélén sokan szállnak fel, de mellőlem elhúzódnak, így marad a két hely az enyém! Van előnye a bőrszínemnek, hurrá!
Szundikálnék, de szörnyű az út minősége, és a busz sem Neoplan, inkább nemtudommi, valamikorról, azóta sem igen takarítva. De Egyiptomhoz képest azért tisztaság van!
Kétórás az út, Sfaxot 15.10-kor érjük el, megint leszállok, mikor úgy érzem, talán most kellene! De jó! Meglátom a Medina falát, térképem szerint északról jöttem, így nem kell átkutyagolnom a végállomástól, közel a kiszemelt szállásom!
Fél négyre meg is van a szobám, a Hotel Ennasr tényleg egyszerű, de nekem megteszi!
20 TND-vel indítanak, végül megegyezünk 15-ben! Egyágyas nincs, így „kénytelen” vagyok a kétágyas „lakosztályt” elviselni, megint!
Kipakolás, zuhi, átöltözés. Megtekintem a roofot. Ez kell nekem. Bent vagyok, a sürejében!

16.20, lássuk a Medinát!

Folyt. köv.