Egy kis Tunézia 5. nap 4. rész

Tunézia Sfax

Ott-tartózkodás ideje: 2007. okt. 04.  - 2007. okt. 17. (13 nap)

0 hozzászólás I 2 266 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. máj. 11. küldd el ismerősödnek
avatar nami Beszámolója

Cimkék: nami  Sfax

Utam 5. napja
Sfax
2007. 10. 08.

Folytatom, így 11 táján. (Aki beleköt, azt megfojtom)
Az utca még mindig hangos, gondolom, így lesz még egy órán át!
Tehát!
Kilenckor elindultam vacsorát vételezni, először a piac felé.
Itt sikerült innom egy kávét 0.400-ért, egészen jól esett. Kicsit megnéztek a fiatalok a kávézóban, de ezt már megszoktam.
Biztos nem láttak még fehér embert éjtszaka a Medinában, Ramadan idején!
De mit keresek én itt?
Nekem is furcsák voltak még pár éve otthon a keleti származásúak, és én még nem is itt élek!
Az hiányozna csak! Jobb így, ide járok feltöltődni, ha otthon, a kényelemben elunom magam.:-D
De mi ez Damaszkuszhoz, Aleppohoz vagy Asszuánhoz képest?
Majdnem Európa, a legtöbb helyen ki van írva az ár, nem kell erőltetnem magam, ejrópai számokkal, amelyek állítólag arabok? Hát, ki tudja? Itt nem is látok arab számokat sehol, szinte hiányzik is!
Miután végigjártam a Medinát –ezen köragyalás után – vagy háromszor és úgy látom, hogy a grillcsirke vagy 6 dinár, eszembe jut, hogy a Ville Nouvelle-ben talán nagyobb szerencsém lesz, hiszen az LP ír pár jó étteremről arrafelé.
Hát nem volt! Az összes említett étterem zárva –pedig ettem volna egy „fruit de mare” spagettit-, egyértelműen a Ramadan miatt és nem csak ezen estére!
Az Avenue Heidi Chaker végén viszont „kávézó”, de legalább chapati felirattal!
Hajrá! Van chawarma is, 2.200, de nagy, lapos buciban, méregerős öntettel ….és most fogódzkodj meg, Kedves Olvasó…pommes frites-szel! Azannyukat a flanszia befolyással!
Magyarán rósejbnivel. Ki hallott ilyet?
Kiadóssá teszi még a hagyma és a vágott savanyú hozzáadása. Így együtt elég lesz vacsorára, igaz, már nagyon éhes vagyok!
Ja, és a lényeg: Becsomagoltattam és kerek tíz perc alatta szállásomra érek vele a teljes bazáron át! Eszerint napközben kb. öt perces út lehet mindez!
Falatozás után még egyszer kikényszerültem az utcára, innivalóért.
Annyira erős volt a shawarma, hogy megittam volna a csapvizet is most, de azért minek kockáztatni, ha pillanatok alatt vételezhetek mást is?
És mit nem találok nyitva sehol most? Élelmiszerboltot.
Tehát megint végigjártam a bazár felét, mire találtam egy boltot, szinte a szállásom melletti utcában, a fal mellett! Lassan itthon leszek, annyiszor járom végig a környéket! A hűtött Bogáért adtam 1 dinárt, az eladó valamit morgott rá, de nem értettem – miért is tettem volna?
És ennyiben maradtunk. Valószínűleg 1.100 lehetett az ára, ez utólag esett le. Ennyin ugyan nem múlna, de már kezdek belejönni a keleti vásárlás rejtelmeibe!:-)
És még mondják, hogy ilyen-olyan vér folyik az ereimben! LOL!
Ha már lúd, akkor legyen kövér, veszek földimogyorót is, negyed kilót, a jobbikból, az eladó ajánlására.
Cena: 3.600/kg, fizetek 900 millimet. De jó is a mogyoró, igazán friss és ízletes!
Megyek is ropogtatni a mogyorót és az időt éjfélig!
Leila saida für evrybodri!

Folyt. köv.