Egy kis Tunézia 6. nap 1. rész

Tunézia Sfax

Ott-tartózkodás ideje: 2007. okt. 04.  - 2007. okt. 17. (13 nap)

0 hozzászólás I 2 227 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. máj. 13. küldd el ismerősödnek
avatar nami Beszámolója

Cimkék: nami  Sfax

Utam 6. napja
Sfax
2007. 10. 09.
Többszörös folytatás

Az éjfél optimista szemléletnek bizonyult, lett egy óra, mire kezdett elcsendesedni a Souk, kettőre sikerült is elaludnom.
Reggel hatkor megszólal a müezzin, sőt, müezzinek kvadrofon hangzásban.
Aludjon így, aki tud! Szemem kipattant. Menjünk a tetőre fotózni!
Nem volt igen mit, így elhatároztam, hogy keresek reggelire valamit.
Meglepetés, a bejárat zárva! Ilyennel már találkoztam Szíriában, ott is bezárják éjszakára a kisebb szállásokat.
Házigazdám vidáman alszik, belátok a szobájába.
Fél nyolckor tudok csak kimenni, akkor kel fel, nekem nem volt pofám zavarni, elvégre Ramadan van, ilyenkor pihen és az iccaka a szórakozás ideje is volt vélhetően, hiszen nappal semmi ilyesmiről még csak szó sem eshet!
Végre elindulok, velem együtt a szemetesek is megérkeznek az utcára. Van is mit takarítani!
Sajnos, a piacon sem kávé, sem ennivaló nem kapható, a nap már felkelt. Az utca még csak ébredezik, de egyre többen lesznek.
A piac megtekintése - de minek- után, ¾ 8 felé elindulok a csendes utcákon keletre a Dar Djelloui és a Bordzs Ennar felé.
Az előbbi zárva, az utóbbihoz való haladtomban kissé eltévelyedem. A fal mentén bekerülök egy kis zsákutcába, ahol a bejáratoknál kacér, pongyolás Hölgyek?, hm. állnak.
Furcsán néznek! Hol lehetek? Tán csak nem?
Valószínűleg oda keveredtem, ahová a férfiak szoktak, asszony híján! De nem szándékosan ám, az LP erről semmit sem írt! Vajh miért?
Férfiak, gyerekek sehol, pedig már negyed kilenc! Hűha! Merre is az erőd?
A Bordzs Ennar, az erőd, melyet a falon kívülre raktak, és azt őrzi, mégis a Medinán belül van, ott van, ahol kell, csak körülményes volt megközelíteni!
Fantasztikusan néz ki ez a XVII. századi építmény!
De szaporázzuk meg léptünket, az esti vacsora bugyog bennem és nem jóleső teltséggel, hanem kínnal tölt el!
A reggeli óra ellenére izzadok, ahogy belsőmet igyekszem kordában tartani, farpofáim feszesen, mégis kecsesen, mint aki ….már!
De nem, ezt nem engedhetem! Van erre nyilvános toilet, excusé moi?
Vissza, a Hölgyek utcájába inkább nem mennék, a fal mellett sem igazán jó megoldás, a Bordsz Ennar gyönyörű, csempézett mellékhelyisége bezárva! Csak nem töröm be? Az ajtót, mármint.
Irány a Grand Gere, ott van vécé és úgyis meg akarom váltani a jegyem „hazafelé”!
Mellettem a lépcső, de én persze azt hiszem, hogy a fal mellett rövidebb, így még tíz percet tévelygek, kínban. De csak elérem az állomást, még időben. Jegyet veszek és megkönnyebbülök, hiszen nem kell sietnem majd, helyjegyem már van! A jegy ára 8.100, ez átszámítva kb. 1200 forint. Mindez Sousse-ba, ami kb. 250 km.
Elindulok a Place de Republique felé, hiszen vár a Régészeti Múzeum!
Ezen főúton szebbnél szebb gyarmati épületek találhatóak, csattogtatok is rendesen!
Természetesen ingyenes a belépés számomra a múzeumba, hiszen: Korben Dallas, világjegy!

De csitt, késő van, ideje, hogy most álmom elaltasson végre!

Folyt. köv.