Brüsszel Grand Place Világörökség

Belgium Brüsszel

Ott-tartózkodás ideje: 2008. máj. 10.  - 2008. máj. 10. (1 nap)

0 hozzászólás I 7 214 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. máj. 18. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója

Cimkék: brüsszel  grandplace

Benelux körutazásunk egyik állomása Brüsszel volt, ott pedig többek között a Grand Place. Olyan szépségeket láttunk ott /is/, hogy úgy érzem el kell meséljem. Noha a nyereményjáték a Világörökséggel kapcsolatban már befejeződött, s a zsűri nekem ítélte a fődíjat, ezt az élménybeszámolót ráadásnak nyújtom át az érdeklődőknek.
Bízom abban is, hogy a következő élménybeszámolómhoz a videót a felajánlott Sony kamerával tudom majd rögzíteni.
Megmondom őszintén én csak álltam a tér közepén, ámultam-bámultam. Elöttünk a város háza, mögöttünk a király háza, mondta idegenvezetőnk. Körben pedig a szebbnél-szebb homlokzattal büszkélkedő házak. A Világörökség részévé nyílvánították a téren levő összes homlokzatot, nem szabad rajta semmiféle módosítást elvégezni! A Hattyúházat sajnos most éppen restaurálják, de a takarófólián látható, hogy hogy nézett ki az épület a lefedése elött. Ráérősen körbesétáltuk a teret, mindent megörökítettünk, s a " kötelező" Manneken Pis meglátogatása után visszahúzott a szívünk, erre a gyönyörűséges térre, újra és újra megcsodáltuk a csipkés homlokzatokat, a tornyokat, szobrokat az épületeken.
Feltöltve: 2008. máj. 18.