Luxemburgi városnézés

Luxemburg Luxemburg

Ott-tartózkodás ideje: 2008. máj. 10.  - 2008. máj. 10. (1 nap)

2 hozzászólás I 5 594 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. júl. 04. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója

Cimkék: luxemburg

Pünkösdkor egy kis városnézésre ruccantunk Luxemburg fővárosába. Szombat délután volt, sok ember sétált az utcákon, a főtéren kirakodóvásár, alkalmi zenészek szórakoztatták az érdeklődőket. Körben kényelmesen üldögéltek a teraszokon az emberek, jó idő volt, még napfürdőzni is lehetett. Elsétáltunk a Királyi Palotához, ahol az őrség tagjai 3 óránként váltják egymást, s már nők is lehetnek a királyi őrség tagjai! Idegenvezetőnk elvitt minket oda, ahonnan a fák között lehetett látni a régi börtön épületét, távolban pedig az EU épületeit.
Bementünk, s egy kis orgonamuzsikát hallagattunk a Notre Dame Katedrálisban, s a kriptában pedig a hercegi család síremlékeit néztük meg. Jó órát sétálgattunk a kis utcákon, elegáns és drága kirakatokat láttunk, végül megállapítottuk, hogy itthon szebbek a kirakatok, az épületek, a látnivalók, s barátságosabbak az emberek.
Feltöltve: 2008. máj. 23.
iadanyne - 2008.07.09. 17:03

Köszi a pontos információt, nem is tudom miért írtam királyi palotát.

sznorbee - 2008.07.09. 16:52

Csak a pontosabb információk miatt:a Nagyhercegi Palotát láttátok, Luxembourg nem királyság. Aki legközelebb Luxembourgban jár próbálja meg a városnézést a kölcsönözhető biciklikkel és azért egy óránál szerintem majd hagyatok több időt rá, mert az azért kevés még ha tényleg egy magyar megyényi is az ország. Jó utazgatást mindenkinek!