Ékszerdoboz a tengerparton

Montenegró Becici Hotel Mediteran

Ott-tartózkodás ideje: 2005. szept. 10.  - 2005. szept. 17. (7 nap)

1 hozzászólás I 11 526 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. jún. 01. küldd el ismerősödnek
avatar kissevi81 Beszámolója
Hotel Mediteran értékelése
kissevi81 értékelése:

2005 szeptemberében jártam Montenegróban. Tengerparti nyaralást szerettünk volna, és egy katalógusban feltűnt Montenegró. Az országról jóformán semmit nem tudtam, így elsődlegesen utána kerestem a neten. Kiderült, hogy egy kicsi, de annál változatosabb országról van szó: tengerpartja mediterrán éghajlatú, picit beljebb a hegyekben pedig már síparadicsom található télen.
Mivel nem volt drága, rászántuk magunkat. Egy 4*-os szállodát szemeltünk ki (Hotel Mediteran), egy hétre félpanzióval 68 ezer volt fejenként.
Az utazás hosszú volt, én Dubrovnik után már nagyon nehezen tűrtem - jobbnak láttuk ugyanis Horvátországon keresztül eljutni Montenegróba. Az út 1050 km, és 16 órába tellett. Sötétben megérkezni a "Fekete hegyek" országába (merthogy saját nyelvükön így nevezik, Crna Gora)egy csöppet ijesztő volt elsőre, pláne, hogy még kompra is kellett szállni (ez a leggyorsabb módja a Kotori-öbölön történő átkelésnek). De a szállodába érve kellemes meglepetés fogadott: gyönyörű, tiszta, beszélnek angolul, németül, franciául, olaszul... és adtak vacsorát is! A reggeli/vacsora svédasztalos, minden friss és finom, és abszolút felismerhető minden étel.
A wellness részlegük még folyamatban volt, de a tenger mindenért kárpótolt: nem éppen lassan mélyülő, de kellemesen hűvös, aprókavicsos parttal - akinek érzékeny a tappancsa, pár euróért vehet magának "tengeri cipellőt". A táj festői: kék ég, sötétkék tenger keskeny barna parttal, közvetlenül mögötte hatalmas hegyek, melyek teteje szinte mindig felhőbe burkolózik.
Mivel a hotel egy kisvárosban, Beciciben található, ami Budvától 2 km-re van, első utunk a "nagyvárosba" vezetett. A belváros gyönyörű: Dubrovnik elbújhat mögötte. Minden hatalmas kövekből van, piros cserepes házikók, szűk sikátorok, és tisztaság (!).
Érdemes azonban ellátogatni a környező kisebb településekre, halászfalvakba (pl. Petrovac, kb. 20 km-re Budvától délre), és persze Sveti Stefanba (kb. 15 km Budvától). A városka nevezetessége egy szigetre épült erődítmény, amely ma szállodaként funkcionál. Sajna bemenni nem lehet, de a látvány is elég. Kotort (kb. 30-35 km Budvától északra) sem érdemes kihagyni, óvárosa az UNESCO Világörökség része. Annyira nem puccos mint Budva, viszont annál ódonabb hangulatú. A hegyeken keresztül kell ugyan vergődni (soxor 15%-os emelkedők, és olyan szerpentin, hogy az átlagsebesség tényleg nem több 35 km/h-nál), de a táj meseszép.
Akinek több ideje van, ellátogathat Herceg Noviba (az északi határ utáni első nagyobb város), vagy Barba (Budvától kb. 50-60 km). Viszont a régi fővárosba, Cetinjébe annyira nem érdemes. Egyrészt ez már alpesi klíma, másrészt a tengerparthoz képest lepusztultabb (viszont szép nagy parkja van a belvárosban).
Azóta mások is felfedezték ezt a piciny országot, és ez sajnos a szállásárakban is tükröződik: ebben a szállodában egy hét félpanzióval már nem jön ki 100 ezer alatt per kopf (meg hát elkészült a wellness részleg). De akit érdekel: http://www.hotelmediteran.info/
Budvai szállást csak annak ajánlom, aki nagyon szereti a nyüzsgést, pláne este. Herceg Novi talán a legdrágább (legészakibb), délebbre, Ulcinj környékén azonban biztos lehet kevésbbé goromba árú szállást is találni.
Ottjártamkor az árszínvonal nem volt vészes: átlag budapesti árak (nem belváros, hanem átlag!). Érdemes az olajbogyójukat és a Vrnac nevezetű bort megkóstolni. A benzin viszont olcsóbb, és jobb minőségű: akár 1 literrel is kevesebbet fogyaszthat autónk.
Az emberek nagyon kedvesek - a szállodából kilépve szinte senki nem beszél idegen nyelvet, de nagyon szeretnének segíteni, és ez a fő. Akinek felkeltettem érdeklődését, az mielőbb látogasson el erre a csodálatos helyre, mielőtt ellepik a túristák!
meteorablue - 2007.07.01. 21:46

Én mostanában szinte minden hónapban lemegyek Podgoricába 2-3 napra. Ilyenkor leugrom a tengerpartra is, ami valóban gyönyörű. Legutóbb Ulcinj környékén jártam, ott már érződik az albán hatás, de a part nagyon klassz. Hamarosan nekiveselkedem és írok néhány beszámolót. Addig is, ha információra van szükségetek, írjatok.