Pilátus meghódítása

Svájc Luzern

Ott-tartózkodás ideje: 1996. aug. 16.  - 1996. aug. 16. (1 nap)

2 hozzászólás I 5 025 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. máj. 25. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója

Cimkék: fogaskerekűvasút  krienz  luzern  pilátus

Hajóval közelítettük meg a nagy hegyet, a Luzerni tavon ringatóztunk. Hajónk több helyen kikötött, hol a bal, hol a jobb parton. Nagyon szép tájakat láthattunk körbe, szép domboldalakat, legelésző-kolompoló teheneket, muskátlis ablakokat, miközben lassan haladt velünk a hajó. Alpnachtstadtból indultunk végülis fel a Pilátusra fogaskerekű vonattal, onnan pedig kötélpályán ereszkedtünk le Krienz-Luzernbe. Férjem végigfilmezte a kis vonat erőlködését felfele, állítólag ez Európa legmeredekebb fogaskerekűje. Fent, 2132 méter magasan aztán volt miben gyönyörködni! Körben a 4 ezer méter magas hegyóriások, tiszta levegő, s rengeteg alpesi holló sétálgatott, repdesett, nem zavarta őket a turista forgalom. Alattunk a széles sávban húzódó Luzerni tó, a domboldalak bársonyosan zöldek, csodás volt! Hatalmas felhők is jöttek, aztán el is mentek pillanatok alatt.
De mi még feljebb akartunk kerülni, volt ott egy kilátó is, onnan akartunk panorámaképet csinálni. Sikerült is megmászni azt a 60 métert, ami eléggé meredek volt. Megérte, hogy felmentünk, csodaszép látvány fogadott minket. Alig gyöztünk betelni vele. Persze a jó levegő megtette hatását, s délutánra már farkaséhesek lettünk. Otthonról hozott hazai szendviccsel, svájci csokival, kávéval csillapítottuk étvágyunkat, s jóleső érzéssel bámultuk körülöttünk a tájat. Egyszercsak egy éles kolompszó zökkentett vissza minket a földi valóságba, jelezték, hogy 10 perc múlva megy az utolsó kabin lefele! Összeszedtük gyorsan a cókmókunkat, s búcsút intettünk Pilátus itt kószáló lelkének. Most nem találkoztunk vele, talán majd legközelebb.
Feltöltve: 2008. máj. 25.
iadanyne - 2010.06.01. 12:12

Ne tessék irigykedni, kedves Gyurii, mi meg július 15-én fogunk sárgulni! Tessék beszívni azt a jó levegőt, sőt még egy zsákba is hozni. A dzseki legyen benn a hátizsákban, fent a Pilátuson hidegebb van jóval, mint lent a városban. Szép élményeket kívánok: Ádányné Ica

gyurii - 2010.05.23. 19:02

Kedves Ladányné!Csak sárgulni tudok az irigységtől.Bármerre akarunk utazni, mindenhol megelőznek.Igaz, Keukenhofnál már csak egy év volt az előnyük, időben.Július 15.-én leszünk a Pilátuson.Nagyon jó a videó, és az élménybeszámoló.Minden jót kívánok:R. György