hozza a kötelezõt sõt, többet is

Magyarország Lipót Orchidea Hotel ****

Ott-tartózkodás ideje: 2008. ápr. 17.  - 2008. ápr. 20. (3 nap)

0 hozzászólás I 2 721 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. jún. 26. küldd el ismerősödnek
avatar yokli Beszámolója

Cimkék: Hotel  Lipót  Orchidea  Szigetköz

Orchidea Hotel **** értékelése
yokli értékelése:

4.8

4.8

Jó szívvel ajánlom, de igazából leginkább azoknak, akik nem csak a magyar értelemben vett wellnessezésre (ülünk a melegvízben és várjuk a vacsit) vágynak, hanem azoknak, akik kirándulni, bringázni mennek a Szigetközbe, egyszóval széjjelnézni, mint Lajoskám a Csinibabában.

WELLNESS:
Ahhoz ugyanis, h csak a szállóban lébecoljunk, a wellnessrészleg meglepően kicsi. Hangulatos, de kicsi, pár embertől tömeg lesz. Állati nagy találmány az épületből kiérő medence, hűvős tavaszi estén (hát és ugye gondolom, télin még inkább) nagy élmény ki-beúszkálni.

Az infrakabinok elég hm... bénák voltak, a szórólapon nagyon hagzatosak, hogyaszondja fényterápia (=színes égők vannak benne, egy sem működött mikor voltunk), zenekabin (= autórádió(!) a tetejére szerelve, én nem értem el), aromaterápia (= a sarokba górva egy cserép IZÉ, nemtom mi, vm fű). Nagy tanulság, hogy ha már beleírunk valamit a tájékoztatóba, akkor az 100%-os legyen, vagy ne írjuk bele és akkor kellemes meglepi minden pluszszolgáltatás.
Mondjuk ezt a tanulságot ugyan nem nekem kellett volna levonni, de levontam :)

A szauna rendben van, AMÚGY az is elég kicsi, de mivel a 3 nap alatt egyszer nem találkoztunk benne senkivel (ezt soha az életben nem fogom megérteni, mindegy), így nem volt kicsi.

A konditerem fantasztikusan néz ki, de, ahogy az már sajnos magyar wellness-szállókban lenni szokott, egy kalap kakit sem ér, a gépek kizárólag másodlagos funkciójuk betöltésére alkalmasak: a wellnessminősítés megszerzéséhez szükséges bútordarabok csupán. Na, ne túlozzunk, azért törölközőtartónak sem utolsók!

SZOBA:
Makulátlanul tiszta volt, előszobával, benne óriási fogadóképességű szekrénnyel, tiszta fürdővel, ez a része hibátlan volt

KISZOLGÁLÁS:
Tökéletes, ez már kérem a nyugat. Nem a személyzet tett szívességet azzal, h végezte a dolgát, hihetetlen élmény volt a budapesti tahóságon edződött, megfáradt lelkünknek. Tényleg hibátlan volt, nem jópofáskodtak, de kedvesek és segítőkészek voltak. Vérprofizmus, gratulálok.

ÉTEL-ITAL
Csak reggeliztünk, eléggé rendben volt, kicsit olajosra sikeredett minden, amihez olaj kell.

LOCATION:
Tényleg szuper helyen van, gyönyörűséges kerékpártúrákat lehet megejteni, rossz idő esetén sok város hamar elérhető, legalábbis autóval.

EGYÉB ELŐNYÖK:
1. csendes
2. szuper a parkolója, faburkolatos, gyönyörű
3. térkép, katalógus a környék látnivalóiról a hallban elérhető
4. arra, hogy egy átbiciklizett nap után kiáztasd fáradt végtagjaidat és nyugalomban aludj egy nagyot, egyszerűen tökéletes
5. rengeteg béka a kertben, fent köröző gólyák

HIBÁK:
1. óóóóóóóóóóóriási hiba egy szigetközi hoteltől, h nincs zárható kerékpártárolója.
2. a főbejárat elé állított, lestrapált, kiszolgált limuzin, ami a hotel egyik nevezetessége könnyket csalt a szemünkbe - a röhögés könnyeit. Ezt azért nem kellene.

Hát, ennyi, jó szívvel ajánlom.

ps. a Szigetköz csodaszép, gyönyörű. és pézsmapockot is láttunk az egyik vízparton!