Piran

Szlovénia Piran

Ott-tartózkodás ideje: 2007. jún. 21.  - 2008. jún. 30. (375 nap)

7 hozzászólás I 8 925 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. júl. 07. küldd el ismerősödnek
avatar norinyuszi Beszámolója
Tíz fantasztikus napot töltöttünk Piranban az idén nyáron. Az autót sikerült a temető közelében letennünk, és nem is használtuk a nyaralás alatt.

Fantasztikus élmény volt belefolyni egy kicsit a város életébe: a délelőttöket vásárlással töltöttem (Nasa Pekarna, piac, Merkator), reggeli után fürdés (két strand, az egyik a már említett leanderes-füves, a másik pedig a St. George lábánál kavicsos és nudista:), majd borozás és vacsora.

Éttermeket végigjártuk: a szállásunk közelében lévő Tartinivel igen elégedettek vagyunk, a Trieszt felé néző parton a Bonazzában rámtukmáltak 36 euróért egy hatalmas halat, ami bár finom volt, de nem tudtam megenni, a legutolsó étterem (pizzéria) előtti helyen pedig jóféle grillételeket ettünk.
A közelben van a kedvenc fagyizóm: hajnal egyig nyitva vannak, mindenki nagyon kedves, és jó nagy adag fagyit is adnak.

A másik kedvenc helyem a Május 1. téren lévő lugasos borozó (főtértől a parttal párhuzamosan haladva lehetetlen eltéveszteni) - nem is annyira a boraik íze (bár az sem rossz), hanem a hihetetlen kellemes hangulata miatt. Itt érdemes sajtot kérni, és olivával meglocsolt kenyérrel, valamint olívabogyóval a bor mellé elropogtatni...
Vallásosoknak avagy érdeklődőknek ajánlom a szombat esti olasz nyelvű misét (Sv Anton templomban) - bár egy szót se beszélek olaszul, nekem nagyon nagy élmény volt: pár apáca és helyi nő énekelt gyönyörű olasz népdalokon alapuló zsoltárokat...

Ha már templom: mindegyiket érdemes megnézni, nagyon szépek. A St. George harangtornyából mesés a kilátás, a mellette lévő múzeumba érdemes bemenni - a szinte mindig zárva lévő templomba így be lehet jutni.
norinyuszi kapcsolódó élménybeszámolói:
butanora1 - 2009.07.03. 10:54

Igen kedves Bandi elolvastam amit írtál! Bár ne tettem volna, már bosszankodni sincs erőm, a bárgyú és nem túl izgalmas sorok után. Szép dolog, hogy véded a kedvesed, tényleg összeillő pár vagytok, ha nektek egy nyaralás csak az olcsó zabálásról és árakról szól. ( a kulturáltabb magyarok pont ezért szégyenkeznek honfitársaik miatt külföldön) Titeket már bántani sem érdemes, sőt irigylésre méltóak vagytok, hiszen mindig a lelki szegények a boldogok. Győr városáról kár volt szót ejtened, ezzel elárultad tájékozatlanságodat, de nem fröcskölök tovább. A kisasszonyka pedig tanulja meg elfogadni a kritikát, és egy percig gondolkozzon el azon, ha az ember igazi élményeket él át egy nyaraláson ( gondolok itt naplemente nézés, tenger zúgás, vitorlások a kikötőben) akkor nem azt fogja kiemelni, hogy milyen jó a leander alatt szunyókálni. Persze nem tagadom, mindenki úgy érzi jól magát, ahogy akarja, de engem mindig felidegesít, hogy még a fiatalok között is ennyi hű tanítványa él Kádár Jánosnak és a magyar nép ennyire silány.Bocs a bántásért hiszen aki beszűkülten él, annak egy olivával locsolt kenyérdarabka maga a menyország!!Bandi puszillak, az igazi nevem Róbert, és a tiéd???

Bandiahegyrol - 2009.07.03. 00:11

Kedves szemtelen névtelen!Először is: milyen alapon írsz te kultúráról, hogyha képes voltál úgy beregisztrálni ide, hogy a neved egyben egy másik felhasználó - fogalmazzunk finoman - kifigurázása? Másodszor: honnan veszed magadnak a bátorságot, hogy bárkit is látatlanba kifigurázz, főként úgy, hogy az adott témában egyáltalán nem is vagy járatos - szó szerint, hiszen még nem jártál Piranban ugyebár. Nos, szerintem ne is menj. Nem való az neked. Az ilyen intellektüelleknek jó Győr is, külföldön pedig valami sokkal sznobabb hely, hogy aztán tudjanak írni "kultúráról, építészetről, az ott élőkről - ide kéne ám egy vessző - hogy a hangulatot már ne is említsem". Piran nem ilyen. Ennél sokkal egyszerűbb kisváros. Hogy egy elcsépelt általánosság mögé bújjak: egyszerűbb, de nagyszerűbb. Nekem Nóra párjaként idén már másodszor volt alkalmam mindezt megízlelni, és jövőre is meg fogom. Nagyon remélem, hogy nem futunk össze. Szerintem szégyelld magad - persze úgyse fogod. Viszont úgyis tudom, hogy majd ezt is elolvasod, hiába írod, hogy a vitát lezártad. De nincs is itt semmi vita: személyedben az ongo eddigi legellenszenvesebb emberét ismertem meg.

butanora1 - 2009.07.02. 21:09

Nórinyuszi!A névtelenség mióta jelenti azt, hogy valaki felkapaszkodott proli?Legfeljebb jellemtelenség vagy gyávaság, de proliság?????Nem igazán vagy tisztában a szavak jelentésével, talán a beírás is ezért sikerült picit gagyira!Amiket te leírtál nem praktikus tanácsok voltak, hanem egy szerencsétlen és fantáziátlan csóró zabagép unalmas leírása egy dögunalmas tunya nyaralásról. Erre mondják, hogy kiszabadult az országból pár napra a magyar panelproli...na ide látod illik a proli jelző...uncsi vagy így a vitát ezennel lezártam, jó nyaralást Neked, reméljük több élménnyel leszel gazdagabb mint Piranban.

norinyuszi - 2009.07.02. 20:53

Kedves kritikus,Nem irigylem az életed: csuda izgalmas és kihívásokkal teli lehet, ha csak azért képes vagy egy oldalra regisztrálni, hogy személyeskedő megjegyzést fűzhess egy posthoz... És ezt háromszor is elküldöd, csakhogy le ne maradjon senki a magvas gondolataidról... Tényleg klassz lehet neked.A postot azoknak írtam, akik Piranba készülnek, és nemcsak a város atmoszférájára kíváncsiak (amit minek is írnék le, hiszen úgyis megérzi mindenki, amint odaér)Én szívesen olvasom mások tapasztalatait gyakorlati kérdésekben: hogy hova mennek sétálni, strandolni, vacsorázni a nyaralásuk alatt. Talán profitálhatok belőle, mondjuk ad egy jó tippet, hova térjek be első este.Akit nem érdekel, az haladjon tovább, olvasson más leírásokat, akik másként közelítik meg az adott témát.Ennek az oldalnak tudtommal nincs tartalmi szabályzata, én úgy gondoltam egy ilyen beszámoló hasznos lehet. Nem érzem azt - és ezzel biztosan egyetértesz - hogy az én feladatom lenne ennek a kisvárosnak a hangulatát költőien megfogalmazni. Ehhez én kevés vagyok, és a stílusodból ítélve azt hiszem te is. Ezzel a név nélküli vagdalkozással ugyanis egyvalamit ékesen bizonyítottál: csak egy szerencsétlen, felkapaszkodott proli vagy, aki görcsösen igyekszik ennél többnek látszani. Nem megy.

butanora1 - 2009.07.02. 13:39

Párommal Piranba készülünk, így találtam rá nórinyuszi oldalára. Írása annyira feldühített, hogy butanóra néven azonnal regisztráltam. Annyira tipikusan proli magyar hozzáállás az övé, hogy azt már tanítani kéne. Milyen ember akit csak a zabálás(abból is a legegyszerűbb legfantáziátlanabb és legolcsóbb) és az árak érdeklik. Erről a valószínűleg izgalmas, érdekes és sokszínű településről semmit nem tudunk meg, csak annyit: van nudistastrand, leander és egy borozó!Gratulálok!Egyetlen szó nincs kultúráról, építészetről, az ott élőkről hogy a hangulatot már ne is említsem!Milyen ember aki többszöri ott-tartózkodás után ennyit tud leírni? Még egy unalmasabb közegben eltöltött napokról is színesebben és jobb megfogalmazással ír az ötéves unokahúgom!Le kéne tiltani ezt nórinyuszit mert ez alapján normál ember nem megy Piranba!Legfeljebb: egy csóró zabagép, akit csak az érdekel, hogy olcsón minél többet zabálhasson. Ajánlom mindenkinek ugyanebben a témában iadanyne beszámolóját!!!!!