Őszintén

Tunézia Sousse Chems El Hana

Ott-tartózkodás ideje: 2008. júl. 11.  (1 nap)

5 hozzászólás I 2 785 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. júl. 23. küldd el ismerősödnek
avatar Elli Beszámolója
Chems El Hana értékelése
Elli értékelése:

1.4

1.4

2008.07.01-11-ig voltunk a Chems El Hanában a Best Reisen szervezésében.Sok mindent összeolvastam az interneten a befizetés után és rettegve vártam a nyaralást. Nos, a repülőgép este 10 óra helyett majdnem 11 órakor szállt fel, 02-án hajnali 3 órakor érkeztünk meg a szállodába. A hall gyönyörű, márványozott, tiszta, az épület is pazar látvány kivülről a gyönyörű kerttel együtt, de a szobák valóban lepukkantak, a szőnyegpadló foltos, piszkos. Porszívozást csak jobb napokban látott. A mosdó csapjából tényleg csak csöpögött a víz, de szerencsére a zuhanyrózsával nem volt gond. A kád vagy piszkos volt, vagy eszméletlenül kopott. Szóltam a víz miatt és csodák csodája 7 nap után eszükbe jutott valamit csinálni, mert du. 6 óra körül eszméletlen robaj közepette a fürdőszobai blokkban valami történt, és folyni kezdett a víz rendesen, normálisan. Ágyneműcsere többször is volt, igaz vasalót nem látott, de sebaj, tiszta volt. A szennyes törülközőket reggel 8 körül tényleg elvitték és csak du. 4 körül raktak be tisztát. Szerény feltételezésem szerint nincs elegendő váltása a szállodának. Fürdőszoba és WC felmosás csak akkor volt, ha én feltörültem a fürdőszobai kilépővel. Jó, mi? Csótányok: sajna vannak, jól megtermettek, erkélyen egyet láttam, a fürdőszobában kettőt nyomtunk össze, a fedett medence környékén is több alkalommal lehetett látni, ahogy háborítatlanul graszálnak.Ha összetapostad, a másnap reggeli takarításig ott hevert a hangyák lakomájaként. Strandi WC össz-vissz 2 db reggel 8 óra körül takarítva, 11 körül már ott magyar resti állapotok uralkodtak, a hozzátartozó szagokkal együtt. WC papírt gyűjtögess a szobádból, hátha lent szükség lesz rá. All inclusiv ellátás egy nagy rakás sz...bocs. Nap mint nap ugyanaz. Reggeli: párizsiszerű valami, igaz sokkal rosszabb kiadásban, sajt, keménytojás, jó zsíros vaj, saláta és zöldségfélék valami fura mellékízzel. Bagett, kalács, kakaós csiga, dinnyék: sárga és görög, kemény paradicsomos bab. Gyümölcslé, víz. Ja, vizet lehet vételezni az automatából nappalra és éjszakára is, nem kell boltban költeni rá. Kolbászról, virsliről, rántottáról ne is álmodozz. Ebéd: kétféle paszírozott, íztelen krémleves, fött tészta szószokkal (ez még ehető), pulyka és csirkecsontok némi mini hús kíséretében chilivel és sáfránnyal, fura volt. Sóban vízben főtt krumpli (90%-a tényleg kemény), fura ízű párolt zöldségek, némi hal /1 féle/ és egyfajta tortaszerű süti. Ez tényleg finom. Dinnyék, kétszer éretlen őszibarack, egyszer ringló, sajnos az sem volt különb. Vacsora dettó ua. Minden nap) All incluzív italok: 10-23 óra között (néha időpont önhatalmúlag csökkentve, ha elszarakodták az időt) üdítők, kétféle bor, whiskey, gyn, boucha, sör, cola (érdekes módon rendszerint elfogyott), fanta, sprite és a kávé. Vigyázz, ez is ingyen van, de ki akarják fizettetni. Kérni kell a BOSS-t, azaz a főnököt és utána már hajlonganak előtted. Uzsonna: pizza, és a déli süti maradéka. Kert tényleg gyönyörű és ápolt, de a 3 szállodányi embernek kicsi. Egymásba lógnak az emberek, mint a Dagályon a régi szép időkben. Székek ingyen, matrac földre 1 dinár (130 Ft). Tenger egy egyirányú utcán áthaladva közelíthető meg, baromi forgalmas, nemigen lassítanak, lutri az átkelés, gyereknek egyedül tilos, életveszélyes. Meduza Sousseben nem volt, de Monastirban igen. A tengerparton ágyak és matrac is bérelhető 1-1 dinár, napernyővel. Homok árasztja a hőséget, kertben kellemesebb, és nem utolsó sorban itt vannak az ingyenes italok is. Strand eléggé arabokkal kevert. Aki muzulmán országban monokinizni akar, jól gondolja meg, mert ha az arabok észreveszik, ha bemegy a vízbe, füzérben közelítik meg fiatal-öreg is és tátott szájjal bámulják. Piszok a parton annyi van, mint más tengerparton, amit a turisták csinálnak. Reggel takarítógépek járnak. Este és reggel csak arabok fürdenek a tengerben du 7 után már ciki kint lenni, mert teli van velük a a part. Városban nagy a piszok, koszos, rengeteget romlott 4 év alatt, amikor utoljára itt jártam. Medina taxival 2 dinár/taxi, Port El Kantaui tuk-tukkal 2 dinár/fő.

Ha kellemetlenségeken túlteszed magad, jó lesz, mi is jól éreztük magunkat, mert csak a jó oldalát igyekeztünk látni. Meleg volt, napsütés, 26 fokos tenger nagy hullámokkal stb. Minden olcsóbb, mint itthon. Kávé kint a városban 300 millim (39Ft), tejjel 500, lekőrözi mindkettő az itthon kaphatót. Presszót kell kérni. A szálloda lengyelekkel, szlovákokkal van teli, az alsóbb felujított szobákat parkettával, szőnyeggel az orosz dúsgazdagok uralják ua. pénzért, mint amit mis befizettünk, csakhogy ők itt vannak aug. vagy szept. végéig EBBEN a vacak szállóban.
Ja, lyan útra ne fizess be, ameliyk a Kartogolines társaság gépével megy, mert fél napokat késnek minden irányba Ázsiába és Európába is. MI a Nouvelairrel mentünk, ez késett 1-2 órát oda és vissza is, de ez még belefér. A gépen garantált olyan kaja van, ami nem disznóhús: hal, kemény zsömle, száraz süti. Igyál sokat, hogy le tudd nyelni.
Andaluzia - 2008.09.20. 15:14

Kedves Elli!Pár nappal ezelőtt jöttünk haza Tunéziából, Sousse városából és az El Hana Beach hotelból. Teljesen egyetértek az értékeléseddel. Nem hiszem, hogy valaha is visszatérnék ide. Az 5. nap után az egész csapat megbetegedett, csótányáradat a szobákban és még sorolhatnám napestig. Természetesen sok mindent megnéztünk a látnivalókból, mert az volt a fő cél, hogy ismerkedjünk az arab világgal. Ezzel nem is volt semmi baj, de amikor a férjem kezéből kikapták a kamerát és egy fél percig az imaterem belsejét filmezte egy arab /amire nem kértük/ és csak baksis ellenében kaptuk vissza a kamerát, ez már itt is sok volt. Amit leirtál, azt én is igy tapasztaltam. Ráadásul a nyilt utcán raboltak ki két vendéget, elvéve mindenüket. Hát erről ennyit. Itthon orvos, antibiotikumok, fekvés. Maradunk Európában!!

Zsuber - 2008.08.17. 21:31

Szia! Javaslom, ne csúcsszezonban menjetek el Tunéziába! (Máshova se) Sztem minden helyen ez van, csúcsszezonban a szállodákat nem érdekli semmi, csak hogy túléljék vhogy azt a hihetlen sok turista áradatát. Nem bírják sem anyaggal, sem munkerővel!Javaslom kicsit olvadjatok bele a helyi lakosok életébe! Vonatozzatok egy kicsit, vagy buszozzatok, vagy luázs taxizzatok egyet! Hidd el teljesen más! Főleg ha olyan helyekre mentek, ahol nem igazán van fehér ember. Fillérekért eszméletlen jól érezhetitek magatokat. Királyi ellátás, persze ha nem hagyjátokat magatokat átvágni!Sok Sikert!

Elli - 2008.07.23. 09:13

Elli - 2008.07.23. 09:13

Mint írtam Sousse nagyon piszkos. Vetekszik az egyiptomi Hurghadával. De Sousseban már az Avenue Mohamed Alin, a főutcán, a szállodasort elhagyva érződik a pisiszag, halomban áll a szemét. Ez Egyiptomban nincs. Különben kérdekes, keleti forgatag, folyton rád akarnak sózni valamit. Ezért résen kell lenni, milyen üzletbe mész be, mert vásárlás nélkül kell kimenekülni. Természetesen voltunk a medinában, láttuk a Nagymecsetet is az udvari erkélyeivel egyetemben. Az imaterme pedig a maga egyszerűségében is lenyűgöző. A Ribat a Nagymecsettel szemben található. Korábban rendházként szolgáló erőd volt. Este kivilágítva nagyon szép látványt nyújt. Másfelé nem jártunk, mert én már többször voltam Tunéziában és akkor részt vettem egy 2 napos körúton, majd egy egy napos Tunis, Karthago, Sidi Bou Said kiránduláson is.

zebrina - 2008.07.22. 14:00

És a város hogy tetszett? A medina, a ribat, a nagymecset, a Dar Essid múzeum? Másfelé jártatok?