Visegrádi panoráma

Magyarország Visegrád

Ott-tartózkodás ideje: 2008. júl. 11.  - 2008. júl. 12. (1 nap)

0 hozzászólás I 4 039 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. aug. 31. küldd el ismerősödnek
avatar Fantom Beszámolója

Cimkék: Visegrád

A 328m magas hegység tetején álló Fellegvárba a templomtól nem messze balra vezet egy gyalogút. A kb. 30perces rendkívül meredek útnak /mi annyi idő alatt értünk fel/ nyáron bőséges folyadékkal érdemes nekivágni. Az első 10 perc után rá kellett jönnöm mennyire puhány is vagyok, a szembejövőktől mindig muszáj volt megkérdezni, hogy messze vagyunk még? Persze volt aki visszakérdezett, hogy és Ő? Pedig lefelé jött! :)

A várat IV.Béla építtette a tatárjárás után, felesége Mária királyné ékszerei árából. A királyné szeretett volna egy magas hegycsúcson, nehezen megostromolható várat, ahol a Nyulak-szigeti /ma Margit-sziget/ apácák menedéket találnak ellenséges támadás esetén. Az apácák közé tartozott a királyi pár lánya, Margit is. IV.Béla lejjebb a Duna felé is építtetett egy hatszög alakú lakótornyot, amit Salamon-toronynak neveztek el. A két várrészt egy zárófal köti össze, ami egészen a Duna partig fut le.
Az évszázadok során rengeteg ostromot megélt várrendszer, ha romosan is, de büszkén emeli a hely értékét.

Falai közt meg lehet tekinteni egy kiállítást a korabeli fegyverekről, és a panoptikumot. Az egyik udvarban felállított kaloda segítségével vicces fotót lehet készíteni.

Mikor felértem a hegyre azt gondoltam lefele sokkal könnyebb lesz. Hát tévedtem! Nagyon oda kell figyelni hova lépünk, mert a kiálló kövek csúsznak. Olyan embernek, akinek könnyen kimegy a bokája semmiképp nem javasolnám a gyaloglást, inkább az autóutat.
Feltöltve: 2008. aug. 31.

étterem Vegetáriánus ebéd egy steakhouse-ban
A KNRDY az Október 6. utcában az óriás steakek hazája ? most azonban a húsmentes vagy kímélő...
gasztronómia HelloHal - tiszai halbisztró Budapesten
 Amit a magyar konyha képes előállítani csirkéből vagy sertésből, az halból is elkészíthető.  ...