Túléltük Tunéziát!

Tunézia Sousse El Hana Beach Hotel

Ott-tartózkodás ideje: 2008. szept. 05.  - 2008. szept. 16. (11 nap)

15 hozzászólás I 25 878 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. szept. 20. küldd el ismerősödnek
avatar Andaluzia Beszámolója

Cimkék: Sousse  Tunézia

El Hana Beach Hotel értékelése
Andaluzia még nem értékelte!

3.5

Tudtuk mire számithatunk egy arab országban, de azért ez mégis meglepetés volt.
Hajnali 3 órakor érkeztünk meg Sousseba, az El Hana Beach hotelba. A látvány lehangoló volt. Elhanyagolt előtér, koszos, kopott bútorok. Ha "jó" szobát akarsz, 20 Euró a recepciósnak.Megtörtént. A szoba még elfogadható, de a fürdőbe csak strandpapucsba lépj be, a WC-t béleld le. Takaritás napi 1-2 dinárért volt és csak a szoba közepén. Amig tartott a pálinkánk nem volt semmi probléma a gyomrunkkal, de az 5. napon már éreztük, hogy valami nem stimmel. Betegek is lettünk. És nem mi voltunk az egyetlenek, mint hazafelé a repülőn kiderült, mások még rosszabbul is jártak. A légkondi használata elengedhetetlen de, hogy mi jön ki belőle, abba jobb nem belegondolni. A tenger vize nagyon jó meleg, de a part szemetes, koszos, a 12 nap alatt egyszer láttuk takaritani. Eredmény semmi. A medina érdekes, csak be ne menj egyetlen üzletbe sem ha nem akarsz vásárolni, mert a helyi kereskedő kudarcként éli meg, ha nem vásárolsz és nagyon ideges, erőszakos lesz. Volt üzlet, melyből alig tudtunk kijönni. Ez pl. Monasztirban már nem tapasztalható. A fakultativ kirándulások nagyon zsúfoltak, szinte semmit nem látsz, csak átrohantunk mindenen. Egyénileg is el lehet jutni minden városba és akkor nyugodtan végig lehet nézni a nevezetességeket.
Nekünk mindkettőben volt részünk, igy sok mindent láthattunk. Nagyon oda kell figyelni az árakra legyen az taxi vagy kézműves termék, mert mindenhol át akarják vágni az embert és nem is kicsit. A termékeikre ha loo dinárt mond, 10-ért el lehet hozni. Vigyázni kell a kamerákra és fényképezőgépekre, főleg a mecseteknél. Velünk előfordult az is, /mivel az imaterembe nem lehet bemenni/ kikapták a kezünkből a kamerát, az imaterembe vitték kb. 30 mp-es értékelhetetlen felvételt készitettek vele és csak baksis ellenében kaphattuk vissza a kamerát. Sousse városa nagyon koszos, tele szeméttel. Ha valaki csak a tengert szeretné élvezni, akkor javaslom, hogy 5 csillagos szállodát válasszon és az elkeritett területről ki ne tegye a lábát. De akkor meg minek ilyen messzire utazni!!
Összegezve a nyaralást nagyot csalódtunk Tunéziába nem hiszem, hogy valaha is visszatérnénk ide.
Mióta hazaértünk csak az orvosokat járjuk, betegek lettünk.
utazo33 - 2012.04.12. 14:43

Kedves Andaluzia,Először is képtelen vagyok megérteni, amiket írt, hiszen évente körülbelül 4szer nyaralunk Tunéziában, és amiket leírt, SOHA nem tapasztaltuk sehol sem, baráti körünk szintén nem. Mintha egy másik országban járt volna, úgy írt. Hozzáteszem ismerem az említett szállodát is, és a városokat is, ahol volt (sőt, én ennél jóval többen megfordultam már). Néhány észrevétel és tanács:1. "Ha "jó" szobát akarsz, 20 Euró a recepciósnak" - ha jó szobát akar (bár nem értem mi volt a probléma az el hana brli szobában), akkor arra fizessen be. Nem tudom nyelvi korlátait (recepciosok közül mindegyik beszél minimum 3 idegennyelvt, ha nem tetszik a szoba, szolni kell és megkérni, hogy adjon egy jobbat. Pénz nélkül ad).2. Ön nem takarja le a WC-t bárhol az otthonán kívül? Szerintem ez egy alapvető dolog, hogy mindenhol megtesszük, nem értem mit kellett ezen kiemelnie.3. A takarítás atomatikusan minden nap megtörténik, azt pedig döntse el az ön jóindulata és szíve, hogy ad e borravalót (Ott ugye 1-2 dínár miatt náhány nyaraló húzza a száját, de persze ha országunkba jön 1 külföldi, ott ugye elvárja, hogy kapjon.)4. Megtudhatnám hogy mi jött ki mégis a légkondiból a hidegen kívül?5. Soha nem volt erőszakos semmiféle kereskedő. Ha nem akar vásárolni, egyenesen mondja meg, hogy köszöni, nem vesz semmit. Ez sem egy téma.6. Nem akarják "Átvágni " az embert, hanem ha kicsit is utánajárt volna utazása előtt, hogy hova megy, nyilván megtudta volna, hogy a bazárban minden drágább, de vannak fix áras áruházak is. Akit nem érdekel a bazár, ne menjen oda. Ezek az emberek innen szedik össze a fizetésüket, de nem kötelező vásárolni náluk.7. Alapvető intelligenciába tartozik, hogy az ember tudja, hogy mecsetben nem szabad fényképezni. Az nem egy muzeum, hanem szent hely.8. Nem tudom miért van messze, amikor 2 ora 20 perc az út.9. Kiváncsi lennék arra is, mi volt az a sulyos betegség, amit elkaptak és azóta is orvoshoz járnak. Remélem a vízből nem ittak, mert az nem javasolt, de ha iszik, attól sem lesz különösebb baja. Mi többször ittunk.Valóban nem javaslom , hogy visszatérjenek, ha ennyi rosszindulat van önökben. Tényleg maradjanak országunkban, ahol uyge a beszámoloja alapján minden annyira tökéletes.Nem szép dolog egy olyan csodálatos országot, mint Tunézia, így lehuzni és valotlanságot állitani rola.Üdvözlet.

utazo33 - 2012.04.12. 14:43

Kedves Andaluzia,Először is képtelen vagyok megérteni, amiket írt, hiszen évente körülbelül 4szer nyaralunk Tunéziában, és amiket leírt, SOHA nem tapasztaltuk sehol sem, baráti körünk szintén nem. Mintha egy másik országban járt volna, úgy írt. Hozzáteszem ismerem az említett szállodát is, és a városokat is, ahol volt (sőt, én ennél jóval többen megfordultam már). Néhány észrevétel és tanács:1. "Ha "jó" szobát akarsz, 20 Euró a recepciósnak" - ha jó szobát akar (bár nem értem mi volt a probléma az el hana brli szobában), akkor arra fizessen be. Nem tudom nyelvi korlátait (recepciosok közül mindegyik beszél minimum 3 idegennyelvt, ha nem tetszik a szoba, szolni kell és megkérni, hogy adjon egy jobbat. Pénz nélkül ad).2. Ön nem takarja le a WC-t bárhol az otthonán kívül? Szerintem ez egy alapvető dolog, hogy mindenhol megtesszük, nem értem mit kellett ezen kiemelnie.3. A takarítás atomatikusan minden nap megtörténik, azt pedig döntse el az ön jóindulata és szíve, hogy ad e borravalót (Ott ugye 1-2 dínár miatt náhány nyaraló húzza a száját, de persze ha országunkba jön 1 külföldi, ott ugye elvárja, hogy kapjon.)4. Megtudhatnám hogy mi jött ki mégis a légkondiból a hidegen kívül?5. Soha nem volt erőszakos semmiféle kereskedő. Ha nem akar vásárolni, egyenesen mondja meg, hogy köszöni, nem vesz semmit. Ez sem egy téma.6. Nem akarják "Átvágni " az embert, hanem ha kicsit is utánajárt volna utazása előtt, hogy hova megy, nyilván megtudta volna, hogy a bazárban minden drágább, de vannak fix áras áruházak is. Akit nem érdekel a bazár, ne menjen oda. Ezek az emberek innen szedik össze a fizetésüket, de nem kötelező vásárolni náluk.7. Alapvető intelligenciához tartozik, hogy az ember tudja, hogy mecsetben nem szabad fényképezni. Az nem egy muzeum, hanem szent hely.8. Nem tudom miért van messze, amikor 2 ora 20 perc az út.9. Kiváncsi lennék arra is, mi volt az a sulyos betegség, amit elkaptak és azóta is orvoshoz járnak. Remélem a vízből nem ittak, mert az nem javasolt, de ha iszik, attól sem lesz különösebb baja. Mi többször ittunk.Valóban nem javaslom , hogy visszatérjenek, ha ennyi rosszindulat van önökben. Tényleg maradjanak országunkban, ahol uyge a beszámoloja alapján minden annyira tökéletes.Nem szép dolog egy olyan csodálatos országot, mint Tunézia, így lehuzni és valotlanságot állitani rola.Üdvözlet.

utazo33 - 2012.04.12. 14:42

Trixi2 - 2010.12.27. 18:38

Örömmel olvastam az előttem szólók hozzászólásait,miután ledermedtem az "élménybeszámoló" elolvasása után! Mi a fenének megy az ilyen ember Tunéziába, meg Eghyiptomba, meg Marokkóba, meg ilyen helyekre? NE MENJEN AZ ILYEN AFRIKÁBA! Menjen a Balatonra, vagy velnesszezze magát habosra valami magyarországi higiénikus szállodában! Én is voltam Tunéziában, és persze, igen, más az egész, de attól szép, attól érdekes! Olvastam egyszer egy másik blogon egy beszámolót arról, hogy fiatalok bejárták hátizsákkal Tunéziát. Olyan helyekre jutottak el, ahol turisták nem szoktak megfordulni, és bizony vastagon kell papírozni a wc-ülőkéket, ha esetleg vannak...hát, én azóta is azt tervezgetem, hogy egyszer mi is elmegyünk - vállalva a kényelmetlenségeket - olyan helyekre, ahova nem szerveznek turistajáratokat, ahol megtapasztalhatja az ember az igazi Afrikát...bár ez manapság már egyre kevésbé kivitelezhető-mostanság már az aunentikus dolgok is műanyagból vannak...

Zinaida - 2010.01.05. 23:59

Nem értem ezt a sok negatív üzenetet, pont ez a lényege az oldalnak, hogy leírjuk a véleményünket akár jókat akár rosszakat.

Hybe - 2008.09.24. 17:28

Nincs ezen mit szépíteni, szerintem alapvető dolog, ha az ember elutazik valahová, tájékozódik az adott ország kulturális szokásairól, hagyományairól. Információt szerez a szállásokról, látnivalókról, higiénés körülményekről. Ha ezek után belevág, akkor ne panaszkodjon, hogy nem jött be neki. De csábító a last minute Afrika 35 ezerért repülővel, aztán utána meg jönnek az ilyen hozzászólások.A pálinka pedig semmit nem ér a bakteriális fertőzésre, az alkohol nem öli meg a bacikat, bármelyik orvos megmondja. Szerencse és ellenállóképesség kérdése az egész. Az aranyszabály, hogy lehetőleg mindig mosott gyümölcsöt és átsütütt ételeket együnk. Nem kevés "bátor" honfitársunk szedte már össze a Hepatitist Tunéziában.Ami mellesleg a "legeurópaibb" arab ország - szerintem.

gyikhus - 2008.09.24. 11:59

Mi is kb. ugyanakkor voltunk Tunéziában ahogy ti, mi is bejártuk keresztül-kasul az országot, sőt, kétcsillagos szállodában laktunk és meg kell mondjam semmit nem tapasztaltunk az általad írtakból. Négyen két szobával teljesen rendben volt de persze nem támasztottunk egy hyatt-színvonali követelményt elé.Az átvágásról csak annyit, hogy velünk is próbáltak bizniszelni (fotó szállodában 3TD) de miután rájöttek, hogy "no biznisz" békén hagytak minket. Lehet persze csak mázli, de generálisan Tunézia egy rendkívül pozitív élmény volt.

kamikazeboci - 2008.09.24. 09:32

A világ szemetes, zajos, bacis, nem nektek való, maradjatok inkább itthon (pff, műanyag turisták).

rekamie - 2008.09.24. 08:48

Mindig felhaboritanak az ilyen turistak akik "egy-koszos-koliszoba-ŕrŕért" csodat varnak. Sajnos Tunézia erre specializalodott az elmult években: a pénztelen turistakra.En voltam Tunéziaban 3 hetet idén. Beutaztam az egesz orszagot, mindent ettem még lablabit is az utcai arustol :), laktam csaladoknal és haverok alberleteiben. életem leggyonyorubb nyaralasa volt és semmi bajom nem lett. Tény hogy a hoteleket messzirol elkerultem.

Rosco - 2008.09.23. 08:00

Én is tudom mire számítsak egy arab országban, így aztán fel se merül bennem hogy oda utazzak..

rider71 - 2008.09.22. 23:55

Szégyen, hogy ez a poszt címlapra kerülhetett. Az ongo hemzseg ezektől a sirámoktól, amikor valaki felkészeletlenül nekivág egy ismeretlen országnak, aztán csodálkozik, ha nem olyan a szálloda, az ellátás, meg az utcakép, mint ahogyan elképzelte. Tunézia sok szempontból rosszabb, sok szempontból viszont jobb, mint Magyarország, de bizonyos emberek csak az előbbit keresik. Egy országot különben sem lehet a fakultatív kirándulásoknak becézett birkaterelések révén megismerni, vegyülni kell. Mi is voltunk Sousse-ban, a befizetett szállodában csak az első és utolsó éjszakán aludtunk, egyébként nyakunkba vettük az országot és vonattal, busszal, taxival, stoppal, tevével, gyalog elég sok tájat bejártunk és nagyon tetszett, amit láttunk. Kétségtelenül lehúzósabb hely, mint Szíria vagy Irán, de főleg a turisták által preferált helyeken (vidéken azért még él a berber vendégszeretet). A gyomorbántalmakról meg csak annyit, hogy ázsiai és afrikai utazásaink során csak az "előkelő" szállodák/éttermek ellátásától lett bajunk, az utcai kajáldáktól soha. Ugyanis az utóbbiaknál minden frissen készül, míg a szállodákban hajlamosak eltenni a maradékot - ki tudja milyen körülmények között.Összegezve: csatlakoznék az előttem szólókhoz, lehet otthon maradni. Csak hát olyan cool elmenni távoli tájakra, aztán leszólni otthon a barátok előtt...

jevgenyi - 2008.09.22. 20:55

Menjetek a Balatonra,az kell nektek,sajna

sansz - 2008.09.22. 18:06

Máshol is találkoztam több ilyen beszámolóval, többnyire nagyon vallásos keresztény vagy zsidó emberektől, akiknek valami fura örömet okoz egy arab ország (igazságtalan) lehúzása. Természetesen ezer más oka is lehet egy ilyen kritikának, de az biztos, hogy az állítottakkal ellentétben, nagyon nem néztetek utána a dolgoknak, hogy "mire lehet számítani egy arab országban". Igazából előttem már le is írták a lényeget. Tunézia egy olyan hely, amit nem érdemes kihagyni, ha van rá keret... a sok -európai szemmel- hátránya mellett, rengeteg előnye van.Egyébként koszos part, rossz étel, rossz szálló és tolvaj felfogás van Görögországban, Olaszországban, s az említett Magyarországon is- többekközt.Jobbulást!

plazy - 2008.09.22. 15:38

Mi is voltunk, csak mi a Skannes Beach hotelben voltunk Monastir és Skannes között (élménybeszámoló képekkel: http://www.plazy.hu/nyaralas2008).

Nekünk tetszet, nem lett bajunk pedig mindenből ettünk-ittunk! Mi (is) tudtuk mire számítsunk, hogy alkudozni kell, vallással nem viccelünk (azaz nem veszünk elő fényképezőgépet vallási helyeken, vagy zárt ruházat ajánlott ezeken a helyeken), meg lehet bármit enni de érdemes pálinkát inni naponta egyszer. A szemét tényleg sok, a programok tényleg egy kissé gyorsak, de mi nem tehettük meg hogy hónapokig ott legyünk, mert látnivaló az lett volna hónapokig! Elég csak a tengertot, a sivatagi homokot említeni, a tevegelés vagy bármelyik bazárt, medinát, narancsfákat Sidi-Bou Said-ban vagy star wars helyszínt.
Mi befizettünk programokra, a vezetőnk rengeteg érdekes/hasznos dolgot elmondott, a vallástól az étkezésig, a szőnyegkészítéstől a szociális helyzetig.

Mi a hegyeket szeretjük, de ez is nagyon jó volt. (nem tetszehet mindenkinek)

zebrina - 2008.09.21. 07:47

Nekem úgy tűnik, mégsem igazán tudtátok, mire számítsatok egy arab országban. Más világ, más baktériumflóra, más szabályok, más mentalitás. Ha el tudod fogadni, akkor jól fogod magad érezni, ha nem, háááát, akkor úgy jártál. Számos helyen lehet olvasni arról, mire kell vigyázni az étkezéseknél és mit lehet tenni ellene. Az alkudozás pedig nagy népi játék, amibe elvárják, hogy belemenjél, mert nekik ez a természetes. Én idén kétszer voltam Tunéziában, de sem az étkezéssel, sem a vásárlás/séta során az utcai árusokkal nem adódott problémám.A szemetelésről pedig mi, magyarok, inkább ne beszéljünk... Nekem Sousse-ban a medinában az volt az első, ami feltűnt, hogy állandóan sepregetnek a portájuk körül. De ha volt is szemetes, főleg sittes terület (sok az építkezés), akkor is elfogadtam, hogy igen, ez van. Senki nem állította az ellenkezőjét.