Ras Mohamed csodavilága

Egyiptom Sharm El Sheikh

Ott-tartózkodás ideje: 2008. okt. 01.  - 2008. okt. 01. (1 nap)

0 hozzászólás I 7 588 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. okt. 19. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója

Cimkék: korallok  RasMohamed  SharmelSheikh

Nagyon szerettem volna az életben eljutni a Ras Mohamed nemzeti parkba, s mostmár elmondhatom, hogy sikerült! Mióta elkezdtünk a Vörös-tengerben úszkálni, azóta annyi dícsérő megállapítást olvastam róla, hogy a búvárok paradicsoma, a tenger élővilága itt a leggazdagabb és változatos színekben, formákban fordulnak elő itt a korallok. És ez valóban igaz, elmesélem miket láttam, jó? Csak bírjátok olvasni a beszámolómat és nézni a felvételeket. Az album összeállítása közben fájt a szívem, hogy melyik képet töröljem, melyiket hagyjam ki, hisz nem tehetem fel mind a 200-at. Férjem szerkesztette a videót, s nagyon megvágva is 10 percre tudta lerövidíteni a filmemet.
Akkor kezdem az elején. Reggel a szállodától kisbusszal vittek minket egy bázisra, ahol lehetett bérelni snorifelszerelést,/ én kaptam már tavaly a férjemtől mindent / aztán irány a kikötő. Itt bábeli zűrzavar volt, rengeteg ember, rengeteg kísérő, papírok kitöltése, fizetés, várakozás, s egy jó félóra múlva már bebocsájtást kaptunk a Salem nevű hajóra kb.20-an. Cipőt le, lépjen be, egy igen kényelmes és tiszta hajón nekivágtunk a nyílt tengernek. De mások is így tettek, állítólag 470 hajó fut ki naponta! Van turista bőven, nem panaszkodhatnak az egyiptomi vendéglátók. S most indul a főszezon, jönnek az oroszok nagy számban! A mi hajónk szelte a habokat, egyre nagyobb imbolygással, az egyre növekvő hullámokon. Jó egy órás hajókázás után megálltunk egy korallsziget mellett, s csoportosan leereszkedtünk a víz alatti csodavilágba. Mindenkinél fényképezőgép, kamera, úgy látszik haza akarja vinni mindenki a látottakat. Kicsit nehéz volt szép felvételeket készíteni, mert közel voltunk egymáshoz, a felvételek többségében van egy békauszony, valakinek a keze, vagy a feneke, de azért vannak élvezhető képek is. Valóban gyönyörű színű, formájú korallok vannak itt, apróbb és nagyobb halak, kettesével, vagy csapatostól, még a tengerfenéken egy kisebb ráját is láttunk, s " összebarátkoztam" egy tűzhallal is. No nem nagyon, csak távolabbról. Ő ugyan közeledett volna hozzám, én nem akartam közeli barátságot vele. Nagyon élveztem ezt a víz alatti életet, alig tudtam elszakadni ettől a gyönyörűséges világtól. Sajna kanyarodtunk vissza a hajónk felé, s fel kellett mennünk. Szerencsére a nap folyamán még 2-szer megismételtük a víz alatti szemlélődést. Közben volt egy ebéd is, biztosan finom is volt, de mi nem tudtunk enni. Életemben először tengeri beteg lettem! No nem nagyon, csak annyira, hogy nem tudtam enni a fini kajából. Nem is tudom megszámolni, hogy már hány hajókázáson vettünk részt, s nem volt semmi probléma, most meg ahogy emelkedett a hajó orra, úgy emelkedett az én gyomrom is. Az idegenvezetőnk mesélte, hogy a múlt héten is mikor itt jártak, ilyen nagy hullámok voltak, mindenki a korlátnál állt. No ez engem nem igazán nyugtatott meg, az inkább, mikor egy kis öbölnél megint lemehettünk a víz alá. Ott minden bajom elmúlt, nem éreztem az idő múlását sem, csak úszkáltam a korallok mellett, fotóztam, filmeztem, kis bohóchalakat, akik mindig féltve őrzik fészküket a tengeri rózsáknál, gömbhalakat, ajakoshalakat, piroshal csapatot, számtalan őrmesterhalat, még egy egy picassohal is kiváncsiskodott a kamerám lencséjénél. Csodálatos volt ott lenni velük, nézni azt a különleges világot ahol ezek a lények élnek. Hazafele tartva még egy helyen megállt hajónk, ott a korallokat nézhettük meg közelebbről. Itt is belefelejtkeztem a látottakba, s itt is utolsóként mentem fel a hajónkra. Nem csalódtam, a leírtaknak mindenben megfelelt ez a terület, csak egy kicsit szomorú voltam, hogy vége lett ennek a Ras Mohamed nemzeti parki kirándulásnak. De még volt 5 napunk hátra a nyaralásból, s bíztam benne, hogy a szállodánk tengerpartján is tudok nézelődni a korallos tengerben, s tudok ott is érdekes felvételeket készíteni. Így is volt, de az már egy következő élménybeszámoló lesz.
Feltöltve: 2008. okt. 21.