Az egri vár napja 2008

Magyarország Eger

Ott-tartózkodás ideje: 2008. okt. 17.  - 2008. okt. 17. (1 nap)

0 hozzászólás I 2 667 látogató olvasta. Rögzítve: 2010. okt. 10. küldd el ismerősödnek
avatar TundeK62 Beszámolója

Cimkék: bazilika  DobóBástya  Eger  EgriVár  GótikusPalota  hagyományőrzés  koszorúzás  őrségváltás  Vármúzeum  várvédők

2002. október 17.-e óta tartja meg a város ezt a nagyszabású rendezvényt az 1552-es várvédelem emlékére.
Az egri diákok (és a környező települesek, városok) számára ingyenes nyílt napot szervez a Vármúzeum.
A program délelőtt 9 órakor kezdődött a Dobó téren a katonai hagyományőrzők felvonulásával a várba. Egész nap fantasztikus hangulat volt a városban és a várban a sok ezer gyerektől.Lásd a képeket!
Beengedték az érdeklődőket a restaurátor műhelybe, a Török kertbe, és megnyitották a gótikus székesegyház romjai között található Imre király sírját is. Normális esetben ezek nem látogathatóak.
Volt haditorna bemutató, kézműves foglalkozások, a színpadon pedig egymást váltották a különböző csoportok műsoraikkal.
Az eső ugyan nem esett, de a nap csak délután fél háromkor sütött ki.
Délután háromkor amikor én már minden kiállítást végignéztem a várban és lefelé sétáltam a Dobó térre, szemben még mindig mentek felfelé gyerekcsoportok.
Nekem nagyon nagy élmény volt a nap, remélem a gyerekek is ilyen jól érezték magukat!

tokaj Bor-kő túrák Észak-Magyarországon
A hűvösebb idővel se maradjatok otthon, ilyenkor is sok lehetőség vár benneteket a szabadban....
hotel Új hotel nyílt Hollókőn
A régió turizmusa szempontjából mindig jó hír, ha minőségi hotel nyitja meg kapuit. Külön öröm,...