A természet csodája Postojna

Szlovénia Postojna

Ott-tartózkodás ideje: 2008. okt. 24.  - 2008. okt. 24. (1 nap)

6 hozzászólás I 11 285 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. nov. 11. küldd el ismerősödnek
avatar iadanyne Beszámolója

Cimkék: cseppkőbarlang  postojna  szlovénia

Nagyon régóta szerettem volna a Postojnai cseppkőbarlangot végigjárni, s most végre egy 4 napos Szlovéniai utazás keretében ide is eljutottunk. Az ongó pályázaton nyert nagyszerű Sony kamerámmal sikerült olyan nézhető kis filmet és képeket rögzítenem, amit most megosztok az érdeklődőkkel. A barlangban nagyon rossz fényviszonyok voltak ugyan, a gyönyörű cseppkőoszlopok hátulról voltak megvilágítva, a kisvonat száguldott velünk végig, /de miért?/ úgyhogy csak a séta során tudtunk egy egy szép oszlopot, képződményt megcsodálni. Hozzáteszem: én nem vakuztam egyszer sem, nem tettem tönkre egy milliméter cseppkövet sem. Készítettek mindenkiről a bejáratnál fotókat, de ahogy láttam nem nagy kereslete volt az elkészített, körbedíszített fényképeknek, nem igen vették meg az utasok. Több nyelvű idegenvezetés volt, jó órát sétáltunk ebben a természet által kialakított csodavilágban. A sétaút nagyon jól járható, nem csúszik, hidak, korlátok vannak a meredek részeknél. A barlangban a több ezer év munkája fantasztikus formákat, színeket produkált. Volt a Pisai ferdetorony hasonmása, Madonna a kisdeddel, egyik nagy teremben spagetti lógott a plafonról, persze nem milánói vagy bolognai, hanem ez is cseppkőből. Volt feketeterem is, ahol a cseppkövek sötét színűek voltak, másik helyen pedig hófehér oszlopokat láthattunk.
Nem igazán tudom így szóban, vagy írásban visszaadni azt a látványt, amiben ott részesülhetünk, azt tudom csak ajánlani annak akit ez érdekel, hogy el kell menni, megnézni és gyönyörködni ebben a különleges világban.
Feltöltve: 2008. nov. 09.
macko - 2010.01.13. 17:08

Ne haragudj nem akartalak megbantani. En sem mindig tartom be hazudnek ha azt allitanam. Es egyebkent sem lessz semmi bajuk a csepkoveknek a vakkutol. Nem hagyjak mert akkor az Ok fenykepjeiket nem veszi meg senki, igy sem sokan. Na bocsi. Az Isten adja, hogy meg tudjatok sok szep helyre eljutni. Udv.

iadanyne - 2010.01.03. 22:49

Szánom-bánom bűneimet, Te mindig betartod a szabályokat?

macko - 2010.01.01. 11:03

Sziasztok. En is 2009- ben voltam a Postojna- ban. Szep nagyon, az van, h en barlangasz vagyok es en inkabb a lezart reszeket neztem volna meg. Hogyan keszitettetek a fenykepeket ha nem szabad bent fenykepezni? Nem tartottatok be a szabalyokat! Nem szep!

anszi47 - 2008.11.13. 22:04

megtréfált a gép, és 2X vitte be a szövegem. Bocsi

anszi47 - 2008.11.13. 22:04

Szia Ica!Jó nézni ezt a csodás barlangot a filmeden és a képeiden, nagyszerű kedvcsináló.Puszi, Anikó

kalled - 2008.11.09. 21:19

Szia!6 euró volt egy fotó, gondolom ezért nem volt olyan kapós. Üdv: Edit