új, szép, csalódás

Magyarország Velence Velence Resort Spa

Ott-tartózkodás ideje: 2008. dec. 26.  - 2008. dec. 28. (2 nap)

4 hozzászólás I 3 208 látogató olvasta. Rögzítve: 2008. dec. 28. küldd el ismerősödnek
avatar lengyelbalazs Beszámolója

Cimkék: resort  spa  velence

Velence Resort Spa értékelése
lengyelbalazs értékelése:

4.4

2008 két ünnep közötti csomagot választottuk.
Összességében nem volt rossz döntés, de ha nem az üdülési csekkek elfogyasztása lett volna a cél talán csalódás is lett volna a vége.

Elhelyezkedés: Agárdon töltöttem a fél gyerekkoromat, úgyhogy a hely és a környék ismerős. jó helyet találtak a tó mellett. Nagyon hiányzik egy jó szálloda a velencei tóról, úgyhogy örültem a hírnek, hogy nyitnak egyet. Közvetlen vízparton van, könnyen megközelíthető helyen. Sajnos a part és a külső munkák nem voltak még kész, úgyhogy ez nagy mínusz. Így nem szabadott volna nyitni. Ki akartam menni a partra és elzavartak. Építési terület belépni tilos. No komment

Szoba: négy csillag, vadonat új. Ez a szakmám, úgyhogy én találtam ezer hibát, a feleségemnek tetszett, tehát a minőséggel nincs baj egy átlag embernek.

Kaja: a legnagyobb hiányosság itt mutatkozik. Ezért le is beszélek mindenkit. A reggeli szuper pont elég választék, pont megfelelő minden. Reggel ingyen ital, ingyen pezsgő. (a presszó kávé fizetős, azért ez elgondolkodtató 370 ft/db).
Az ellátásunk félpanzió, úgyhogy a vacsorát tudom jellemezni. Tiszteletem a séfnek. Minden a legnagyobb rendben volt, finom és friss volt minden. 2 fajta leves, 3-4 fajta előétel, 4 fajta főétel 2 fajta desszert. Mind minőségi, így nem tűnt a választék kevésnek. DE. És itt a lényeg, a félpanziós vacsorába nem tartozott bele az ital. Ez még nem is lenne baj, de az alábbi árakon lehetett vásárolni a vacsorához italt: 0,25 ásványvíz: 450, 0,75 ásványvíz 900, 0,5 borsodi: 600, 0,20 cola 400, 0,04 jagermeister 900. Nem kell tovább ecsetelnem, hogy vérlázító. Remélem, a vendégek száma meg fogja mutatni a vezetésnek a kérdőjeleket. Így nem lesz hosszú életű a dolog szerintem. Nem a kenyérre kell, de tényleg azon gondolkodtam, hogy leviszek egy ásványvizes palackot. Biztos vagyok benne, ha a pesti árakon mérnék, ötször annyi fogyna. És még valami. Ehhez hozzájön még a sevice díj. Ha jól emlékszem ez "csak" 5 %. fél literes üdítő nincsen, a vacsorához nekem kevés a 2 deci, így vettünk 2 db 7 és fél decist. Ez 1800 plusz 5 százalék szerviz díjba került. ?????
De lehet nekik van igazuk és ez kell a talpon maradáshoz.

Sport: a kinti medencék még nincsenek nyitva, a parton még építkeznek, tél van. Tehát sportról nincs szó. Nyárra lehet lesz.

Szórakozás: Masszőr 50 perc 7000, ajánlani tudom. Marcsinál voltam nagyon jó volt. Csocsó van, gyerek billiárd van, meg légfoci is. Nyáron amúgy jó a velencei tó. Télen nulla.
Esténként műsorok felnőtteknek nincsenek, csak gyerekeknek.

Tippek: ha valahogy ki lehet kerülni a méregdrága ital fogyasztást (most jutott eszembe mojito 1600), jó lesz a szálloda, a spa a nevében kicsit túlzás.
Szúnyogháló van, a vonat nem hallatszik.
raulista - 2009.08.01. 21:27

Természetesen a szokásos kávéért a reggelinél nem kell fizetni, csak ha presszókávét kérsz. Ez általában mindenhol így van. Mint ahogy az is, hogy a vacsoránál nincs benne az italfogyasaztásaz árban.

Anita - 2009.05.24. 21:35

Nem hiszem el, hogy a kávéért fizetni kell a reggelinél! Ez egyszerűen hihetetlen! Számomra az ilyen "apróságok" annyira kiábrándítóan hatnak, hogy már nem is tudok jó véleménnyel lenni. Nem a pár száz forinttal van a gond, hanem az elvvel. Reggelinél fizetni a kávéért? Ilyet sem hallottam még...:(:(:(

lioliom - 2009.01.05. 11:46

Egyébként Mi épp tegnap ejtettük útba a Balatonról jövet.A recepció is olyan mintha még költözés előtt lennének,a berendezés elég minimál.Megnéztük a wellnesst az átjáró folyosóról/Mert hát az is lényeges/.Igy kívülről elég jónak tünik.Nekem nagy hibája,hogy ez egy wellness központ,amit a szálloda vendégei is látogathatnak és nem fordítva.Vagyis nagy a tömeg és hiányzik belőle egy szálloda zártsága és biztonsága./lopás,tisztaság,stb./Egyébként az alkalmazottak nagyon kedvesek voltak.Minket egy takarítónő/Ő jött szembe a hallban/ úgy felvilásosított a szállodáról,a lehetőségekről a wellnessről,hogy hogy tudjuk megnézni,merre menjünk,stb.,hogy a legtutibb menegger sem tette volna jobban.Ha rajta múlna biztos mennénk,dehát az ár érték arány szerintem egy ilyen féligkész ,berendezettlen,a nagyközönségnek nyilt wellnesszes dolognál nem jó.

lioliom - 2009.01.05. 11:29

Szerintem az italfogyasztás csak az all inclusive-ben van.Egyébként teljesen igazad van.Sajnos,hogy az ital árak eltúlzása majdnem minden ****-os szállodában gyakorlat.Én sem értem,nem lenne nekik jobb emberi áron adni,úgy több fogyna,jönne a haszon és a vendég szájíze is jobb lenne.

somló Somlói borvarázs
 ?A bor férfidolog, csendesen kell beszélni róla. Leghelyesebb egy pohár bor mellett.? ?...
mór Borozzunk Móron!
Ha MÓR, akkor BOR! Ha október, akkor Móri Bornapok! Nem is lehet ez másképp, mint sok éve már. Az...