1 nap Párizsban

Franciaország Párizs

Ott-tartózkodás ideje: 2007. márc. 10.  - 2007. márc. 11. (1 nap)

2 hozzászólás I 7 584 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. jan. 04. küldd el ismerősödnek
avatar ruba Beszámolója

Cimkék: PárizsFranciaországbusz2007

2007 márciusában busszal mentünk ki Párizsba. Azért busszal, mert így volt a legolcsóbb, mindössze 19000 Ft oda-vissza. Péntek délután indultunk a Népligetből. Az útvonal Budapest-Bécs-Linz-Strassbourg-Metz-Reims-Párizs volt. Az út során többször is megálltunk pihenni. Nagyjából éjjel 1 fele elaludtam, de az izgalomtól nem tudtam sokáig aludni, reggel 6kor felébredtem. Nem sokkal később átkeltünk a Rajnán, és beértünk Strassbourgba. A jó az volt, hogy mind Strassbourg, mind Metz és Reims buszpályaudvara is viszonylag a város közepén volt, így ha csak buszból is, de azért valamennyit meg tudtunk nézni ezekből a városokból is. Dél fele értünk be Párizs hatalmas Aglomerrációjába. Úgy fél órával később érkeztünk meg a buszpályaudvarra, ami Párizsnak pont a szélén volt, a 3-as metró Gallieni nevű végállomásánál. Vettünk napijegyet, és elindultunk utunk első célpontjához, ami kötelező, ha az ember elmegy Párizsba, az Eiffel-toronyhoz. A toronynál hatalmas tömeg volt, mind úgy általában mindig. A sor kiábrándítóan hosszúnak tűnt, de szerencsére elég gyorsan haladt, így kb. háromnegyed óra sorbaállás után be is szálltunk az első “liftbe”. Ez nem igazi lift volt, nagyjából félúton van a lift és a Budai sikló között. Ezzel a 2. szintig mentünk fel, itt át kellett szállni egy rendes liftbe, az vitt fel a torony tetejére. Természetesen itt is sorba kellett állni, jó fél órát. Viszont megérte, mert a kilátás fantasztikus volt! Bár a hely kissé szűkös volt, a sok ember miatt, de azért oda lehetett férni a széléhez, hogy az ember jobban kinézhessen. Ezután lementünk , és a RER-rel (Párizsi elővárosi vasút) és metróval elmentünk a Défense negyedbe. Csak azért említettem meg a RER-t , mert itt rendesen felidegesítettek a franciák. Ugyanis az történt, hogy mivel a vonal pont az Eiffel-torony megállója után kettéágazik, ezért nem volt mindegy melyik vonatra szállunk. Meg is néztem a hálózattérképeken, hogy melyik végállomások jók nekünk. De a vonat elejére nem ez van kiírva, hanem egy női név. Persze ezt nem tudtam, és csak néztük, hogy ez se oda megy, meg az se oda megy. Nagyjából az 5ik vonat után lett gyanús, hogy valami nincs rendben. Ezzel a kis mókával körülbelül 1 óránk ment el. Nem értem, mi értelme van ennek, hiszen ha úgyis ki van valami írva a vonat elejére mennyiből tartana azt kiírni, hogy hova megy?! Na mindegy, megérkeztünk a Défense negyedbe. Ez Párizs üzleti negyede, (pesti szemmel nézve) hatalmas felhőkarcolókkal, és mindenféle kisebb üvegpalotákkal. Emellett itt található a Grande Arche, ami tulajdonképpen egy modern diadalív. Ha ennek a lépcsőire felmegy az ember akkor végig tud nézni a Champs Elysées-n és láthatja a diadalívet, az obeliszket és ha elég jó a szeme, akkor a Louvre üvegpiramisát. Itt bementünk egy Auchanba, vásároltunk magunknak bagettet, és jó kis francia sajtot, meg pár apróságot az otthoniaknak. Mire kiértünk besötétedett. Este újra végignézve a Champs Elysées-n még szebbnek tűnt az esti fényekben, mint nappal. Ezután elmerünk a Diadalívhez, onnan végigsétáltunk a Concorde térre, megnéztük a Notre Dame katedrálist, elmentünk a Francois Mitterand könyvtárhoz. Ez a könyvtár a Széchenyi könyvtár francia megfelelője, 4 hatalmas nyitott könyv alakú toronyházból áll, nagyon érdekes volt. Itt még sétáltunk egy kicsit a környéken, majd elmentünk a Montparnasse pályaudvarra, WC-zni. Ezután még elmentünk a Bastille térre. Ez már éjjel 2 fele volt, így az utolsó metró is elment. Szombat lévén ugyan rengeteg fiatal volt az utcán, de azért lassan elkezdtek fogyatkozni. Mi felszálltunk az N2 jelű éjszakai járatra, ami egy körjárat volt, ezért csak óránként egyszer kellett átszállni róla, a Montparnasse pályaudvarnál, mert itt a sofőröknek volt pihenőidejük, így nem ugyanaz a busz ment tovább, ami beérkezett. De ez az átszállás csak annyiból állt, hogy leszálltunk, 10m-et előre sétáltunk, és már fel is szállhattunk. Ezzel a busszal is sikerült valamennyit a városból megnéznünk, amit egyébként nem néztünk volna meg. Reggel fél 6-ra 3 és fél kör megtétele után érkeztünk meg a Montparnasse pályaudvarhoz, ahol rövid kávézás után felszálltunk a metróra, és elmentünk Montmartre negyedbe. Itt sétáltunk egy nagyobbat, és megnéztük a SacreCoeur nevű templomot. Visszamentünk a belvárosba, ahol megnéztük a Louvre-ot, persze csak kívülről, megnéztük a Tuileriák kertjét, újra sétáltunk egy jót a Champs Elysées-n, hogy nappali fényben is megnézzük. Ezután elmentünk az Invalidusok templomához, és ott is sétáltunk egyet. Végül a Notre Dame-ot is megnéztük nappali fényben, meg a közelben található igazságügyi palotát. Ezután visszamentünk a buszpályaudvarra, és délután 2-kor menetrendszerit haza is indultunk. Úgy fél óra elteltével el is aludtam, és mivel nagyon fáradt voltam az éjszakázás miatt másnap reggel 6-ig fel se ébredtem. Ekkor már majdnem Bécsbe értünk, a hátralévő út már rövid, és eseménytelen volt.
ruba - 2009.02.22. 20:28

Köszönöm! Mondjuk azóta volt durvább utam is, pl. a majdnem 2 hetes Balkán-túra szintén szállás nélkül...

Whitefrost - 2009.02.22. 18:36

Hát nagy bátorság kellett ehez a kis kiránduláshoz, gratulálok a kitartásotokhoz.