Beoltottak minket! – Dec 29.

Magyarország Budapest

Ott-tartózkodás ideje: 2008. dec. 29.  - 2008. dec. 29. (1 nap)

0 hozzászólás I 1 919 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. jan. 13. küldd el ismerősödnek
avatar BKFOngoBamako Beszámolója

Cimkék: Afrika  bamako  csapat  futam  oltás

Egy hét leforgása alatt megkaptuk az oltásokat, melyek szükségesek az egyes afrikai országok meglátogatásához.

Csapatunk a közel 10 db szuri beadásával, most már 10 évig bátran nézhetünk szembe olyan betegségekkel, mint a hepatitis A és B, sárgaláz, vagy a fertőző agyhártyagyulladás, hiszen ezek ellen már be vagyunk oltva.

Szurit kapni nem kellemes dolog, pláne akkor nem, amikor ezeknek a hatóanyagoknak mellékhatásai is vannak: láz, fejfájás, izomfájdalom. Jelentjük, nálunk ezek többsége előjött. Legjobban talán Gergő bírta, kár, hogy ő az oltások beadása közben sírta el magát. Na, persze ő sem sírt, köszönhetően a roppant felkészült oltónőknek.

Miközben vártunk az oltásokra, nem egy lepukkant helyiségben kellett kuksolnunk, ahogyan azt mi előre elképzeltük. Szép és modern körülmények között, kényelmesen telt a várakozás. Eközben az asszisztens tájékoztatott az esetleges (fent leírt) mellékhatásokról, illetve jó tanácsokkal látott el minket ezek enyhítésére. Elmondható, hogy ilyen körülmények között valóban jobb volt elviselni az amúgy nem túl kellemes folyamatot.

A különböző járványok, vírusok igen nagy problémát jelentenek Afrikában. Az AIDS, sárgaláz, malária; mind-mind tragikus hatékonysággal szedi áldozatait napról-napra a világ különböző szegletein. Afrika a különösen sújtott területek közé tartozik szinte az összes pusztító vírus tekintetében.

Köszönhetően a beadott ellenszereknek a BKF Bamako Team már biztonságban érezheti magát a legtöbb jelenleg Afrikában fellelhető fertőzés ellen.

étterem Vegetáriánus ebéd egy steakhouse-ban
A KNRDY az Október 6. utcában az óriás steakek hazája ? most azonban a húsmentes vagy kímélő...
gasztronómia HelloHal - tiszai halbisztró Budapesten
 Amit a magyar konyha képes előállítani csirkéből vagy sertésből, az halból is elkészíthető.  ...