Wroclaw-i séták

Lengyelország Wroclaw

Ott-tartózkodás ideje: 2005. aug. 01.  (1 nap)

1 hozzászólás I 5 597 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. jún. 10. küldd el ismerősödnek
avatar Mamszi Beszámolója
Wroclaw Lengyelország Varsó és Krakkó mellett a harmadik legjelentősebb városa, egész nyugatra helyezkedik el, régebben Brassau néven döntően németek lakták, ezért mai napig érződik, hogy a német hatás erősen meghatározza a várost.

Az alábbi linken több fontos információt meg lehet tudni a városról.

Ezen a linken egy látványosabb wroclawi belvárosi térképet találhatunk a legfőbb nevezetességek megnevezésével.

Számomra a legkellemesebb csalódás volt, mert Krakkó mellett nem gondoltam volna, hogy van még egy, sőt már akkor megállapítva, még szebb és túrisztikailag izgalmasabbb város Lengyelországban, mégpedig Alsó-Sziléziában, és ez Wroclaw.
Pedig van, és most, hogy Wroclawban is jártam két napot, úgy gondolom, hogy messze túlszárnyalja már Krakkót is.
Persze Krakkót ezzel nem szeretném ledegradálni, hanem inkább azt a hatalmas fejlődést szeretném jelezni, hogy mellé fel tudott jönni egy ilyen hasonló méretű város még Lengyelországban.
A város főtere egyszerűen lenyűgöző, én azt mondom, hogy talán a legszebb észak európai városok főterei között van és szerintem érdekesebb látványosságokkal teli, mint a krakkói főtér.
Minden egyes főtéren látható ház fényképezhető és minden stílus, a középkori építészeti stílustól a szecesszióig, megtalálható egy téren belül.
Belőle nyílik az egyik sarkán egy kisebb piactér, ami a közepén lévő általános- és virágpiaccal külön hangulatos és természetesen itt is folyatódnak a hol renenszánsz, hol klasszicista, hol barokk, hol szecessziós, hol középkori jellegű házak sora.
A város így egy nagyon izgalmas képet ad.
Este is érdemes besétálni, mert mikor mi voltunk, tüzes akrobatikus látványosság volt a főtéren.
Természetesen mindenhol kiülős kisebb-nagyobb vendéglők és kávézók, cukrászdák találhatók, a tér egy másik sarkából meg nyílik a sétálóutca a legdivatosabb világcégek boltjaival, a végén egy Duna Pláza szerű nagyobb bevásárló központtal zárva.
Úgyhogy ez a város akár több napot is megér, akár nézelődni, akár a gasztronómiai okokból is, akár bevásárolni.
feditke - 2007.06.22. 20:36

Tetszik a beszamolod es a kepek