A Lővérek nyáron

Magyarország Sopron Hotel Lövér ****

Ott-tartózkodás ideje: 2008. aug. 03.  - 2008. aug. 05. (2 nap)

5 hozzászólás I 4 532 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. márc. 17. küldd el ismerősödnek
avatar Bau76 Beszámolója

Cimkék: baukál  gyermekbarát  lővér  sopron

Hotel Lövér **** értékelése
Bau76 értékelése:

3.8

A szálloda kívülről olyan amilyen, de belül már egészen ügyesen eltüntették a múlt rendszer nyomát.
A környezet, mondanom sem kellene, igazán pompás. A szálloda melletti „foglalkoztató” rész kifejezetten pofás, bár a játszótér eszközválasztéka eléggé szegényes. A hinta kifejezetten hiányzott gyermekeimnek.

Szép nagy kétágyas szobát kaptunk, jól elfértünk benne. Tisztasággal sem volt probléma, minden működött (lámpa, TV, stb.). A minibár választéka és árai siralmasak, nem volt benne számomra iható sör. Kénytelen voltam elautózni a helyi Tescoba és kicserélni a minibár tartalmát jófajta sörökre. Kicsit alpári megoldás, de ha rákényszerítik az embert :)

A wellness részleg korrekt volt, de a gyermekmedence (vagy legalább egy mini pancsoló) nagyon hiányzott.

Jó hogy van gyerek játszószoba, bár az igazán profi helyeken x-box is van, az itt nem volt. 4 csillag, drága szoba, szerintem simán beleférne az árba.
Az animátor foglalkozás este pozitív meglepetés volt, eddig belföldön nem botlottunk ilyesmibe. Gyermekek nagyon élvezték, én meg közben egy igazán jót söröztem és szivaroztam a teraszon.

A svédasztalos reggeli/vacsora szinte tökéletes volt. Friss pékárú, gyümölcsök, igazán bőséges választék. A főételek között mindig találtam valami igazán jót és különlegeset. Persze mindig voltak félresikerült fogások is, de mivel nagy a választék, svédasztal, így ez belefér. A sütemények, édességek még így fél év távlatából is emlékezetesek maradtak. A két kisgyermek miatt nem igazán tudtuk nyugodtan kiélvezni az összes fogást, de erről nem az étterem tehet. Nincsen kancsó víz vagy bor az asztalon, súlyos forintokért kell az innivalót megvenni, máshol ezt nagyvonalúbban kezelik.

A személyzet szívélyessége hiányzott. Mosolyogtak, minden kérdésre válaszoltak, de az az igazán vendéglátós, előzékeny kedvesség a recepciósokból hiányzott. A pincérekkel viszont nem volt gond, még azért sem szóltak rám, hogy „hozott” sört fogyasztok a teraszon. Rossz pont volt, (sajnos csak otthon vettem észre), hogy kicsit többet fizettem annál, mint ami az ajánlatom szerepelt. Ez béna dolog, ha adnak egy ajánlatot, arról tudniuk kell az elektronikus rendszerükben.

Összességében a gyermekbarát szolgáltatások hiánya miatt családdal biztosan nem térünk vissza (gyermekpancsoló hiánya, rosszul felszerelt játszótér, nincsen játszósarok az ebédlőben), de a párommal kettesben még lehet. Felnőtteknek a wellness rész, a szálloda környezete és pompás ételek miatt erősen ajánlott.
muller - 2009.03.21. 15:08

Kedves Bau76!Ezek szerint abban mindenképpen egyetértünk, hogy ha valaki szeretné, az jól is fogja érezni magát itt.

Bau76 - 2009.03.21. 13:47

Kedves muller, tényleg benned van a hiba. Az élménybeszámoló lényege, hogy mind a jó mind a rossz tapasztalatainkat leírjuk. Nyáron voltunk, de egyik nap szakadt az eső így bent ragadtunk a szállodában. Gyerekmedence nem volt, játszószoba viszont szerencsére igen. Igaz máshol van xbox is benne, 4 csillagnál ez már lehet elvárás. A svédasztallal kapcsolatban: ha te szereted a szétfőtt tésztát vagy a kiszárított csirkemellet, akkor igazad van. Én egy kifejezetten pozitív véleményt írtam a szállodáról, jól éreztük magunkat.

muller - 2009.03.21. 10:09

Valahogy amikor itt az Ongon olvasom a beszámolókat sokszor arra gondolok, lehet bennem van a hiba...Amikor én pár napot arra szánok, hogy kikapcsolódjak mindig megpróbálom magam jól érezni és nem gyerekes dolgokon fennakadni.- Nincs X-box? Nyáron Te szívesebben hagyod a gyerekedet egy bezárt szobában számítógéppel játszani, ahelyett, hogy (ha már Sopronban vagy) inkább a friss levegőre vigyed? Bár biztos ez így kényelmesebb, mert nem kell vele foglalkozni.- Nem kaptál vizet és bort a vacsorához? A borért sajnos fizetni kell, ez egy ilyen világ. Kérlek nevezd meg konkrétan melyik az a szálloda 3 vagy 4 csillagos ahol ingyen kapsz bort. Lehet van olyan, de azt All Inclusive-nak hívják, és beépítik az árba. Azt pedig nem gondolom, ha kértél volna egy kancsó vizet visszautasították volna, hiszen említetted, hogy kedvesek a felszolgálók, amit én is tanúsíthatok.- Svédasztalon voltak olyan fogások, amelyek félresikerültek? Azért svédasztal, hogy több fogás közül tudjál választani. Az is lehet, hogy egy másik vendégnek (pl. nekem) éppen az ízlett a legjobban, hiszen nem vagyunk egyformák.- Többet fizettél a számláért? Én szinte mindig tisztában vagyok, hogy mikor, miért mennyi pénzt adok ki. Miért nem szóltál ott a helyszínen, vagy legrosszabb esetben ha visszatelefonálsz, és bizonyíthatóan igazad van biztos korrigálják a hibát, velem már történt hasonló (ugyan nem ebben a szállodában, hanem külföldön). Nem biztos, hogy túl elegáns dolog így megvádolni fél év távlatából valakit, mint ahogy egyébként az sem, hogy egy vendéglátó egységben (most legyen az szálloda vagy sarki ívó) egy Tesco-ban vásárolt sört iszol.Azért írtam le ezt a pár sort, mert nem gondolom, hogy ezek a fontos dolgok (nincs X-box, nem kaptam ingyen bort, volt svédasztalon olyan étel ami nem ízlett...), hiszen Te magad említetted, hogy jól éreztétek magatokat. Nem biztos, hogy minden helyzetben a hibákat kell keresnünk, és amennyiben ilyen szemléletben mész el legközelebb pihenni, biztos vagyok benne, hogy még ennél is sokkal jobban fogod magad érezni.

Bau76 - 2009.03.17. 14:26

Hát több háromcsillagos hotelben találkoztam már kancsó vízzel, illetve korlátlan kimért borfogyasztással. Négycsillagos hotel most tényleg nem ugrik be, de a csillagok számának növekedése nem kellene, hogy a szolgáltatások csökkentését jelentse, sőt.

dzsenifer - 2009.03.17. 13:41

Nem rég voltam én is a Lövérben (beszámoló hamarosan) és hasonlóan pozitív élményeim voltak. Viszont nem tudom, hogy melyik magyarországi négycsillagos szállodában láttál arra példát, hogy kancsó vizet és bort raknak az asztalra vacsorához...

Szent_Márton Szent Márton-napi Országos Nagyvásár
2016. november 5-6-án rendezik meg a Szent Márton napi Országos Nagyvásárt Szombathelyen, a Vasi...
Harrer Érmes csokicsodák Sopronból
Négy arany- és két ezüstérmet nyert az International Chocolate Awards kelet-európai regionális...