Chambord-i várkastély

Franciaország Loire-völgye

Ott-tartózkodás ideje: 2006. márc. 01.  (1 nap)

1 hozzászólás I 8 237 látogató olvasta. Rögzítve: 2007. jún. 04. küldd el ismerősödnek
avatar Mamszi Beszámolója
Chambord egy látványra gyönyörű, hatalmas, impozáns, lenyűgöző kastély, de mint szerelmi ajándék, építette az egyik francia király az aktuális szeretőjének, akinek nem tetszett, így nem is vette igénybe, sosem költözött bele.
Ezután különféle nemes urak adták a kilincset a várban, amelyben az építészeti hiányosságok miatt, amely állandó huzatot okoz benne, csak tavasztól őszig lehet élni igazából.
Már egy jó ideje a francia állam egy kultúrális központnak használja, belülről mi sem tudtuk megnézni, de állítólag bárhol kinyitunk egy ajtót a várkastélyon belül, máshol rögtön csapódik is egy, szóval a huzat átjárja az egész épületet egész évben, nem igazán alkalmas ezért hosszabb távon benne tartózkodni. Egy hatalmas park tóval veszi körül és valahol a közelben van lovaglási lehetőség is.
Mivel nem vadászkastélynak épült, ezért vadászatokat sem rendeznek a környéken.
consuela77 - 2009.10.08. 08:40

Chambor kastélyát I. Ferenc király építtette, Leonardo da Vinci tervezte... Ha jól tudom Thouars grófné részére...