Pihenés Krabin

Thaiföld Krabi-Ao Nang Ao Nang Villa Resort

Ott-tartózkodás ideje: 2009. márc. 26.  - 2009. ápr. 02. (7 nap)

5 hozzászólás I 8 275 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. ápr. 08. küldd el ismerősödnek
avatar roli101 Beszámolója

Cimkék: Krabi  Qatar  Thaiföld

Ao Nang Villa Resort értékelése
roli101 értékelése:

4.2

4.2

Egy gyors elhatározással úgy döntött a család, hogy Thaiföldre jó lenne elmenni pihenni egy kicsit.
Az ötlettől az indulásig 4 nap telt el. Vannak előnyei az internetnek, mindent otthonról foglaltunk. A Qatar Airways-zel repültünk Bécsből.
A bécsi reptérről még sosem repültünk, egy kicsit idegen terep volt. A parkolást már itthon megnéztem, kb. 20ezer forint 9 napra. De szerencsére találtam egy olyan lehetőséget, hogy féláron lehetett parkolójegyet venni előre. Ezt Bp-en egy TUI Irodában (www.tuibazilika.hu) sikerült megoldani, nagyon rendesek voltak. Ugyanis itt Nyíregyházán a TUI Iroda nem volt hajlandó ilyen jegyet eladni, csak ha náluk foglalok utat.
Bécsben a reptéren nem volt semmi gond, a check-in pultban lévő hölgy még magyarul is beszélt egy kicsit. A helyfoglalást egész Bangkokig elkészítette a mi igényeink szerint. A repülőút dohai átszálással történt. Sajnos ott 10 órát kellett várakozni, ami egy kicsit nehéz volt. A repülőtér modern, játszótér van a gyerekeknek, enni is adnak, akik 5 óránál tovább várakoznak. Lefeküdni aludni azonban nem lehet, mert karfások a székek. Van két pihenőszoba, de elég zsúfoltak és ott is csak kicsit döntött fotelek vannak. Valahogy eltelt a várakozás. Innen már egy nagyobb (A330) géppel repültünk tovább. Mindenkinek saját monitora volt. Rengeteg szabadonválasztható filmmel, zenével, számítógépes játékkal.A személyzet nagyon rendes volt, a gyerekeknek külön ajándékot adtak.
Bangkokba este 6-kor érkeztünk. Bár a vízumért most nem kell fizetni, de azért meg kell csináltatni. Most szerencsére kevesen voltak, 20 perc alatt kész is voltunk. Mivel aznap már nem indult repülő Krabira, így Bangkokban foglaltam szállást még otthonról. Az autópálya végénél Egy toronyház volt a hotel. Itt kétszobás apartmant kaptunk, egy éjszakára pont megfelelt. A reggeli a 46-ik, legfelső emeleten volt körpanorámás étkezőben. Fantasztikus volt a látvány és a kaja is. Délelőtt el tuk-tukoztunk a fekvő Budhához és a Királyi Palotához, hogy a gyerekek is lássanak valamit, de nem sok időnk volt a gép indulásáig. A szállodából 1-kor ki kellett jelentkezni, de előtte még úsztunk egyet a medencében, ami a 11-ik emeleten volt. A bőröndöket ott hagytuk a szállodában és elmentünk kicsit vásárolni. 3-kor kitaxiztunk a reptérre. Sajnos a gyorsvasút még nincs kész, ami a reptérre megy a városból. 5 hónap múlva fogják átadni. Az Airasia gépével volt egy kis műszaki probléma, így egy óra késéssel indultunk. Még a bangkoki reptéren foglaltunk kisbuszt a szállodához, de ezt ráértünk volna Krabira megérkezéskor is. Már sötét volt mire a szállodához értünk, így akkor már sokat láttunk belőle. A szobával annyi volt a gond, hogy ők 3 főre kapták meg a foglalást. Így csak egy pótágy volt a szobában és kettőre nem is volt lehetőség. Másnap kiderült a probléma oka és mondták, hogy áttesznek két összenyitható szobába minket. Nem kértük, mert így is jól elfértünk és már ki is pakoltunk addigra. A szálloda weblapja a www.aonangvilla.com. A szálloda gyönyörű helyen fekszik a sziklák közelébe, a tengerparton, nagy kerttel. A tengerpart homokos, nyugágyak nincsenek. A reggeli nem volt túl változatos, de finom volt és jól lehetett lakni. A medencék nagyok, gyerekkel is megfelő mélységüek. Masszázsra a szállodában is van lehetőség, de a tengerparton is, 1000 Ft/óra. Voltunk egy egynapos hajótúrán, ahol Phi-Phi szigetre és környékére mentünk. Ugyanezen a túrán voltam a cunami után is. Már teljesen újjáépítették a szigeteket. Voltunk egy egynapos buszos túrán, amin egy hőforrást, egy sima forrást és egy buddhista templomot látogattunk meg. A nap végén pedig elefántogoltunk. Jó túra volt mindkettő. A szállodát tudom ajánlani mindenkinek, gyerekeseknek is. A szálloda környékén rengeteg a bolt, mindent lehet vásárolni, az evés sem gond.
Hazafelé úton minden jól ment, sehol se kellett sokat várni.
Thaiföldre belépéskor és kilépéskor lefényképeznek mindenkit. Ez valami újdonság, eddig még nem volt.
roli101 kapcsolódó élménybeszámolói:
Mrmikey - 2010.06.13. 14:44

HI!Mi idén júliusban utazunk Phuketra már megvan melyik járattal és a szálloda is le van foglalva, csak a vízum igénylés folyamata nem tiszta számomra.A nagykövetség oldalán szerepel, hogy ingyenes de igénylő lapot fényképpel csatolva be kell adni és kb. 3-4 nap míg elkészül.Csütörtökön felhívtam a thai nagykövetséget ahol azt mondták, hogy nyugodtan utazzunk és a bangkoki reptérre érve elkészítik a vízumot a beutazáshoz.Meg tudjátok mondani valójában, hogyan működik?Előre is köszi!

roli101 - 2009.05.29. 14:53

Érdekes időpontot választottatok. Szerintem esni fog az eső folyamatosan és nagyon meleg lesz. De a költőpénzt illetően napi 2500 forint kajára fejenként, ha étteremben esztek. Ha utcán is megfelel, akkor fele ennyi. Ha kirándulni mentek, taxival érdemes phuketet bejárni. Egy napra kb. 5-6000 ezer forint a taxi és visz mindenfele. Egy egynapos hajóút is kb. ennyi fejenként, ebéddel. Egy cikk dinnye, vagy egy ananász 60 Ft az utcán. Egy pad thai (helyi jellegzetes étel) az utcán 200-250 Ft, az étteremben 600-700 Ft. A taxi a reptérről a szállodába 3000-5000 Ft a szálloda helyétől függően. Phuket városába vásárolni érdemes menni, látnivaló nem nagyon van. Lehet menni a tescóba is, árakban elég jó. Ezt össze lehet kötni a phuket városi úttal. Márkás dolgokat hamisítva az utcán érdemes venni, az áruházakban nincs. Az állatkertbe is el lehet menni, a belépő olcsó, de bent minden extráért külön kell fizetni pl. fényképeznek az állatokkal együtt, banán az elefántnak.

nabumm - 2009.05.20. 19:07

Idén Júliusra tervezünk 2-en egy kéthetes Phuket-i nyaralást! Ha a szállás és repülőjegy már megvan, nagjából mekkora költőpénzzel számoljak? Nincsenek nagy igényeink, de jó lenne, ha tudnék valamekkora költséggel kalkulálni!Előre is köszönöm a választ

roli101 - 2009.04.14. 17:03

Árakat nem nagyon akartam írni, de ha valaki kíváncsi rá, akkor szívesen. A repjegy 150e volt fejenként illetékkel. Budapestről 168 ezerért volt a legolcsóbb. Ez négy főnél 60ezer forint, ezért mentünk Bécsből. A Thai Airways nagyon drága. A bécsi reptéren a parkolás ugyanannyi, mint Budapesten. Repjegyet a www.momondo.com -on szoktam foglalni. Ez összeszedi a legjobb ajánlatokat a kért repülőútra és rögtön le is lehet foglalni és fizetni. Az AirAsianál a Bangkok-Krabi és vissza 90ezer forint volt négyünknek mindennel.A szálloda 110 dollár volt egy éjszakára szintén négyünknek.

alitta46 - 2009.04.11. 11:38

Egy lényeges dolgot hiányolok az útibeszámolóból: írója sehol nem közöl árakat. Utazásnál nem egy mellékes szempont, mi mennyibe kerül.Miért bécsi repülőtér, talán olcsóbb onnan? mert oda is el kell jutni. A Quatar Airways olcsóbb, mint a Thaiairways, vagy hamarabb lehet rá jegyet kapni?