Hőguta a szobában

Magyarország Zalaegerszeg Hotel Balaton Semira Day Spa

Ott-tartózkodás ideje: 2008. jún. 01.  (1 nap)

3 hozzászólás I 1 630 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. ápr. 13. küldd el ismerősödnek
avatar Domino5 Beszámolója

Cimkék: Zalaegerszeg

Domino5 értékelése:

3.6

3.8

Soha nem értettem miért nem lehet Magyarországon egy szálláshelyet magyarul elnevezni!Tele van a hócipőm a fellengzős spa-kal meg resort-okkal.A fenti szálláshelynek is csak a neve cseng előkelően, amúgy ez is csak egy szocreal épület-felújítva.
Nekünk a múlt év júniusában volt szerencsénk 2 éjszakát itt tölteni.3-an mentünk, úgyhogy egy 2 ágyas szobát kértünk pótággyal.A pótágy egy kinyitható fotelágy volt (jó kemény) de még mindig jobb mint Szegeden a Sport Hotelban ahol olyan kempingágyat adtak pótágy gyanánt aminek a középén akkora bemélyedés volt, hogy ha egy nagyobb ember ráfeküdt akkor gyakorlatilag ülve tudott benne aludni.
A szoba 3 főre meglehetősen szűknek bizonyult, úgyhogy a cuccaink egy részét az erkélyen tároltuk , még szerencse, hogy nem esett az eső.Így jár az aki 3-man akar menni ...
A szálloda a régi SZOT üdülők világából privatizálódhatott át, így annak jeleit még magán viseli.A felújítás után a közös terek és a szobák szépen rendbe lettek hozva.A fürdőszoba is tiszta, rendezett.A reggeli elég limitált volt ahhoz képest, hogy a szobaáraik nem olcsók.Mi júniusban voltunk így már elég meleg volt.Óvatlanul elfelejtettem megkérdezni a légkondicionálást.Hát a mi szobánkba egy kis ventillátort ( a legolcsóbb kínai fajtát) helyeztek el légkondicionáló gyanánt ami sz--t sem ért.Szerencsére nem a legfelsőbb emeleten voltunk, mert ott szerintem nem lehetett volna megmaradni, de így is igyekeztünk a lehető legkevesebb időt a szobában tölteni.
A szálloda wellness részlege szerencsére feledtette a kellemetlenségeket.Nagyon klassz, törökfürdőszerűen van megcsinálva, kimondottan igényes környezet.A víz hőfoka tökéletes.Mindenféle csobogó, kneipp "ösvény", szauna, élményzuhány áll a vendégek rendelkezésére.Nem tudom, csak nekünk volt-e szerencsénk, de nem volt tömegnyomor, rajtunk kívül csak egy-két emberrel kellett megosztani a medencét.A fürdővel egy térben van egy bár is, de attól jól teszi ha tartózkodik a vendég , mivel egy-két koktél és a szobaszámla összege a duplájára emelkedhet.
A mi szobánk sajnos a főútra nézett, így a zaj gondoskodott arról, hogy reggel 6 körül felébredjünk.Ezt persze ki lehet védeni ha rutinosan már szobafoglaláskor a csendesebb belső udvarra néző szobát kéred.
A személyezet -ahogy emlékszem- udvariasan kimért volt, semmi exra sem pozitív sem negatív értelemben.
Összegezve:ha nem sok időt akarsz a szobában tölteni ,(vagy nem nyáron mész) akkor jó hely néhány kellemes éjszakára eltekintve attól , hogy az áraik igen magasak.
Domino5 - 2010.05.19. 08:56

Takácsdr!Nagyon sajnállak titeket, hogy így jártatok!Én olvastam a neten (egy belső szakmai szállodai hírlevélben), hogy határozatlan időre bezárták a szállodát.Úgy tudom a hitelező bank rátette a kezét a szállodára ( az üzemeltető nem tudta visszafizetni a felvett hiteleket) és most keresi a megoldást mit csináljon vele.(eladja vagy valakivel tovább üzemeltesse)Az, hogy nem közölték a foglaláskor veletek a csődhelyzetet még hagyján, de mielőtt "bezárták az ajtót" az lett volna a minimum, hogy a már visszaigazolt foglalásokat visszamondják - nagy elnézések közepette.Felháborító, hogy ilyen "utánam a vízözön" mentalitás előfordulhat!

takacsdr - 2010.05.18. 18:29

Mi harmadszor akartunk visszamenni ide a tavasszal. 6 éves kislányunk imádja a fürdőjét. Egy hónappal korábban lefoglaltam mindent. Egy hónapig készültünk erre a három napra. Reggel pakolás, izgalom, indulás. Pár órás kocsikázás után érkezés. Bőröndök ki a csomiból, odamegyünk felcuccolva a bejárathoz, ahol egy A4-es papír: "Műszaki okok miatt 1 hete zárva". Azt hittem felrobbanok. A biztonsági annyit mondot: bizonytalan anyagi gondok...csőd?Volt telefonszám kettő, e-mail, cím, meg postagalmb aki legalább leszrt volna, de annyit nem szóltak, hogy menjek akárhová. Az egy hónap, a kocsiút, az eltolt hétvége (még szabit is kivettem) nem számít, de a lányom... no az bőgött. Ez úton is köszi mindenkinek aki benne volt.

Igarfield - 2009.12.31. 20:54

Mi 2009.12.25-től voltunk 27-ig.S valóban a fent leírtakat tudom elmondani mi pont a temlommal szemben laktunk.Elindultunk sétálni a focipálya felé, nem ajánlom gyalog egy kissé dzsumbuj.A város igen csendes volt, a mozi 5 perc gyalog.A fürdő tényleg klaszul néz ki.De a szaunákra kicsit több figyelem kellene.A gőz nem működött, az aroma kamrába nem lehet leülni.Ha még is akkor az a gond,hogy az ülőkén a csempe pár helyen lejött már!Meg gondolom valami okos elöttünk be vitte a törülközőjét így igen dohos szag volt. De 3 nap 2 éjszakát végül is megért 40 e. FT-ért 2 főre félpanzióval ( a kaja fini volt)

Szent_Márton Szent Márton-napi Országos Nagyvásár
2016. november 5-6-án rendezik meg a Szent Márton napi Országos Nagyvásárt Szombathelyen, a Vasi...
Harrer Érmes csokicsodák Sopronból
Négy arany- és két ezüstérmet nyert az International Chocolate Awards kelet-európai regionális...