Görög álom

Görögország Korfu Oniro Villas

Ott-tartózkodás ideje: 2008. jún. 14.  - 2008. jún. 21. (7 nap)

1 hozzászólás I 13 886 látogató olvasta. Rögzítve: 2009. máj. 22. küldd el ismerősödnek
avatar Mimmok Beszámolója

Cimkék: apartman  korfu  oniro

Oniro Villas értékelése
Mimmok értékelése:

Oniro magyarul azt jelenti álom: álomba illő egy hetet töltöttünk ezen a csodálatos helyen Korfu keleti partján, Korfuvárostól 15 km-re délre.

A szállást február elején foglaltuk interneten és már ekkor lehetett érezni, hogy nagyszerű nyaralásban lesz részünk. Az érdeklődő e-mail-ünkre egy órán belül nagyon kedves, segítőkész választ kaptam, sőt képeket is a szállásról és a szobákról. Ezután is ha bármi kérdésünk volt, azonnal kaptunk választ. Év eleje lévén, előfoglalási kedvezményben részesültünk és 50€-t fizettünk az apartmanért éjszakánként reggelivel - egy éjszaka árát előlegként átutaltuk, valamint a tulajdonos, Themis ingyenes transzfert biztosított a repülőtérről mind az oda-, mind a visszaútra nem kevés pénzt és időt spórolva ezzel nekünk. Themis-nek rengeteg barátja, ismerőse van a szigeten, így az autóbérlés során is az ő segítségét kértük: házhoz hozták a pici, légkondicionált autót naponta mindössze 25€-ért teljeskörű biztosítással, térképpel.

Az Oniro Villas-ban tíz nagyszerű apartman található öt szinten, bennük hálószoba tv-vel, légkondival, nappali, étkező, konyha, fürdőszoba és erkély gyönyörű kilátással a tengerre és a szemben lévő görög partokra. Az apartmanok kiváló állapotúak és rendkívül tiszták: naponta takarítottak, cserélték a törölközőket, stb.

A reggeli bőséges volt, melyet rendszeresen a medence partján fogyasztottunk el egy hatalmas napernyő alatt: mindig került az asztalra friss kenyér, többféle felvágott, sajt, tojás, zöldségek és gyümölcsök (rengeteg sárgadinnyét ettünk!), méz, lekvár, stb. Mi narancslevet ittunk, de sokan kértek espresso-t, frappét, jegeskávét, stb. Június eleje lévén, még sehol nem volt nagy a zsúfoltság, így akkor reggeliztünk, amikor felébredtünk, nem kötöttek minket időhöz (főszezonban persze már biztosan más a helyzet).

Közvetlenül a szállás melletti út túloldalán ott a tenger: a part itt keskeny és kavicsos, viszont rendkívül nyugodt, csendes, mi gyakran jöttünk le ide reggeli után pihenni, nézni a hullámzó tengert. Fürödni a sziget nyugati oldalán fürödtünk - a homokos partot részesítjük előnyben.

Az Oniro Villas csendes helyen épült, nekünk ideális volt, mert a nyüzsgő, élénk éjszakai életet élő helyeken nem tudtunk volna kikapcsolódni. A legközelebbi település Moraitika, autóval két-három percre: itt vannak boltok, éttermek, bárok... minden ami kellhet.
Központi helyen lévén ideális az egész sziget bejárására: mi is voltunk délen, északon, keleten, nyugaton :D - ehhez mindenképpen javaslom az autóbérlést.

Jótanács: teraszos szerkezetéből adódóan sok a lépcső, így idősebbek vagy akik nem bírják a lépcsőzést, az alsó két szintre kérjenek szobát.

És végül: mi sem bizonyítja jobban, hogy milyen jól éreztük magunkat, hogy idén is az Oniro Villas-t választottuk! :D
Mimmok - 2009.05.27. 12:44

Szia Patcapone! Köszönöm! Egyénileg szerveztük meg az utat, a szállást e-mail-en keresztül foglaltuk: oniro@otenet.gr. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok, segítek. Mimmok